دانستنیهای جنسیدوران پریودعادت ماهانه

میل جنسی در دوران عادت ماهانه زنانه

[ad_1]

میل جنسی در دوران عادت ماهانه زنانه

میل جنسی در دوران عادت ماهانه زنانه

دانستنی هایی درباره رابطه جنسی زناشویی در دوران عادت ماهانه چگونه است و میل جنسی زن دراین دوران ! دوره ی عادات ماهیانه ی خانمها دورانی است که هورمون ها بیشترین تغییرات بخود می‌گیرند میل جنسی در دوران قاعدگی نیز دستخوش تغییرات زیادی قرار دارد با تغییر هورمونی میل جنسی و تمایلات خانمها به برقراری این روابط نیز تغییر می‌کند حتی شرایط برقراری این ارتباط نیز تغییر میکند .

 

به گزارش تالاب دراین دوره ی خاص احساسات خانمها نیز بسیار تغییر می‌کند و حتی حس ان ها نیز نسبت به همسرانشان تغییر کرده و میل جنسی در دوران قاعدگی نیز به طبع این قضیه تغییر پیدا میکند.

 

طبق معمول چند روز مانده به شروع عادت ماهیانه و حتی چند روزبعد از اتمام ان؛ خانمها دچار تغییرات خلق و خویی می‌شوند که گاهی به صورت افسردگی، پرخاشگری، عصبی بودن، بی قراری، تورم یا درد در ناحیه شکم و همچنین کاهش میل جنسی یا افزایش میل جنسی همراه است.

 

بنابر این این تغییرات خلق و خویی طبیعی است ولی به یاد داشته باشید که در همه ی خانمها یکسان نیست، همان طور که تمایلات جنسی شما دراین دوره افزایش می‌یابد در حالیکه ممکن است در خانمی دیگر با کاهش میل جنسی همراه باشد. 

 

اغلب خانمها اظهار می دارند که امیال جنسی در انها در زمان قاعدگی افزایش پیدا می‌کند. البته این زمان مناسب نیست و شاید برخی خانمها تمایلی به برقراری رابطه دراین زمان نداشته باشند. بعنوان مثال اگر او از تامپون استفاده کند زمانی که آن را خارج می‌کند واژن خشک می‌شود و زمان زیادی طول میکشد تا مجددا از طریق روان کننده طبیعی «و نه خون» مرطوب گردد.

 

اگر از نوار بهداشتی استفاده کند، ممکن است از بوی بد و ظاهر ان خجالت زده شود. او دوست ندارد شما هیچ یک از اینها را مشاهده کنید و تمام کارها را در تنهایی انجام می‌دهد که این امر به خودی خود وی را از برقراری رابطه جنسی دور می‌کند.

 

مشکل دیگر سکس در زمان عادت ماهانه، آلودگی ان است. خانمها اغلب با این مشکل آشنا هستند و تعجبی از خون و کثیفی به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقایون احساس تهوع کنند و تمایلی به انجام اینکار نداشته باشند. بنابر این تصمیم با خودتان است که قید دارید در طول این دوره چه نوع رابطه ای باهم داشته باشید.

 

یک راه حل مناسب برای پیشگیری از کثیفی و آلودگی استفاده از اسفنج دریایی است. البته استفاده از ان هنوز رایج نشده است اما انها می توانند به راحتی حداقل برای چند ساعت جلوی خون ریزی را بگیرند. می توانید انها را از داروخانه ها تهیه کنید.

 

البته باید توجه داشته باشید که حتماً از انواع دریایی ان باشد، چرا که اسفنج های ساختگی کار مشابه را نمی توانند انجام دهند. نوع دریایی، اسفنجی است که فقط در اقیانوس ها یافت می شود و قیمت ان کمی بالاست.

 

میل جنسی در دوران عادت ماهانه زنانه

آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما آسیب میزند؟

آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما صدمه میزند؟
سالم بودن یا ناسالم بودن چیزی «از نظر بهداشتی» دقیقاً به معنی حرام یا حلال بودن ان «از لحاظ شرعی» نیست. به این ترتیب توجه داشته باشید که در اینجا به این سوال پاسخ نمی دهیم که رابطه جنسی هنگام قاعدگی حلال یا حرام است بلکه صرفاً اثرات ان بر سلامت انسان را بررسی میکنیم.

 

این موضوع را میتوان از چند نظر بررسی کرد:

آیا قاعدگی باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های مسری عفونی میشود؟

خون محیط مناسبی برای حضور و رشد و انتقال عوامل بیماریزاست. بنابراین در صورت آلودگی یکی از طرفین به یک عامل عفونی میکروبی یا ویروسی «مثل سوزاک، سیفیلیس، کلامیدیا و عامل ایدز و ویروس تب خال» امکان انتقال این عامل به دیگری در زمان قاعدگی افزایش می یابد. علاوه بر این قاعدگی ممکن است یکی از عوامل بیرون ریختن تب خال های تناسلی در زنان باشد.

 

در یک مطالعه در دانشگاه میشیگان بر اساس گفت و گو های انجام شده نشان داده شد که احتمال ابتلا به عفونت های کلامیدیایی با رابطه جنسی حین قاعدگی ارتباط مستقیم دارد.

 

در مطالعه ای دیگر رابطه جنسی هنگام قاعدگی با افزایش احتمال خطر عفونت و التهاب لگنی همراه نبوده است. در هر حال باید توجه داشت اگر به فرض طرفین رابطه آلوده به عفونت نباشند. رابطه جنسی به خودی خود منجر به مشکل خاصی از این رو نمی شود.

رابطه جنسی چه تاثیری بر مدت زما و شدت خونریزی در دوران قاعدگی دارد؟

گاهی ممکن است بدلیل افزایش انقباضات رحمی ناشی از ارگاسم «و اثر هورمون اکسی توسین» بافت در حال ریزش داخلی رحم سریع تر ریزش کند و قاعدگی زودتر از زمان مورد انتظار پایان یابد. در یک مطالعه در دانشگاهی در آتن در زنان نزدیک به سن یائسگی، بررسی ها حاکی از افزایش همزمانی رابطه جنسی حین قاعدگی با افزایش میزان زمان و شدت خونریزی رحمی در زنان بود.

 

افزایش خونریزی از علائمی است که ممکن است افراد بدین خاطر تشویق به برداشتن رحم در دوران نزدیک به یائسگی شوند. بعبارت دیگر احتمال داده شد که افرادی که حین قاعدگی اقدام به نزدیکی نمیکنند کمتر تحت عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم قرار میگیرند.

 

در یک مطالعه دیگر بر روی ۴۹۸ زن نازا آندومتریوز با احتمال داشتن رابطه جنسی حین قاعدگی رابطه مستقیم داشت. نظر بر این است که هیجانات جنسی و ارگاسم بعنوان یک فعالیت حرکتی میتواند به کاهش دردهای رحمی حین قاعدگی نیز کمک کند و به اصطلاح اثر سودمندی داشته باشد.

 

میل جنسی در دوران عادت ماهانه زنانه

آیا رابطه جنسی دهانی حین قاعدگی امکان پذیر است؟

برخلاف تصور احتمالی شما زوج های زیادی هنوز مایل هستند حتی حین قاعدگی «بطرز محدودی» به رابطه جنسی دهانی ادامه دهند. صرفنظر از مسائل بهداشتی در مورد احتمال انتقال عوامل بیماریزا که قبلا به ان اشاره شد ظاهرا علت خاصی ندارد که آن ها را از این کار منع کرد.

 

آیا در زمان قاعدگی نیاز به استفاده از مواد ضدبارداری وجوددارد؟

با توجه به اینکه احتمال بارداری در زمان قاعدگی نزدیک به صفر است زوج ها میتوانند بدون نگرانی از بابت بارداری ناخواسته اقدام به رابطه جنسی کنند و از این لحاظ نیازی به ضدبارداری مناسب نیست.

آیا مردم به طور معمول هنگام قاعدگی اقدام به رابطه جنسی میکنند؟

بررسی ها نشان داده است که اقدام به رابطه جنسی حین قاعدگی چندان شایع نیست. احتمالاً پس زمینه های مذهبی، سنتی و فرهنگی مهم ترین عوامل چنین ممانعتی بوده اند.

 

برعکس مصرف الکل و ماریجوآنا، تشویق جفت به رابطه جنسی و افزایش میل جنسی حین قاعدگی از عوامل مهم منجر به رابطه جنسی حین قاعدگی بوده اند.

 

نبود دانش و مهارتهای جنسی کافی برای ارضاء زوج بدون دخول ممکن است یکی از عوامل مهم بروز تنش های جنسی در یک رابطه عاطفی- جنسی نه چندان مستحکم در یک زوج و نتایج مربوط به ان «چون روابط جنسی غیررسمی با جفت دیگر» شود.

 

نکاتی درمورد رابطه جنسی در دوران پریودی

[ad_2]

منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن