اوج لذت جنسیدانستنیهای جنسیواکنش های جنسی زن و مردوضعیت آلت تناسلی مرد با واژن

واکنش های بدن در حین آمیزش جنسی


همیشه هم برای زنان و هم برای مردان، تفاوت با جنس مخالفشان در رابطه جنسی، مثل سفر به یک جزیره ناشناخته، هم جذاب و هم اسرارآمیز بوده است.

چرخه واکنش های جنسی یا مراحل رابطه جنسی در مرد و زن را می توان به چهار مرحله واکنش جنسی، تقسیم کرد: تحریک جنسی، برانگیختگی جنسی، اوج لذت جنسی (ارگاسم) و مرحله آرامش.

مرحله اول در واکنش جنسی مرد و زن: تحریک
در مرحله تحریک، بدن خود را با بالابردن ضربان نبض و فشار خون و همچنین سفت کردن ماهیچه ها برای آمیزش آماده می کند. در مردان، خون به سمت آلت مردانه روان شده که موجب بزرگ تر شدن و سفت شدن آلت تناسلی می شود، همان پدیده ای که به نعوظ مشهور است. در زنان، خون در اندام جنسی جمع می شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می کند و دیواره های مهبل (واژن) نمناک شده، بخش درونی مهبل پهن تر می شود، کلیتوریس بزرگ شده و در اندام های جنسی، حرارت و تورم احساس می شود.

مرحله دوم در واکنش جنسی مرد و زن: برانگیختگی
در مرحله برانگیختگی جنسی تنفس شدید و ضربان نبض و حرکات سریعتر می شود و سخت شدن ماهیچه ها ادامه می یابد. سر آلت مردانه متورم شده و کیسه بیضه ها به طرف بالا جمع و کمی سفت می شود. در زنان بافت دیواره یک سوم خارجی واژن، به علت پرخون شدن، متورم می شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می گردد و کلیتوریس منقبض شده و به داخل کشیده می شود.

مرحله سوم در واکنش جنسی مرد و زن: اوج لذت جنسی
در مرحله اوج لذت جنسی یا ارگاسم، فشارهای عصبی- ماهیچه ای، که در مراحل قبل جمع شده، در چند ثانیه آزاد می شود. در مردان، با اوج گیری و انباشته شدن فشار جنسی، تمام هیجانات جنسی در یک لحظه آزاد شده و ارگاسم در یک آن اتفاق می افتد و آلت تناسلی که در آن لحظه به حداکثر اندازه و سفتی خود رسیده، با ۳ الی ۵ مرتبه ضربان شدید که بخصوص در سر آلت حس می شود، با پمپاژ ضربانی، مایع منی را با فشار زیادی به بیرون پرتاب می کند. در زنان نیز، مهبل (لوله واژن) شروع به انجام یک سری انقباضات منظم می کند، همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می آید و افزایش انقباض عضلات، موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. بسته به شدت ارگاسم در زنان، این انقباض عضلانی می تواند در دیگر اندام بدن نیز اتفاق بیافتد. در زنان برخلاف مردان، پس از اولین ارگاسم، لذت و حالت ارگاسم، قطع نشده و می تواند با ادامه رابطه و تحریک بیشتر، برای مدتی ادامه داشته باشد.

مرحله چهارم در واکنش جنسی مرد و زن: آرامش
در نهایت در مرحله آرامش آلت مردانه به وضعیت قبلی باز می گردد و در زنان مهبل و بقیه اجزای دستگاه جنسی به حالت اولیه قبل از تحریک باز می گردد. حال در اینجا ما۵ اتفاق رایج در این گونهروابط جنسی  و دلایل آن را به شما توضیح دهیم.

 

بیرون آمدن هوا از بدن
در حین روابط جنسی ممکن است صدای عجیبی از واژن تان تولید شود و حس ناامیدی و خجالب به شما بدهد. این صدا شبیه باد معده است و شما را تعجب زده می کند که چرا باید این اتفاق بیفتد. درواقع علت این است که با ورود آلت تناسلی به این ناحیه هوا داخل واژن حبس شده و اگر اره خروج نداشته باشد ممکن است یک مرتبه با صدا و فشار از واژن شما خارج شود.

خبر خوب این است که این اتفاق طبیعی بوده و برای خیلی از زنان رخ می دهد. حتی اگر در خصوص آن واضح حرف نزنند و انکار کنند. در واقع این روند به نوع دخول و وضعیت آلت تناسلی مرد با واژن ربط دارد.

انزال زنان
مشاهده ی انزال که مخصوص آقایان است در برخی از زنان تعجب برانگیز و عجیب است. تعداد کمی هستند که تجربه ی چنین اتفاقی را داشته باشند و احتمالا تمایلی هم به صحبت کردن در خصوص آن ندارند. انزال به عبارتی نوعی خروج مایعات از بدن زنان است که درست قبل از ارگاسم رخ می دهد. مایع سفید غلیظی که از بدن آن ها خارج می شود تست شده و ویژگی های پلاسمای پروستات و ادرار را دارد. درواقع بخش زیادی از آن پلاسمای پروستات است و بخشی از آن نیز ادرار می باشد.

بی حالی و خواب آلودگی خانم ها بعد از روابط جنسی
نمی توانید انرژی خودتان را جمع کنید و از جای خود بلند شوید؟ دوست دارید بخوابید و احساس بی حالی می کنید؟ باید بگویم که در حین روابط جنسی بدن دچار تغییرات شیمیایی زیادی می شود که برخی از آن ها به شما حس بی حالی و خواب آلودگی می دهد. تا زمانی که مغز شما اثر این مواد شیمیایی را برطرف نکند شاید نتوانید از شر این حس خلاص شوید. تا آن موقع شما از هر استرسی که قبلا داشتید رها شده و با آرامش به خواب می روید.

دو هورمونی که در این قضیه مقصرند واسپرسین و پرولاکتین هستند. این هورمون ها باعث می شوند که بدن به اوج لذت جنسی رسیده و استرس کمتری را تجربه کند. همچنین هورمون پرولاکتین سبب احساس خواب آلودگی بعد از روابط جنسی است. شما بعد از ارگاسم این هورمون را در بدن خود خواهید داشت تا دچار خواب آلودگی و رخوت شوید.

عفونت ادراری در خانم ها
عفونت ادراری بعد از رابطه جنسی در زنان شایع است. این باور وجود دارد که اصطکاک آلت تناسلی مردان با واژینال راه را برای ورود باکتری ها به مجاری ادرار باز می سازد. علاوه بر این ٬ این باکتری ها نزدیک مجرای واژن و مقعد شده و می توانند راحت تر وارد دستگاه های ادراری شوند.

خطر عفونت مثانه هم با روابط جنسی افزایش می یابد. اگر از اسپری استفاده کنید یا بدون کاندوم رابطه بگیرید این خطر افزایش خواهد یافت. اگر می خواهید این خطر و ریسک را برای خود کاهش دهید بهتر است بعد از رابطه ی مقعدی ٬ دخول نداشته باشید. همچنین قبل و بعد از روابطه جنسی ادرار کنید و کمی زمان بدهید تا بدن تان از باکتری ها پاکسازی شود.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن