محیط زیست

تنفس هوای پاک در پایتخت – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیستتنفس هوای پاک در پایتخت - آلودگی هوا و هواشناسی - محیط زیست

سلامت نیوز:بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد و با توجه به افزایش ناپایداری جوی، پیش‌بینی می‌شود هوا در بیشتر مناطق در وضعیت مطلوب باقی بماند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و آسمان نیمه ابری، شاهد برقراری شرایط قابل‌قبول و پاک در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود.

افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و گاهی بارش پراکنده طی روز، شرایط را برای تجمع آلاینده‌ها محدود می‌کند و احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت مطلوب باقی بماند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) با کاهش تندی باد به‌تدریج بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود و در پاره‌ای از مناطق پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا باشیم.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۲ اردیبهشت ماه) تداوم پیدا خواهد کرد و انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته، سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

طی روز افزایش تندی باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا را فراهم خواهد کرد و انتظار می‌رود تا اواخر وقت فردا (۱۲ اردیبهشت ماه) کیفیت هوای شهر تهران در محدوده قابل‌قبول قرار گیرد.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۴۹ و هوا در شرایط پاک است.منبع مطلب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن