عمومی

تکنیک های طراحی کابینت برای نظم دادن به وسایل

چیدمان ساده و طراحی کابینت که معمولاً در آشپزخانه‌های کوچک‌تر یافت می‌شود، بدون رهایی از عملکرد، فضا را بهینه می‌کند. متشکل از کابینت‌هایی که روی یک دیوار نصب شده‌اند، آشپزخانه تک دیواری می‌تواند کابینت‌های بالایی و پایینی یا قفسه‌بندی روی کابینت‌های پایه داشته باشد و زیبایی ایجاد کند.

چگونه یک چیدمان آشپزخانه یک دیواری را کار کنیم

عمودی فکر کنید، شما فقط عرض زیادی برای کار دارید، بنابراین بالا بردن کابینت‌هایتان تا آن­جا که ممکن است به ایجاد فضای ذخیره‌سازی اضافی کمک می‌کند. در حالی که مثلث کار سنتی در آشپزخانه یک دیواری امکان پذیر نیست، سعی کنید یخچال خود را در یک طرف، فر و اجاق گاز را در وسط و سینک ظرفشویی را در انتهای دیگر قرار دهید. اگر اجرای کابینت تا سقف بالا نمی‌رود، از فضای بالای آن‌ها با قرار دادن وسایلی که کمتر استفاده می‌شوند، استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید از این فضا به عنوان فضای نمایش برای تقویت تم آشپزخانه خود استفاده کنید.

آشپزخانه گالی

با استفاده بسیار مقرون به صرفه از کابینت ها، آشپزخانه گالی از دو ردیف کابینت چوبی روبه روی هم تشکیل شده است که یک راهرو یا گالری داخلی را بین آن­ها ایجاد می کند. با بی نیازی از کمدهای گوشه ای، این نوع چیدمان از هر میلی متر فضا بدون اتلاف استفاده می کند. طراحی کشو کابینت بدون پیچیدگی همچنین به این معنی است که ابزارهای ویژه کمتری مورد نیاز است و این امر را به یک گزینه مقرون به صرفه تبدیل می کند.

چگونه می توان چیدمان آشپزخانه گالی را درست کرد

با یک ردیف کابینت اضافی، آشپزخانه گالی در حال حاضر انعطاف پذیری بیشتری را در مورد فضای ذخیره سازی ارائه می دهد. مخصوصاً برای خانواده‌های بزرگ‌تر یا آشپزخانه‌هایی که چند آشپز دارند، مهم است که محل کار فقط در امتداد یکی از دیوارها باشد، نه هر دو این به شما کمک می کند تا از ترافیک در مثلث کار جلوگیری کنید و خطر آسیب را از بین ببرید.

آشپزخانه L شکل

یک گزینه چیدمان کاربردی برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ، آشپزخانه L شکل دارای کابینت هایی در امتداد دو دیوار عمود بر هم می باشد. اگر چه گوشه نیاز به چند راه حل هوشمندانه کابینت برای کاربردی کردن آن دارد، طراحی پلان باز آشپزخانه L شکل انعطاف پذیری زیادی را در قرار دادن وسایل و مناطق کاری ارائه می دهد. در حالی که تا زمانی که فضا اجازه می دهد می توانید پایه های L را داشته باشید، برای سهولت استفاده بهتر است آن را کمتر از ۴.۵ متر نگه دارید.

چگونه یک چیدمان آشپزخانه L شکل درست کنیم

جایی که فضا اجازه می دهد، با نصب یک کمد انباری از گوشه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. به این ترتیب فضای ارزشمندی را که معمولاً در گوشه ای گم می شود را از دست نمی دهید و دارایی بزرگی برای آشپزخانه خود به دست می آورید. با یک آشپزخانه L شکل، حتی ممکن است بتوانید در گوشه مقابل مکانی ایجاد کنید و لذت خانواده خود را از اتاق بیشتر کنید. این مراحل اساسی برای سازماندهی انبار آشپزخانه شما هستند، ما به هر یک با جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت، کابینت ها و کشوها از جمله مواد غذایی انباری را خالی کنید. محتویات کابینت را بر اساس آن­چه می‌خواهید نگه دارید، چه چیزی دور بریزید یا بازیافت کنید و چه چیزی را اهدا کنید مرتب کنید.

تمام سطوح و کشو کابینت خود را کاملا تمیز کنید. همه اقلامی را که قرار است در آشپزخانه خود ذخیره کنید بر اساس دسته بندی، گروه بندی کنید. برنامه ریزی کنید که اقلام را در نزدیکی محل استفاده قرار دهید، سبدها، قفسه‌های کابینت و هر راه‌حل ذخیره‌سازی جدیدی را که می‌خواهید برای مرتب نگه داشتن کابینت‌های آشپزخانه خود استفاده کنید، اضافه کنید. همه چیز را به کابینت ها و کشوها برگردانید و اقلام را بر اساس استفاده در اولویت قرار دهید. از آشپزخانه تمیز و منظم خود لذت ببرید. تصمیم بگیرید که چه چیزی را نگه دارید و از چه چیزی جدا شوید.

نکات مهم در طراحی کابینت

چند فاکتور اصلی احتمالاً به راهنمایی در انتخاب کابینت چوبی آشپزخانه شما کمک می کند. اولین مورد این است که آیا می خواهید طراحی کلی خانه خود را در طراحی آشپزخانه منعکس کنید یا نه. اکثر آشپزخانه ها به زیبایی طراحی غالب خانه پایبند هستند، اما یافتن آشپزخانه ای که فضای خاص خود را داشته باشد، کاملاً غیرمعمول نیست که منعکس کننده تغییر طراحی به طور کلی یا جزئی باشد. هنگامی که تصمیم گرفتید به طراحی کلی خانه پایبند باشید، آن را دور بیندازید یا چیزی بسازید که به راحتی در وسط قرار گیرد، وقت آن است که به محدوده اجرای کابینت آشپزخانه خود فکر کنید. فضایی که باید با آن کار کنید و بودجه کلی شما ممکن است در تعیین محصول نهایی در طراحی کابینت آشپزخانه شما بسیار موثر باشد. مناطق بزرگ و باز تمایل به تحمل طرح های زیبا، گسترده و سنتی را بهتر از فضاهای کوچکتر دارند، که اغلب برای خطوط تمیز و جمع و جور طراحی مدرن مناسب تر هستند. همانطور که گفته شد، سبک‌های «انتقالی» وجود دارند که می‌توانند برای هر فضایی کار کنند برای مثال؛ کابینت‌های سبک شاکر را می‌توان به سادگی با انتخاب سخت‌افزار کابینت، رنگ یا لکه‌ای که یکی از آن‌ها را منعکس می‌کند، به گونه‌ای ساخت که مدرن، سنتی یا بی‌طرفانه باشد.

کاهش ترافیک در آشپزخانه

مهم نیست که چه باشد، آشپزخانه احتمالاً منطقه پر رفت و آمد خانه خواهد بود. قبل از ورود به آشپزخانه، فضایی مانند اتاق گلخانه ایجاد کنید تا هرج و مرجی را که می‌تواند هر روز فراگیر شود، کنترل کنید.  هنگام ایجاد چیدمان آشپزخانه، بسیاری از طراحان ابتدا سینک را قرار می دهند و سپس از آن­جا طراحی می کنند.

آشپزخانه یک محیط کاربردی و مهم در هر خانه ای هست.پس برای طراحی آن با تیمی کار کنید که در اجرا و طراحی ، دقت و ظرافت خاصی داشته باشد.

تیم کارادکوراتیو،یک تیم متخصص در زمینه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هست.حتما نمونه کارهای بیشترشون رو داخل سایت شون ببینین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن