وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۷

آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است ؟

salamatmag 1 7 300x150 آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

يكي از علل مهم طلاق مسائل جنسي هست می گوید: عدم آگاهي‌ها در اين زمينه باعث بدكاركردهاي جنسي شده است به طوري كه براساس آمارهاي رسمي پژوهش‌ها نشان داده است ۵۰ درصد علت طلاق مشكلات جنسي هست اما بر اساس آمارهاي اين پژوهشكده بالاي ۷۸ درصد دلیل طلاق به مسائل جنسي ارتباط دارد.

اين رواشناس خانواده يادآور میکند: متاسفانه مسائل جنسي در كشور به نوعي تابو می باشد. لذا بايد ادبياتي را تدوين و به وجود اوریم كه با توجه به عقیده مذهبي، فرهنگي، اجتماعي و نظام سياسي حاكم بر جامعه و با لحاظ كردن همه نيازهاي خانواده قادر باشند ضمن آنكه تمام اين فاكتورها را لحاظ بکنند جوابگوي نيازهاي زوجين هم بوده باشند.

 

وي با بيان اينكه هيچ یک از اين فاركتورها را نبايد ناديده بگیریم ادامه داد:‌در اين مركز به كمك اين ادبيات میتوانیم در درمان مشكلات ناشي از مسائل جنسي درباره طلاق موفقيت‌هايي دست پیدا کنیم لذا بايد در كشور متخصصان زادی در اين زمينه تربيت کرده باشیم كه با حساسيت بالا اين فاكتورها را كنار هم قرار داده ایم و با تعهد و مسئوليت در اين زمينه ارائه خدمت کرده اند كه در اين صورت مي‌توان اين عامل طلاق را كنترل بکنیم.

در ادامه میگوید: با نداشتن متخصص در اين باره، افرادي كه متخصص نبوده است يا به لحاظ مشكلات شخصي وارد اين حيطه میشوند يا نمي‌توانند فاكتورها را در كنار هم بگذارند و وارد اين حوزه شده اند و با اين روند در آينده با مشكلات بيشتري روبرو میشویم.

وي خاطرنشان میکند که: مركز سلامت خانواده، خانواده را به عنوان يك سيستم كلي در نظر میگیرد و همه افراد خانواده تك تك و به صورت جدا از هم به شكل زيرسيستم مورد بررسي قرار گرفته اند

 

 

یعنی تأمین آرامش مهم‌تر از ارضای غرایز جنسی است

 

بله. آیا زن و شوهر بعد از ازدواج هر روز در پی ارضای نیازهای جنسی خود بوده اند؟ قطعاً چنین نبوده است باید ارضای نیاز به همسر را از نیاز به رابطه‌ی جنسی جدا کنیم. ارضای غرایز جنسی، برخلاف آنچه فکر میکنند، فقط در سالم بودن اعضای جنسی بدن شخص و رابطه‌ی جنسی بدنی خلاصه نشده است. زنی که مورد توجه و محبت شوهرش قرار گرفته است از نظر جنسی ارضا خواهد شد، حتی بدون این‌که هیچ تماس بدنی صورت بگیرد.

ما نمی‌توانیم درک متقابل زن و شوهر از همدیگر را که باعث آرامش آنها شده است، از غرایز جنسی جدا کنیم. اینها مانند کلاف درهم تنیده بوده اند و روی هم تاثیر خواهند داشت. درک جنسی و عاطفی همسر، انسان را به آرامش خواهد رساند و اگر در ارضای غرایز جنسی هر یک مشکلی به وجود بیاید روی روابط زناشویی آنان تأثیر فراوانی خواهد گذاشت. باید توجه بکنیم اگر ارضای غرایز جنسی در زندگی زناشویی اصل زندگی نبوده باشد، حداقل چسب زندگی هست و موجب میشود زن و شوهر بیشتر در کنار هم احساس صمیمیت و آرامش بکنند و از همدیگر لذت ببرند.

 

salamatmag 2 4 300x150 آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است

 

در زندگی مشترک حتما برای شما هم پیش آمده است که میل جنسی همسرتان کم شده است برای اینکه بدانید دلیل این کم شدن میل جنسی چیست می توانید به پست چرا میل جنسی من کم شده است مراجعه کنید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

اگر در ارضای غریزه‌ی جنسی هماهنگی بین همسران نبوده است و نیازهای یکی از آنها تأمین بشود و نیازهای دیگری نشده باشد، این زندگی قطعاً دچار مشکل میشود. در تأمین غرایز جنسی همسران در هر زمان دو حالت وجود داشته است یا برد- برد است یا باخت- باخت. به معنای اینکه حتی اگر نیازهای یکی از طرفین تأمین نشده باشد، هر دو طرف خواهند باخت. اگر مردی در تأمین نیاز جنسی خود موفق عمل کند اما همسرش به ارضای جنسی کافی نرسد، شاید در کوتاه‌مدت زندگی آنها خوب بوده باشد، در بلندمدت هر دو دچار مشکل خواهند شد. نکته‌ی بسیار مهمی که زن و شوهر باید به آن توجه بکنند این است که نحوه‌‌ی ارضای غرایز جنسی در زن و مرد خیلی باهم تفاوت دارد.

 

 

این تفاوت‌ها چیست

 

مردها از نظر جنسی سریع تحریک خواهند شد و زود هم تحریک جنسی آنها فروکش میکند. زنان دیر تحریک شده و دیر هم فروکش میکنند. اما وقتی زنی از نظر جنسی تحریک شود، شدت تحریک جنسی‌‌اش خیلی زیاد تر از مرد می باشد. نکته‌ی بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که فرایند یک ارضای جنسی و عاطفی، برای خانوم ها از بیرون اتاق خواب و حتی از روز قبل شروع شده است. در حالی که اصولا ارضای جنسی مرد از داخل اتاق خواب و از روی تخت خواب اغاز خواهد شد.

 

salamatmag 3 3 300x150 آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است

 

این نکته‌ای هست که اصولا مردها ندانسته اند و چنین چیزی را نمی‌توانند تصور بکنند. طبق سند هایی که انتشار یافته است ۳۰ تا ۴۰ درصد زوج‌ها اختلالات جنسی را در زندگی خود تجربه کرده اند و در خیلی از موارد متأسفانه خانوم ها و اقایان همدیگر را با معیارهای خودشان سنجیده و شناخت درستی از نیازهای هم نداشته اند و تکالیف‌شان را در مقابل یکدیگر ندانسته اند. مرد تلاش میکند زن خود را در رفتار و نیاز مثل یک مرد تصور بکند یا مورد قضاوت قرار بدهد و زن نیز سعی خواهد داشت شوهرش را براساس معیارهای خانوم ها مورد توجه یا ارزیابی قرار بدهد. شاید بتوان گفت یکی از علت های مهم اختلافات زناشویی و سردی‌ها و بی‌‌میلی‌های جنسی در زندگی زناشویی و حتی خیانت‌ها نسبت به همسر از همین موضوع شروع میشود

 

در طب، پیشگیری همیشه پیش از درمان و ارجح بر آن توصیه شده هست. از آن جهت که خیلی از مشکلات جنسی نیز ناشی از عدم هماهنگی بین خانوم ها د اقایان است که در آستانه ازدواج قرار بگیرد، در نتیجه می توان گفت نقش مشاوره های پیش از ازدواج و اللخصوص دوران عقد، در کم بودن مشکلات می تواند بسیار مهم بوده است.

وی افزوده: البته مشاوره به ویژه اختلال جنسی پیش از محرم شدن زوجین چندان کارآیی نداشته است، اما پیش از آن و بعد از پس از عقد و تداوم چند جلسه ای در دوران عقد خواهد توانست برای زوج های جوان بسیار مفید بوده است و در پیشگیری از خیلی از مشکلاتی که باعث به کج کاری رابطه جنسی بشود، موثر باشد و نیز سطح کیفی رابطه  زناشویی زوجین را ارتقا داده است. به همین علت پیشگیری پیش از درمان و مراجعه به کلینیک های سلامت جنسی را پیشنهاد می کنند والبته لازم به تاکید هست که با توجه به حساسیت موضوع، مشاوران باید از تبحر و تخصص کافی در این زمینه برخوردار بوده باشند.

نوشته آیا مشکلات جنسی علت اصلی طلاق است اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.