آمیزش جنسیچند مورد در رابطه با آمیزش جنسیدانستنی های روابط جنسیمقاربت جنسی

سلامت روانی به هنگام آمیزش جنسی


سلامت روانی به هنگام آمیزش جنسی

آمیزش جنسی

به منظور پیشگیری از خطر گرفتار شدن به بیماریهای عفونی مقاربتی و نیز به خاطر پاکیزه کردن اندام های آمیزشی، شستشو و تمیز کردن ناحیه تناسلی، پیش و پس از نزدیکی لازم است.

در صورتی که میان چین های پوستی اندام آمیزشی مرد رسوب چربی و چرک گرد آمده باشد و یا مانده های خون قاعدگی و ترشحات مهبل و ادرار زن، اندام آمیزشی را آلوده کرده باشد، بویی زننده در ناحیه اندام تناسلی ایجاد می شود که حتما پیش از نزدیکی باید این بو را با صابون معطر و آب نیم گرم برطرف کرد.

بویژه زن باید همواره چین ها و شیارهای بین لب های کوچک و کلیتوریس را تمیز کند هر چند نباید در شستشوی ناحیه مهبلی زیاده روی کند، زیرا شستشوی مکرر و زیاد اسیدیته ترشحات آن را از بین می برد و محیط را برای رشد انواع میکروارگانیسم ها فراهم می سازد.

سلامت روانی به هنگام آمیزش جنسی:

هنگام تماس جنسی دوطرف باید روحیه خوبی داشته باشند. نابسامانی روانی، باعث گرفتگی و ناآرامی عضلات می شود. در چنین وضعی آلت نعوظ نمی کند و اگر کاری هم ا نجام شود شور و التهاب طبیعی را نخواهد داشت. چگونگی دادن نشانه آمادگی کار خود زن و شوهر است. در این جا پند و سفارش خاصی نیست و نمی تواند باشد. اما یک چیز مسلم است شوهری که روانشناسی زن را نداند حق ندارد خود را شوهر بنامد او تنها نام شوهر بر خود دارد.

پیش از پرداختن به نوازش و بوس و کنار باید وضع روانی و جسمانی خود را بدرستی ارزیابی کرد. مرد یا زنی که از کار روزانه به شدت خسته هستند و حال خوشی ندارند بوسه و نوازش نیز اغلب سودی به حالشان نخواهد داشت. در این گونه تماس ها تحریک جنسی لازم انجام نمی گیرد و غیر از ناخشنودی و سردی چیزی به بار نخواهد آمد.

زنانی که خود از تماس جنسی لذت نمی برند و تنها تسلیم خواست مرد می شوند، دچار اشتباه هستند زیرا این رویه و این نوع آمیزش بیشتر به زیان خود زن است. سردی و بی علاقگی زن به تدریج به جای لذت رساندن به مرد باعث سردی او می شود چرا که او از بیخ و بن به احساسات زن شک می کند. میل شدید یکی از همسران به دیگری لذت می بخشد و سبب می شود که خود او به آن دست یابد. میل و تلاش زن برای نزدیکی جنسی بر مرد اثر خوبی می گذارد و توانایی جنسی او را افزایش می دهد. در هر صورت باید توجه داشت که اگر انسان در زمان برقراری روابط جنسی از هجوم تاثرات روانی کاملا برکنار نباشد و اگر خود را به تمام رها نکرده باشد نمی تواند به طور طبیعی و به کمال ارضا شود.

تبادل نظر:

رابطه جنسی یکی از روش های مهم برقراری ارتباط از راه تن به شمار می رود. آغوش گرم، شخص را از تنش و فشار روانی دور می کند به او آرامش می بخشد و جسم و جان را زنده می سازد. البته به جنبه های مثبت این نوع رابطه از آنجا که همیشه پنهان مانده، آسیب هایی وارد آمده است. اکثر زنان از بحث در مسایل جنسی ناراحت می شوند و احساس گناه می کنند. گاهی نیز آگاهی لازم برای گفتگو در این موضوع را ندارند. این خصیصه ها مانع ارتباط بی پرده و صمیمانه زن با شوهرش می شوند.

در موضوع مورد بحث پرسشهای فراوان وجود دارد. اما جسارت پرسیدنش نیست. خواندن، گفتن و پرسیدن از هر نظر با اهمیت است. برای زنان سخن گفتن با همجنسان، با هدف و کسب آگاهی و شناخت و نه رقابت، آغاز و مقدمه خوبی است. بسیاری از ما با بهترین دوستانمان از مسایل شخصی هر چند مهم گفتگو می کنیم ولی از موضوع سکس نه! اما شما اگر بتوانید بر این عدم تمایل غلبه کنید هم بسیاری چیزها خواهید آموخت و هم تجارب خود را در اختیار اطرافیان قرار خواهید داد. البته مهم است که این گونه آگاهی ها واقعی و درست باشد از همین رو ترجیح دارد با دوستان با تجربه، آگاه و مورد اعتماد و نه آنها که می کوشند شما را تحت تاثیر قرار دهند، گفتگو کنید.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن