ارضای جنسیجنسیدانستنی های روابط جنسیغریزه جنسی

توضیحاتی پیرامون غریزه جنسی | اینفو


توضیحاتی پیرامون غریزه جنسی | اینفو

جنسی

مسئله ی غریزه جنسی، یکی از مهم ترین مسائلی است که انسان با آن روبرو می شود و این مسئله باید هم چون غرایز دیگر در طریق صحیح و سالم هدایت شود. ارضاء غریزه ی جنسی به صورت مشروع نه تنها باعث پستی و رذالت نیست بلکه می تواند انسان را به تکامل برساند.

هر چند که تمام زندگی در مسائل جنسی خلاصه نمی شود، اما این مسئله از اهمیت بسزایی در سعادت خانواده برخوردار است.

منظور از این رابطه، رابطه ای پاک  است نه یک رابطه ی پست و حیوانی. رابطه ای است که در آن دو نفر انسان بالغ و عاقل طبق ضوابط و اصولی با هم وصلت می کنند و این رابطه فقط جنبه ی جسمانی ندارد و جنبه ی روحی آن بسیار مهم تر است.

این رابطه حاصل یک عشق پاک است، عشقی که به طور فطری و غریزیا حساسات و خواسته های انسان را هدایت می کند. نه عشق ملکوتی و عارفانه است و نه عشق و هوس شیطانی و پست.

بسیار مایه ی تاسف ا ست که ا ین مقوله که واقعا نیمی از سعادت افراد به آن مربوط می شود، به خاطر تبلیغات و سوء استفاده بعضی از بیماران و ناپاکان به عنوان مسئله ای لوث و کثیف جلوه گر شده و متاسفانه همین عامل باعث شده است که این مسئله تا حدی در پس پرده پوشانده شود و حتی بسیاری از خانواده ها از گفتگو راجع به این مسئله با جوانان خود اجتناب ورزند.

متاسفانه به علت بی خبری جوانان از این مسائل و برخورد ناصحیح آن ها در رابطه با مسائل جنسی، باعث بروز مشکلات حادی برای آن ها به وجود می آید و چه بسا زوج هایی که در اثر ناآگاهی به این مسائل و شرم از مطرح کردن مسائل جنسی خود، زندگی بی نهایت سرد و بی روحی را می گذرانند. در حالی که به عقیده ی بسیاری از دانشمندان، محققین و روان شناسان، عشق جسمی و روحی مکمل یکدیگرند و نبود هر کدام از این ها در فرد نشانه ی بیماری است. والدینی که فکر می کنند اگر مطالب جنسی در خانواده مستور بماند این مسئله باعث پاکی فرزندانشان خواهد شد، بسیار در اشتباه هستند و چه بسا فرزندانشان در عرصه ی جامعه با مربیان بی سواد و بیماردلی مواجه شوند و این کسب اطلاعات از منابع نادرست آنان را در معرض خطرات جبران ناپذیری قرار دهد.

آموزش مسائل جنسی، کار هر کسی نیست و هر کسی در محدوده ی فکر و نگرش شخصی خود با این مسئله برخورد می کند. این وظیفه ی خطیر بر دوش پدر و مادر است که جوانان خود را با این مسائل آشنا ساخته و آن ها را برای زندگی زناشویی آماده نمایند. لذا باید در آموزش جوانان بسیار دقت کرد که مطالب در خور فهم و قدرت درک آنان بیان گردد.

آمیزش، غیر از لذت جنسی است و لذت جنسی در اثر دیدن، شنیدن، بوئیدن و لمس کردن و چشیدن به انسان دست می دهد. گاهی انسان با دیدن جنس مخالف کسب لذت می کند گاهی با بوئیدن طرف، لذت می برد و بوی معشوق باعث تحریک جنسی می شود.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن