وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۶ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – سوریه

مدیر دفتر وی هرت ایت در سوریه گزارش داد؛ یکی از نشانه های شاخص این تابستان که برای ارتش سوریه پر از پیروزی در جنوب این کشور بود و مرحله نفس گیر پیشروی نظامی در یک سو و از سوی دیگر آشتی ملی را پیش برد، ظهور و بروز بخش دیگری از جنگ بود و آن شامل کشف اطلاعات سری سرکرده های تروریست و املاک و دارایی های آنها در درعا بود.

اطلاعات کشف شده از سرکرده های تروریست های جنوب نشان می دهد، آنها و خانواده هایشان در رفاه کامل گذارن عمر کردند؛ درحالی که ساکنین شهرهای جنوبی در فقر شدید غوطه ور بودند.

بخشی از این جنگ، افشای حجم عظیمی از اطلاعات تجسسی درباره مواضع تروریست ها و تحرکات آنها بود که توسط اهالی در اختیار ارتش سوریه قرار گرفتند

با تشدید درگیری ها در جنوب سوریه، اطلاعاتی درباره املاک و دارایی های سرکرده های تروریست ها از منابعی خاص به دست ما [خبرنگار وی هرت ایت در سوریه] رسیدند؛ برخی از این افراد هم اکنون عضو کمیته گفتگو هستند و می کوشند تا جایی که می توانند بی توجه به ضرورت پایان جنگ، شرایط مذاکرات را به نفع خود پیش ببرند آن هم در وضعیتی که چیزی به پیروزی نهایی ارتش سوریه و پایان جنگ نمانده است.

یکی از این سرکرده ها، بشار الزعبی، سرکرده گروه تروریستی “یرموک” و عضو هئیت گروه های مسلح در مذاکرات آستانه است. داستان او از این قرار است که وی در زمانی که در ابوظبی حضور داشت صاحب یک شرکت ترابری ورشکسته بود. او بعدا به اردن و از آنجا به درعا رفت، چیزی که مردم نمی دانند این است که او همان کسی است که برای نجات خود از اسارت جبهه النصره، سرهنگ فراری احمد النعمه را به این گروه تروریستی تسلیم کرد این سرهنگ فراری نیز در تاریخ نوامبر ۲۰۱۶ در استان درعا کشته شد. وی پس از آن گروه تروریستی موسوم به جیش الیرموک را تشکیل داد و با نصر الحریری متحد شده و خود تابع و زیرمجموعه او شد.

جالب اینجاست که او پس از افشای ارتباطش با سازمان جاسوسی بلغارستان سعی کرد به آن کشور فرار کند. او از طریق شخصی به نام «محمد البرماوی» ویزای بلغارستان گرفت و پس از آن شریک «بشار الزعبی» [سرکرده گروه تروریستی یرموک] شد، البرماوی از الزعبی ۴۰۰ هزار دلار دریافت نمود تا با آن کار کند.

گفتنی است الزعبی در ترکیه دو خانه در منطقه مشهور باشاک خریداری کرد.

اما «ابو اسامه الجولانی» که نام واقعی اش حسن ابراهیم است، داستان خاصی دارد، ستاره وی پس از آن درخشید که با موسی حمیدی معاون سابق «جمال معروف» فرمانده جبهه «ثوار سوریا» در پروژه دامداری شهر انطاکیه ترکیه شریک شد، پس از مدتی او ، یک آژانس کرایه خودرو در اردن با همکاری فردی به نام «محمد البرکه» افتتاح کرد و پس از مدتی فرمانده جبهه ثوار سوریا شد و به امارت – ابوظبی رفت.   

«ابو اسامه الجولانی» و خانواده اش هر تابستان در سفری گردشگری به ترکیه می روند، حکومت ترکیه به آنان اقامت داده است، وی خانه ای در منطقه افجلار در استانبول خریداری کرده و مشغول واردات و صادرات است تا اقدام به پول شویی اموال خود و سرمایه گذاران اماراتی اش در ترکیه نماید، او مزدور امارات بود و گروه تروریستی وی از امارات حقوق دریافت می نمود، آخرین مبلغ کمک که اواسط ماه گذشته دریافت نمود، دو میلیون و سیصد هزار دلار بود که ۷۵۰ هزار دلار آن را به طور مساوی میان درعا و قنیطره تقسیم کرد و بقیه را به نزدیکانش در ترکیه تحویل داد تا آن را در آنجا سرمایه گذاری نمایند.

«ابو اسامه الجولانی» معاونی به نام «قاسم نجم» داشت، پس از بروز اختلاف میان آنان، کوشید از طریق اتاق الموک از شرش خلاص شود چرا که افسران سازمان اطلاعات در این اتاق او را به کودتا ضد الجولانی تحریک کرده بودند، پس از آن، جبهه ثوار سوریا به دو بخش تقسیم شد، بخشی از توابع «ابواسامه» و برخی هوادار «قاسم نجم» بودند. به این شکل کمک ارسالی از موک میان دو گروه تقسیم شد، قاسم یک و نیم میلیون دلار از ابواسامه که در امارات بود، دریافت کرد، اما سر ابو اسامه کلاه گذاشت با این دروغ که یک باند اقدام به سرقت اموال خانه اش کرده و پول را دزدیده است، پس از آن سازمان های اطلاعات آمریکا و اردن تحقیقی در این باره انجام دادند اما بی فایده بود.

موضوع مهم آن است که قاسم نفر دوم نزد صهیونیست ها به شمار می رود که چند بار با آنان در جولان دیدار نمود، مجروحانش در جولان اشغالی درمان شده و می شوند و ماهانه از رژیم صهیونیستی حقوق دریافت می نمایند، عجیب آن است که قاسم که عضو کمیته گفت و گوها از درعا و قنیطره بود خود و خانواده اش در اردن ساکنند و زندگی بسیار مرفهی دارند، عمده پولهایی را که جمع کرده برای پسرعمویش در هلند فرستاد تا آن را سرمایه گذاری کند.    

اما «مصعب البردان» معاون «خالد النابلسی» فرمانده  گروه «المعتز باالله» و «ابو عمر الزغلول» فرمانده فرقه «اسود السنه» که در روستای الطیبه نزدیک مرز اردن استقرار دارند اقدام به خرید زمین و خانه در حوران و روستاهای جلین، الاشعری، العجمی، الشجره و سحم الجولان نمودند.   

این بخشی از فساد اقتصادی سرکردگان گروههای مسلح است در حالی که حتی مانع رسیدن کمک به اهالی می شوند و آن را در انبارهای افراد مسلح پنهان کرده و با قیمت های گزاف به مردم می فروشند.

در حالی که  سرکردگان گروههای مسلح و خانواده هایشان زندگی مرفهی دارند، و همانطور که پیشتر گفتیم سرکردگان مسلح وقتی که منطقه غوطه شرقی در اطراف دمشق را در اشغال خود داشتند ، دارای املاک زیادی در این منطقه بودند.    

۲۰۶