آموزشابتلا به سرماخوردگیبررسی تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگیبهداشت و سلامتخانوادهعلائم غیر معمول کرونا ویروسعلائم کروناعلائم ویروس کروناکرونا ویروسمقایسه ی علائم کرونا با علائم آنفولانزا

بررسی تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگی در سایت و مجله تخصصی عروسان


با شیوع بیماری کرونا بسیاری از افراد علائم این بیماری را با آنفولانزا و همچنین سرمارخوردگی اشتباه می گیرند و حس می کنند که به کرونا مبتلا شده اند و به سرع به مراکز درمانی مراجعه می کنند. از این رو حجم مراجعات به مراکز درمانی بسیار زیاد شده و کادر درمانی نمی توانند پاسخگوی چنین حجمی از مراجعات باشند که تنها یک سرماخوردگی ساده دارند. از سوی دیگر بسیاری از این افراد تنها با سرماخوردگی خفیف به مراکز درمانی مراجعه می کنند اما به دلیل وجود بیماران دیگر که ممکن است به کرونا مبتلا باشند این افراد نیز به کرونا مبتلا شوند. طبق آمارها حدود ۴۰ درصد از افرادی که به کرونا مبتلا می شوند به دلیل قرار داشتن در مراکز درمانی و برخورد با بیماران مبتلا شده اند.

پس بهتر است بتوانید تفاوت بین علائم بیماری کرونا و آنفولانزا و همچنین سرمارخودگی را بدانید تا دچار این مشکلات نشوید. شاید سوالات بسیاری داشته باشید اینکه چگونه باید تفاوت بین آبریزش بینی ، سرفه ، گلو درد و تب را در این سه بیماری از هم تشخیص داد؟ چگونه نوع بیماری را تشخیص دهیم؟ این که تشخیص دهید بیماری که دچار شده اید کدامیک از این سه بیماری از یکدیگر بسیار سخت است و نمی توان گفت که عفونت باکتریایی است یا ویروسی پس در مرحله اول بهتر است علائم بیماری کرونا را به خوبی بدانید و سپس با سایر علائم بیماری های دیگر ان را مقایسه نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

بررسی تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگی

بررسی تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا و سرماخوردگی در سایت و مجله تخصصی عروسان

 

علائم ویروس کرونا

در این قسمت برای شما به شرح کامل علائم می پردازیم. علائم رایج ویروس کرونا شامل موارد زیر می باشد :

تب
سرفه های خشک
تنگی نفس
درد عضلانی
خستگی

 

علائم کرونا ویروس با شیوع کمتر:
سردرد
اسهال
خلط خونی
مخاط زیاد بینی

علائم غیر معمول کرونا ویروس:
آبریزش بینی
گلودرد

علائم کرونا به طور معمول در قسمت دستگاه تنفسی تحتانی اتفاق بروز می کند و عفونت معمولا قسمت تحتانی را درگیر خود می کند و پس در اینجا می توان مهمترین علامت را این موضوع دانست و در نتیجه افرادی که علائم نشانه آبریزش بینی و عطسه دارند به احتمال بسیار زیاد به سرماخوردگی و آنفولانزا نیز مبتلا می باشند. زیرا عطسه و آبریزش مربوط به دستگاه تنفسی فوقانی می باشند که این ناحیه را درگیر خود می کند.

کرونا ویروس جدید  عمدتا بر روی قسمت پایین دستگاه تنفسی تاثیر گذار می گذارد، پس بیشترین عفونت مربوط به این قسمت است که همراه با سرفه خشک، تنگی نفس و گاها ذات الریه می باشد اما معمولا گلودرد را به همراه نخواهد داشت.

عمده افرادی که به این ویروس کرونا جدید مبتلا شده اند ، در مرحله اول هیچ علائمی را از خود نشان نمی دهند. طبق جدیدترین تحقیقاتی که انجام شده است این ویروس جدید دارای دوره کمون یا نهفتگی به مدت ۱۴ روز می باشد.

اما اگر باز هم با بررسی  این علائم متوجه نشدید که بیماری شما جزو کدام دسته است نیاز نیست استرس داشته باشید و نگران باشید به پزشک مراجعه نمایید. پس از انجام معاینات با صلاحدید پزشک در صورت لزوم می توانند از شما تست کرونا بگیرند تا تشخیص دقیقی در این مورد دهند. این تست از مخاط تنفسی انجام می شود تا به صورت دقیق نشان دهد که نوع بیماری و عفونت چیست. دقت داشته باشید در ایران این تست بیشتر برای افرادی که حالت حاد تنفسی و عفونت های شدید در ریه که توسط رادیوگرافی و سی تی اسکن تایید شده است و افرادی که در بیمارستان بستری هستند، انجام می شود و این تست به طور معمول برای افاردی که به اورژانس مراجعه می کنند نخواهد بود.

 

مقایسه ی علائم کرونا با علائم آنفولانزا و سرماخوردگی

برای اینکه بهتر بتوانید این سه بیماری را از یکدیگر تشخیص دهید، علائمی را به صورت اختصاصی برای شما معرفی خواهیم نمود.

 

کرونا ویروس :
در ویروس کرونا علائمی هستند که بیش از بقیه شایع می باشند که در این قسمت به آن ها اشاره خواهیم کرد:
تب معمولاً زیر ۴۰ درجه سانتیگراد
سرفه خشک
احساس خستگی با شدت متوسط
احساس ناراحتی در قفسه سینه با شدت بالا
بی اشتهایی در حالت خفیف
گرفتگی بینی با رواج کمتر نسبت به موارد بالا
علائم مربوط به کرونا به صورت تدریجی در فرد به وجود می آیند.

 

علائم زیر نیز در ابتلا به آنفولانزا بیش از بقیه رواج دارد:
تب بالای ۴۰ درجه سانتیگراد
لرز شدید
سردرد
سرفه
گلودرد
درد عضلانی
احساس خستگی شدید
احساس ناراحتی در قفسه سینه با شدت متوسط
بی اشتهایی
علائم مربوط به ویروس آنفولانزا به صورت ناگهانی در فرد بروز پیدا می کنند.

 

علائم زیر در ابتلا به سرماخوردگی بیش از بقیه رواج دارد:

گلو درد
آبریزش بینی
گرفتگی بینی
عطسه
بی اشتهایی
علائم مربوط به سرماخوردگی معمولاً به صورت تدریجی بروز پیدا می کنند.

موارد زیر در افراد مبتلا به کرونا ویروس بسیار نادر است و معمولاً جزء علائم ابتلا به کرونا محسوب نمی گردد:
لرز
سر درد
گلو درد
درد عضلانی
آبریزش بینی
عطسه
دل درد
حالت تهوع
استفراغ
اسهال



منبع مطلب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن