وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۴ام خرداد ۱۳۹۷

فواید داشتن رابطه جنسی

salamatmag 3 31 300x150 میزان رابطه جنسی مفید چه تعداد است

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه میزان رابطه جنسی مفید چه تعداد است می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

امروزه خیلی از آمار جدایی و طلاق ها مربوط به عدم رضایت زوجین از رابطه جنسی شان هست. از این رو، توجه به این موضوع را در هر زندگی مشترکی نباید انکار کرد. اما آیا برای داشتن یک رابطه جنسی موفق همه زوج ها باید از یک اصول خاصی پیروی بکنند و به تعداد مشخصی در هفته با هم رابطه جنسی برقرار بکنند؟

دریک نظرسنجی امده است که زوج های متاهل ۶۸٫۵ بار در سال و یا به طور متوسط بیش از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته اند. این نظر سنجی همچنین دریافت که زوج های متاهل ۶٫۹ برابر در هر سال بیشتر از افرادی که ازدواج نکرده اند رابطه جنسی داشته اند.

طبق یک مطالعه دانشگاه شیکاگو به نام “سازماندهی رابطه جنسی- اقدامات جنسی در ایالات متحده”، حدود ۳۲ درصد از زوج های متاهل در هفته دو تا سه بار نزدیکی می کنند، ۸۰ درصد از زوج های متاهل دارای چندین بار نزدیکی در ماه یا بیشتر، و ۴۷ درصد چند بار در ماه رابطه جنسی داشته اند.

در مطالعه ای دیگر که توسط دکتر دیوید شنارچ انجام شده است بیش از ۲۰،۰۰۰ زوج مورد مطالعه قرار گرفته است و تنها ۲۶ درصد از زوج ها یک بار در هفته نزدیکی خواهند کرد و سایرین یک یا دو بار در ماه نزدیکی داشته اند

 

وقتی به نسل پدرانتان نگاه کنید در میابید که برای آنها اینقدر سخت نیست. اما در روابط امروز بااینکه آزادی بیشتری موجود است اما همه چیز مشکل تر شده چون دو طرف همیشه برای هم تعیین وظیفه کرده اند. کی زباله ها را بیرون خواهد برد؟ کی با گریه بچه بیدار بشود؟ و مانند این. درواقع به خاطر همین آزادی بیشتر هست که تضاد و ناسازگاری به وجود خواهد امد.

کارشناسان معتقدند که بعلاوه استرس و خستگی، عصبانیت و خشم هم خواهند توانست موجب از بین رفتن رابطه جنسی بین دو طرف بشود. علت های دیگر در ازدواج های فاقد رابطه جنسی می تواند برآورده کردن امیال جنسی با پرنوگرافی (سایت های اینترنتی) یا رابطه جنسی با افرادی غیر از همسر بوده باشد. خیلی مردها را می بینیم که با زن خود رابطه جنسی انجام نمیدهند اما مدام در اینترنت دنبال عکس ها و فیلم های پرنو می باشند.

به طور کلی، مشکلات یک زوج بیشتر مربوط به تمایلات جنسی اهست تا انجام رابطه جنسی. میل هیچ زوجی برای رابطه جنسی هیچ زمان همزمان و کامل نبوده. رمز کار این هست که دو طرف بتوانند این موضوع را بین خود حل بکنند.

خیلی مواقع طرفی که میل کمتری به رابطه جنسی داشته احساس می کند که در هر بار رابطه جنسی مورد سوءاستفاده قرار می گیرد و طرفی که میل بالاتری داشته همیشه از رابطه جنسی محروم هست و همین قضیه دعواها و جدال های بین آنها درمورد رابطه جنسی را تشدید میکند. و اینجاست که رابطه جنسی بین آنها کم کم نابود میشود و وقتی دیگر رابطه جنسی در کار نبوده است، محبت و عاطفه معمولی بین آنها هم از نابود میشود: آن گرفتن دست ها، خندیدن به لطیفه های یکدیگر، نشستن بغل هم روی یک نیمکت و غیره وقتی روابط تا این حد خشک شده است، بی وفایی و سرانجام طلاق پدید میشود

 

salamatmag 4 8 300x150 میزان رابطه جنسی مفید چه تعداد است

 

تعدد روابط زناشویی ضرری متوجه زوج نمی‌کند

 

به عنوان یک مثال کلی، در صورتی که ممنوعیت پزشکی موجود نباشد (که موارد آن بسیار محدود و تشخیص آن نیز فقط با پزشک معالج هست)، دفعات برقراری رابطه زناشویی هیچ محدودیت خاصی نداشته و هیچ‌کس نمی‌تواند برای آن عدد و رقم، تواتر یا کمیت خاصی تعیین بکند اما در مواردی مثل الگوی رفتار جنسی وسواسی یا اعتیاد به روابط جنسی (که ماهیت مورد دوم هنوز هم مورد مناقشه هست)، استثناء موجود می باشد و باید به‌وسیله متخصصان، به‌خصوص روان‌پزشکان، بررسی و پیگیری بشود.

پس این باور که یک زوج عادی باید هفته‌ای یکبار رابطه زناشویی با هم داشته باشند، چندان صحیح نیست؟

تمایل به برقراری رابطه زناشویی در افراد مختلف تفادت دارد و نمی‌توان گفت برقراری چه تعداد رابطه زناشویی در یک وقت معین نشانه عادی بودن همسران هست. بعضای همکاران زوج‌هایی را برای درمان به کلینیک ارجاع داده اند چون مثلا فقط ماهی یک بار رابطه داشته اند! ولی در بررسی‌های انجام‌شده، معلوم شده است هیچ اختلال عملکردی وجود نداشته و هر دو طرف هم از زندگی جنسی و عاطفی خود راضی می باشند. طبیعی هست که ما هم جز دادن اطمینان به آنها که همه چیز طبیعی هست، هیچ مداخله دیگری را صلاح نمی دانیم.

 

 

بعضی از مردها اعتقاد دارند رابطه زناشویی انرژی زیادی از آنها خواهد گرفت، این تصور درست هست

 

نه! درواقع یکی از علت هایی که باعث شده است که موضوع دفعات رابطه زناشویی در اذهان اهمیت خاصی پیدا کند، باورهای غلط درخصوص انرژی لازم برای این فعالیت‌ها و احتمال ضعیف‌شدن بنیه و توان عمومی شخص است.

یکی از چیزهایی که اشخاص در مطب‌ها و کلینیک‌ها درخواست می‌کنند، تجویز دارو یا مکمل‌های غذایی برای تقویت بنیه عمومی یا جنسی برای خودشان یا شریک زندگی شان هست. به‌نظر می‌رسد باورهای پیشین رایج در جامعه، در کنار تبلیغات وسیع در خصوص محصولاتی با این خاصیت ها، به فراگیر شدن این تصور غلط کمک میکند، به‌خصوص در مورد اقایان، چون فعالیت جنسی به خروج فرآورده‌ای از بدن منجر شده که از دیرهنگام به مفاهیمی همچون انرژی حیاتی یا مایع حیات‌بخش وغیره منتسب می‌شده هست و این، باور اینکه روابط زناشویی توانایی جسمی بالایی میخواهد، بسیار تقویت کرده هست

 

salamatmag 1 39 300x150 میزان رابطه جنسی مفید چه تعداد است

 

بهترین تعداد طبیعی رابطه جنسی در هفته

 

نیاز خانوم و اقا برای برقراری و داشتن رابطه جنسی در سن دهه ۲۰ یک تا سه روز یکبار هست و این در دهه ۳۰ در بعضی از زوجین افزایش و در برخی با کمی کاهش مواجه میشود. این درحالی است که این نیاز با توجه به طبع و مکانیسم طبیعی بدن زن و مرد می تواند تفاوت داشته باشد ولی در هر حال به طور عادی برقراری رابطه جنسی ۳ بار در هفته بهترین و صحیح ترین میزان رابطه جنسی برای داشتن و کسب سلامت روحی و روانی و البته سلامت جسمی هست.

 

 

تاثیر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

 

تغییرات هورمونی و عادت ماهانه در میل جنسی خانوم ها نقش مهمی دارد.

زن هرچقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کاهش میابد و مشکل تر ارضاء خواهد شد برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال بوده اند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر میشود.

در حقیقت تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز تاثیر دارد. عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش داشته اند منظم تر از کسانی هست که فقط هفته ای یک بار رابطه جنسی دارند.

زنانی که فعالیت جنسی زیادی دارند کمتر دچار مشکل ناباروری میشوند.

 

داشتن رابطه جنسی بیش از دو بار در هفته نسبت موجب باروری صحیح تر، استخوان بندی قوی تر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کم شدن خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کم شدن ناراحتی های بعد از یائسگی در خانوم ها خواهد شد.

نوشته میزان رابطه جنسی مفید چه تعداد است اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.