جهان

تعهد سازمان ملل متحد به تلاش برای تامین نیاز‌ها و رفاه ۴۲۰ میلیون انسان مبتلا به دیابت – جهانتعهد سازمان ملل متحد به تلاش برای تامین نیاز‌ها و رفاه 420 میلیون انسان مبتلا به دیابت - جهان

سلامت نیوز:آنتونیو گوترش دبیر‌کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی دیابت۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ برابر با ۲۳ آبان ماه جاری بر تعهد سازمان ملل متحد به تلاش برای تامین نیاز‌ها و رفاه ۴۲۰ میلیون انسان مبتلا به دیابت در جهان تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز متن کامل پیام گوترش به شرح زیر است:

بیش از ۴۲۰ میلیون نفر از دیابت رنج می‌برند که یک بیماری درمان‌پذیر و اغلب قابل پیش‌گیری است. این بیماری بیشتر ناشی از رژیم‌های غذایی ناسالم، کم‌تحرکی جسمی و دسترسی ضعیف به خدمات سلامت و دارو است. بیشتر افراد درگیر در کشور‌های با درآمد سرانه پایین و متوسط به سر می‌برند.

دیابت به سلامت آسیب زده و دستیابی به آرمان‌های تحصیلی و شغلی را برای بسیاری دشوار می‌سازد. در عین حال، جوامع را تحت تاثیر قرار داده و خانواده‌ها را به اجبار در تنگنای اقتصادی ناشی از تامین هزینه‌های سرسام‌آور پزشکی قرار می‌دهد.

کشور‌ها با متعهد شدن به کاهش مرگ‌های نابهنگام ناشی از دیابت و دیگر بیماری‌های غیر‌واگیر به میزان یک‌سوم تا سال ۲۰۳۰، آن را به عنوان بخشی از آرمان‌های توسعه پایدار لحاظ می‌کنند.

تشخیص زود‌هنگام و دسترسی به خدمات درمانی برای پیش‌گیری و درمان، از جمله از طریق دستیابی به پوشش جهانی سلامت تا سال ۲۰۳۰ امری ضروری است.

در روز جهانی دیابت، این جانب حمایت خود از تمام کسانی که در سراسر دنیا مبتلا به دیابت هستند را ابراز کرده و بار دیگر بر تعهد سازمان ملل متحد به تلاش برای تامین نیاز‌ها و رفاه آنان در مسیر خود به سوی سلامت برای همه تاکید می‌ورزم.منبع مطلب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن