جامعه پزشکی

سرمایه جامعه پزشکی در بالاترین درجه خود قرار دارد – جامعه پزشکی

[ad_1]

سرمایه جامعه پزشکی در بالاترین درجه خود قرار دارد - جامعه پزشکی

سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که تحکیم و ارتقای منزلت و سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی از جمله کارهایی بوده است که در این دوره کاری سازمان نظام پزشکی در دستور کار قرار داشته است؛ گفت: امروز سرمایه جامعه پزشکی در بالاترین درجه خود قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی روز جمعه ۹ مهرماه در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور که سالن اجلاس سران برگزار شد؛ به ارائه گزارشی از اهم فعالیت های انجام شده در دور هفتم کاری سازمان نظام پزشکی پرداخت و اظهار کرد: برنامه ریزی ها و ریل گذاری هایی برای ادامه کار در سازمان پایه ریزی شده است.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان در دوران کرونا گفت : از ابتدای شروع اپیدمی کرونا بر آن شدیم تا آموزش های لازم برای مقابله با کووید ۱۹ را علاوه بر پزشکان به عموم مردم نیز داشته باشیم که این مهم با همت معاونت آموزشی سازمان انجام شد و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: ثبت رویداد ملی کروناروایت اقدام مهم دیگری بود که با شروع پاندمی انجام دادیم زیرا یک افتخار ملی بوده و باید برای نسل های آینده این جانفشانی ها ثبت می شد؛ لذا ۱۰ جلد کتاب مشتمل بر فیلم، روایت، داستان و نقاشی و … تهیه شد و در کنار این مهم بحث پشتیبانی و توزیع اقلام بهداشتی و تهیه ماسک و موادضدعفونی از ابتدای روزهای پاندمی کرونا برای همکارانمان در کلانشهرها و شهرهای دور افتاده داشتیم که اتصال خوبی بین بدنه نظام پزشکی ها و جامعه پزشکی ایجاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان سایر اقدامات انجام شده در دور هفتم کاری سازمان نظام پزشکی اشاره کرد و گفت: اهتمام به اخلاق حرفه ای، تدوین منشور حقوق جامعه پزشکی ایران، تحکیم و ارتقای منزلت و سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی و مقابله با تهاجم و تخریب جامعه پزشکی و همچنین توجه به پالایش درونی از جمله مواردی بود که به آن پرداختیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با گریز به بحث اقتصاد سلامت و تعرفه های خدمات پزشکی، اذعان کرد: در خصوص اقتصاد سلامت که تعرفه های خدمات پزشکی جزئی از آن است ریل گذاری کرده و کار پژوهشی انجام دادیم تا هزینه های تمام شده خدمات استخراج شده و اجزای فنی و حرفه ای تفکیک شوند.

ظفرقندی ادامه داد: هر کاهشی در زمینه تعرفه های واقعی و هزینه های سلامت به ضرر کیفیت خدمات سلامت و نیز مردم بوده و اساسا یک بحث انحرافی است.

وی اظهار کرد : در اواخر سال ۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ ظرف مدت سه ماه توانستیم ۳۰ درصد افزایش تعرفه خدمات را دومرتبه اعمال کنیم که این امر بی سابقه و گره گشا بود.

به گفته وی کتاب ارزش نسبی خدمات، نسخه و امضای الکترونیک، تشکیل کمیسیون ملی صلاحیت حرفه ای و ساماندهی تبلیغات، مالیات بر درآمد جامعه پزشکی، سامان بخشی بودجه و خزانه داری کل، تفکیک نظام پزشکی تهران بزرگ و برگزاری با شکوه این دوره مجمع عمومی از جمله اقداماتی است که در دور هفتم کاری سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه این سازمان حداکثر همکاری را برای برگزاری انتخابات دوره هشتم انجام داده و هر کجا لازم بود اعتراض و از حقوق جامعه پزشکی دفاع کرده ایم، خاطرنشان کرد: وقتی ریاست یک انجمن علمی با بیش از سی سال سابقه رد صلاحیت می شود، اعضای جوان جامعه پزشکی با چه انگیزه ای در این مسیر قدم بگذارند.

وی یاد آور شد : نقش سازمان نظام پزشکی مطالبه گری است و در دوره تصدی گری خود به عنوان مسئول هر جا حقی از همکاران ضایع شد پیگیری نمودم و امیدوارم در چهار سال آتی انسجام و همکاری لازم بین ارکان مختلف سازمان برای پیشبرد اهداف سازمان وجود داشته باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، لازم به ذکر است صحبت های دکتر ظفرقندی با اشاره به روز مولانا و خواندن شعری از وی با تشویق طولانی مدت و ایستاده حاضران مجمع عمومی پایان یافت.

[ad_2]

منبع مطلب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن