عمومی

تفاوت اصلی بین پرفیوم ها و ادوپرفیم ها در چیست ؟

خرید یک عطر خوشبو کاری دشوار است. شما باید علاوه بر نوع عطر، نوع ادکلن را نیز انتخاب کنید. یکی از این دو راه هایی ، انتخاب بین پرفیوم و ادوپرفیوم است. این دو با هم تفاوت هایی دارند یکی از مهم ترین آن ها قیمت است. تفاوت عمده دیگر این دو عطر، میزان غلظت و ماندگاری آن ها است. در این مطلب کمی درباره عطرها صحبت می کنیم و تفاوت بین پرفیوم و ادوپرفیوم را به شما می گوییم.

پرفیوم

پرفیوم یا عطر که در انگلیسی به آن perfume و در عربی به آن برفیوم گفته می شود. خالص ترین نوع عطر است. پرفیوم ها دارای بیشترین غلظت هستند. گاهی به آن ها عطر خام یا عطر گرمی نیز گفته می شود. کمی نسبت به سبکتر بودن خواص روغن معطر استفاده شده، پرفیوم از ۲۰٪ – ۳۰٪ عطر خالص تشکیل شده است. یکبار مصرف یک عطر می تواند تا ۲۴ ساعت دوام بیاورد.

ادوپرفیوم

ادوپرفیوم در انگلیسی به آن Eau de Parfum گفته می شود. ادوپرفویم رقیق تر است. این ماده حاوی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد عطر خالص است و می تواند تا ۸ ساعت دوام داشته باشد.

تفاوت اصلی بین پرفیوم ها و ادوپرفیم ها در چیست ؟

تفاوت بین پرفیوم و ادوپرفیوم

تفاوت اصلی بین پرفیوم و ادوپرفیوم غلظت و ماندگاری آن ها است. پرفیوم دارای غلظت بیشتری نسبت به ادوپرفیوم است. در واقع عطر خالص بیشتری در آن وجود دارد. به همین خاطر هم ماندگاری بیشتری رو پوست و لباس دارد. ماندگاری پرفویم نسبت ادوپرفیوم حدود ۴ برابر است.

ادوپرفیوم ها در میان انواع عطر های موجود در  بازار جهانی بیشترین غلظت پس از پرفیوم ها و عطر های گرمی را داراهستند. ادوپرفیوم ها به گونه ای ساخته شده اند که می توانند یک روز کامل دوام بیاورند و در عین حال به اطرافیان شما سردرد  و آزار تحمیل نکنند. ادوپرفیوم ها بیشترین خرید را در میان مشتری ها دارد و برند های معروف بیشتر این نوع از عطر را تولید می کنند.  همچنین اکثر مغازه ها در سطح شهر این نوع عطر را به فروش می رسانند. ادو پرفیوم ها از لحاظ دوام از صبح تا عصر ماندگاری دارند و در هنگام شب برای خود فرد نیز قابل استشمام است.

انواع عطرها در بازار

عطرها و ادکلن ها در بازار بر حسب غلظت به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • پرفیوم
  • ادوپرفیوم
  • ادوتویلت
  • ادکلن
  • ادوفرش

پرفیوم ها بیشترین و ادوفرش ها کمترین غلظت را دارند.

کدام بهتر است

بستگی به نوع مصرف شما دارد. دقیق نمی توان گفت که کدام بهتر است. اما قیمت یکی از مواردی است که باید به آن پرداخته شود. پرفیوم ها دارای قیمت بالاتری هستند. از طرف دیگر زمان ماندگاری آن اگر ۲۴ ساعت باشد زمانی که آن را روی پوست میزنیم در شب هنگام ممکن است باعث آزار ما و یا شریک زندگی ما شود. از طرفی دیگر ممکن است باعث حساسیت و یا سردرد شود.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود این است که پرفویم ها دارای بوی تندتری هستند و پخش بوی بیشتری دارند. این مورد در فضاهای بسته و در وسایل حمل و نقل عمومی و ادارات ممکن است مورد آزار دیگران شود. فرض کنید در یک اتوبوس هستید و چندین نفر از عطر با پخش بوی زیاد استفاده کرده اند. این چنین موقعیتی باعث آزار و شاید سردرد اطرافیان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن