دانستنی های روابط جنسیروابط جنسیروابط زناشویی

تفاوت سلیقه ها در روابط جنسی


تفاوت سلیقه ها در روابط جنسی

اختلاف سلیقه و نظر زن و شوهر ممکن است بر روابط جنسی آنها اثر بگذارد که از جمله بارزترین آنها می توان به اختلاف بر سر زمان، محل، شدت و تکرار نزدیکی اشاره کرد. نتیجه این گونه اختلاف ها گله مندی، دلزدگی، اضطراب یا احساس گناه است و در مجموع روابط زناشویی و مناسبات جنسی را دچار اختلال می کند. دو طرف می توانند با در پیش گرفتن روشهایی، گرایش جنسی و لذت حاصل از آن را افزایش دهند. آنها باید درباره موضوع حساس اختلاف سلیقه در شیوه های برقراری ارتباط جنسی با هم گفتگو کنند. اما توصیه ما در این مرحله این است که پیش از طرح خواسته های خود و پافشاری بر آنها، به خواسته و نیازهای همسرتان توجه کنید و بکوشید آنها را برآورده سازید.

بی وفایی

فیلیپ بلوم اشتاین و پی یر شوارتز، از جامعه شناسان مشهور در کتاب زوجهای آمریکایی که به سال ۱۹۸۳ آن را منتشر کردند برآورد کرده اند که حداقل ۲۱ درصد زنان و ۳۷ درصد مردان آمریکایی در ده سال نخست ازدواج با دیگران روابط جنسی برقرار کرده اند. اما این دو نویسنده خاطر نشان می کنند حتی زوجهایی که تن به روابط نامشروع داده اند تک همسری را ایده آل می دانند. با آن که برقراری تماس های جنسی نامشروع در زندیگ برخی از اشخاص وجود دارد اما این روابط اگر برملا شود ممکن است بر همسر مرد یا زن هوسران و بر روابط زناشویی آنها تاثیر نامطلوب بگذارد. برقراری روابط جنسی نامشروع می تواند هم علت روابط زناشویی ناموفق باشد و هم نتیجه آن. به نظر مشاوران امور زناشویی و مسئولان رسیدگی به مسئله طلاق، درصد قابل توجهی از زوجهایی که به آنها رجوع می کنند پیش از بروز اختلال در روابط زناشویی و یا در حین آن تن به روابط نامشروع داده اند.

در هیچ زمینه ای قانون همه یا هیچ به اندازه موضوع وفاداری در روابط زناشویی نقش آفرین نیست. یک همسر نسبت به زوج خود یا وفادار هست و یا نیست. چیزی در حد فاصل آن وجود ندارد. حتی یک بار برقراری روابط جنسی با دیگران کافی است که به زن یا مرد برچسب بی وفایی زده شود. زن یا مردی که همسرش تن به رابطه نامشروع داده عمل او را در حکم خیانت می داند و خود را شکست خورده و خیانت دیده می شمارد. چرا که نسبت به شایستگی، مطلوبیت، ارزشمند بودن و زیبایی خود دچار تردید می شود. احساسات زن یا مردی که همسرش به ایجاد روابط جنسی نامشروع دست می زند به شدت جریحه دار می شود به غرورش لطمه می خورد و احساس می کند چیزی را از او دزدیده اند.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن