نظام سلامت

چرا تامین اجتماعی معوقات پرستاران و پزشکان را همزمان پرداخت نکرد؟ – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامتچرا تامین اجتماعی معوقات پرستاران و پزشکان را همزمان پرداخت نکرد؟ - بیمه و تامین اجتماعی - نظام سلامت

سلامت نیوز: امروز بیستمین روز وارد شدن کشور به بحران کروناست، بحرانی که اثرات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی آن بر هیچ کس پوشیده نیست، در این میان برخی سازمان ها به لحاظ حساسیت و تاثیر پذیری فراوان از جایگاه بسیار مهمی برخوردارند.

به گزارش سلامت نیوز تامین اجتماعی سازمانی با ۴۳ میلیون نفر تحت پوشش نه تنها تبعات بسیار ناگواری را در همین روزها بر خود دیده است، بلکه یقینا اگر بحران کرونا تمام شود، برای تامین اجتماعی قطعا تازه شروع ماجراست.

از فوت بیمه شدگان و ضرورت توجه ویژه به بازماندگان آنها تا تبعات اقتصادی ناشی از تعطیلی بنگاه هایی که در حوزه گردشگری و تولید طبیعتا دچار مشکل می شوند و همه اینها بر لزوم مدیریت کرونا ‍پس از بحران تاکید میکند .

سازمان تامین اجتماعی باید از هم اکنون خود را برای مدیریت روزهای پس از کرونا آماده کند و عید امسال برای مدیران این سازمان قطعا عید نخواهد بود و باید شبانه روز به فکر تمهیدات لازم برای روزهای سخت فروردین و اردیبهشت و خرداد باشند و البته که سال ۹۹ برای تامین اجتماعی دشواری های بیشتری هم خواهد داشت که در این مجال نمی گنجد.

با همه این تفاسیر عملکرد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مدیریت بخش درمان این سازمان چندان رضایت بخش نبوده و بنظر میرسد قدرت و تمرکز فرماندهی لازم برای مدیریت این روزها را ندارد.

با وجود فوت دو تن از پرستاران شریف بیمارستان شهید فیاضبخش جا داشت تا مدیرعامل شخصا با رعایت ضوابط بهداشتی و حفاظت فردی در محوطه ی بیمارستان حضور می یافت و فقط به صادر کردن یک پیام بسنده نمی کرد. یا اینکه لااقل باید نمایندگانی از سوی خود بصورت روزمره برای سرکشی به بیمارستان های شلوغ پایتخت اعزام می کرد.

اما در این شرایط متاسفانه با وجود اینکه پزشکان این اقبال را داشته اند که معوقات عقب مانده ی خود را دریافت کنند، پرستاران و کادر غیرپزشکی که شانه به شانه جامعه پزشکی ایستاده اند این شانس را نزد سالاری نداشته و چندین ماه از مطالبات و حتی معوقات سنوات قبل خود را دریافت نکرده اند.

این در حالیست که می توانست تمام معوقات کادر درمان که شانه به شانه یکدیگر در حال تلاش برای ریشه کنی کرونا هستند همزمان پرداخت شود.

هرچند برخی اخبار تایید نشده حکایت از آن دارد که تصمیماتی در این باب در شرف اقدام است، اما به نظر می رسد در حالیکه تنها سه روز به پایان کار در سال ۹۸ مانده این اقدامات نتیجه بخش نباشد.

در پایان مهمترین پرسش این است که آیا مدیران ستادی تامین اجتماعی که پاداش خود را دریافت کرده اند هم مانند باقی کادر درمان مثل پرستاران و پیراپزشکان بدون انجام تست در طبقه ی نهم مشغول خدمت هستند ؟

آیا مدیران ارشد و ستادی تامین اجتماعی به انجام تست کرونا برای کادر درمان رضایت میدهند و در “چهارشنبه” آخر سال برای کادر درمان که سینه به سینه ی کرونا ایستاده اند پرداخت معوقات را در دستور کار قرار میدهند ؟ پاداش بماند برای سال بعد.منبع مطلب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن