وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۷

اثر رابطه جنسی بر تناسب اندام و سلامت بدن

salamatmag 2 6 300x150 تاثير رابطه جنسی بر تناسب اندام

 

در این مقاله در سلامت مگ به تاثير رابطه جنسی بر تناسب اندام می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

آیا میدانستید رابطه جنسی قادر است در چربی سوزی شما نقش خوبی ایفا کند و باعث کم شدن وزنتان شود می خواهیم درباره ی ترشح هورمون های آندروفین و اثر مفید آن در کم کردن وزن بیشتر صحبت کنیم ارگاسم و تحریک جنسی تا چه اندازه بر تناسب اندام تاثیر خواهد گذاشت

شما میدانید که شما قادر هستید به باشگاه ورزشی یا پارک رفته و یا در مقابل تلویزیون از یک ورزش خوب لذت برده اما در مورد درون اتاق خواب و درون تختخواب شما چی؟ رابطه جنسی کالری میسوزاند، که همه ما این را خوب میدانیم، اما آیا رابطه جنسی خواهد توانست به کم کردن وزن کمک کند؟ بله. رابطه جنسی میتواند اما به تنهایی نه.

 

 

کاهش وزن و رابطه جنسی

 

هرچند شما نمیتوانید کاملا به انجام رابطه جنسی تکیه بکنید که به شما در کاهش وزن کمک بکند. شما احتمالا باید حضور در باشگاه یا کلاس های ورزشی را نیز اضافه بکنید. بررسی بکنید که چرا شما باید به یک سرگرمی خوب فکر کرده باشید و همین حالا راهی اتاق خواب خود بشوید

 

 

چطور روابط جنسی‌ بر تمرینات اثر گذاشته است

 

حالا که در مورد میل جنسی‌ و رابطه آن با تمرینات حرف زدیم بیایید ببینیم که این دو چطور بر همدیگر اثر گذاشته اند.به طور کل برخی از بدن سازان از برقراری رابطه جنسی‌ به علت کم کردن عملکرد خود ترسیده و علت آنها این هست که در روابط جنسی‌ میزان زیادی از تستوسترون آنها از بین خواهد رفت.در واقع این موضوع خیلی‌ وقت هست که در میان بدن سازان وجود داشته و همیشه این ترس در آنها می باشد.

 

اما در واقع باید بگوییم که رابطه جنسی‌ باعث تولید مقدار زیادی تستوسترون در بدن شده است.با بالا رفتن مقدار گردش تستوسترون در تمام بدن عملکرد ورزشی افزایش یافته و عضله‌ سازی بیشتری صورت خواهد گرفت.

 

به تازگی در یک برنامه تلویزیونی گروهی از دانشمندان بر روی اثر رابطه جنسی‌ بر عملکرد ورزشی تست‌هایی کرده اند.در این برنامه قهرمان بوکس سنگین وزن کریس بیرد پیش از آزمایشات به مدت یک هفته از برقراری رابطه جنسی‌ منع میشوند تا بتوانند عملکرد او را بعد از هفت روز بدون برقراری رابطه جنسی‌ مورد بررسی قرار داده باشند.

 

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که آیا می توان در دوران حاملگی رابطه جنسی برقرار کرد ؟ شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست رابطه جنسی در دوران حاملگی مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

بعد از انجام دادن این آزمایشات بیرد دوباره به روند زنگی‌ عادی خود برگشت که شامل برقراری روابط جنسی‌ نیز بوده است.این بار دانشمندان خواستند که تاثیر روابط جنسی‌ را بر عملکرد او مورد ارزیابی قرار داده باشند.نتایج به دست امده بعد از این دوره همه شک و گمان‌ها را درباره ی تخریب عملکرد ورزشی توسط روابط جنسی‌ نقض کرده است نتایج آزمایشات نشان میدهد که سطح توانایی هوازی کریس بیرد همچنان مثل سابق باقی‌ می ماند در حالی‌ که قدرت پاها و قدرت ضربات مشت او بهتر میشود.در واقع مشخص شده که سطح تستوسترون کریس بیرد بعد از رابطه جنسی‌ ۲۰% افزایش خواهد یافت!

 

salamatmag 1 10 300x150 تاثير رابطه جنسی بر تناسب اندام

 

به طور کلی نتیجه خواهیم گرفت که داشتن رابطه جنسی‌ نه تنها باعث تخریب پیشرفت ورزشی شما نخواهد شد بلکه موجب بهبود عملکرد ورزشی شما نیز شده است.چیزی که شما باید بیشتر از همه مد نظر قرار داده باشید زمان برقراری رابطه جنسی‌ هست.برقراری رابطه جنسی‌ درست پیش از جلسه تمرینی یا یک مسابقه میتواند موجب خستگی‌ عضلات شما شده باشد که در اخر منجر به عملکرد ضعیف شما شده است.صحیح است که رابطه جنسی‌ خود را بعد از تمرینات یا در روز‌هایی که تمرین نداشته انجام بدهید

 

در ساعات بعد از رابطه‌ی جنسی خود، از استفاده مواد قندی و کربوهیدراتی پرهیز کنید، چرا که موجب کم شدن سرعت یا میزان تولید تستوسترون خواهد شد.

به یاد داشته باشید که کیفیت تغذیه‌ی شما نیز در سرعت این فرایند نقش اساسی دارد. شما خواهید توانست با انتخاب مواد غذایی مثل پیاز، فلفل، دارچین، وغیره نیز به بالا بردن سطح تستوسترون خودتان کمک کرده باشید.

 

یکی دیگر از راه‌های بالا بردن تستوسترون، انجام ورزش‌های قدرتی و شدید هست. بعنوان نمونه، اگر تمرین اسکات را صحیح و اصولی انجام داده باشید، قطعا تستوسترون بسیار زیادی ترشح میشود. حتی در مواردی گزارش شده است که صدای ورزشکار برای دقایقی بعد از اجرای تمرین اسکات، کلفت شده است!

 

 

چه زمانی سطح تستوسترون طبیعی میشود

 

تقریبا یک هفته پس از ارضای جنسی، سطح تستوسترون شما، به طور خودکار به بالاترین حد خود میرسد، و در صورتی که مجددا رابطه‌ی جنسی نداشته باشید، غده‌ی هیپوفیز دستور به توقف تولید تستوسترون خواهد داد

 

 

تاثیر تمرینات بر رابطه جنسی‌

 

همانطور که در مورد رابطه جنسی‌ بر تمرینات گفتیم حال نیز می‌خواهیم توضیحاتی نیز برای اثر تمرینات بر رابطه جنسی‌ بگوییم.همانطور که قبلا هم گفتیم روابط جنسی‌ قادر است با بالا بردن سطح تستوسترون تاثیر مثبتی بر عضله‌ سازی ما بگذارد.همین موضوع میتواند در مورد تمرینات ما هم صدق بکند به این معنا‌ که تمرینات ما میتواند در زندگی‌ جنسی‌ ما نیز اثر مثبتی گذاشته.به هر حال در اینجا خواهیم گفت چند مطلب را در مورد بدن سازی بیان بکنیم که موجب بشود روی زندگی‌ جنسی‌ شما تاثیر گذار ‌بوده باشد.

 

در ابتدا می‌خواهیم چیزی را در مورد کسانی‌ که میل دارند به درصد چربی‌ تک رقمی‌ برسند بگوییم.این افراد به علت اینکه چربی‌ بدن آنها بسیار کم می باشد سطح میل جنسی‌ آنها نیز به شدت کم شده است.در کنار این مساله امکان دارد که این افراد قادر به نگه داشتن انرژی اضافه برای برقراری یک ارتباط جنسی‌ مناسب نبوده باشند.پس حتما اگر زندگی‌ جنسی‌ شما دچار اختلال شده هست باید توجه ویژه ای‌ به درصد چربی‌ بدن خود بدارید.

 

یکی‌ دیگر از چیزهایی  که باید آن را مد نظر قرار داده باشید مکمل‌هایی می باشند که از آنها مصرف میکنید.عدم موفقیت در استفاده از مکمل‌ها خواهد توانست عملکرد جنسی‌ و میل جنسی‌ شما را کم بکند.پس در انتخاب نوع مکمل خود خیلی دقت بکنید.

 

در آخر باید اضافه کنیم که جدایی از تمام مسائلی که گفتیم شما میتوانید به طور هماهنگ هم دارای یک زندگی‌ جنسی‌ فوق‌العاده‌ و مناسب بوده باشید و هم بیشترین نتایج را از تمرینات خود کسب کنید.مطمئنا باید در مورد زمان انجام رابطه جنسی‌ خود بسیار دقت بکنید اما در کل دیگر نیازی نیست که نگران ضعیف شدن پاها و از دست رفتن تستوسترون بوده باشید.

نوشته تاثير رابطه جنسی بر تناسب اندام اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.