وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۷

آیا خارج نشدن منی از آلت نشانه نا باروری است ؟

salamatmag 3 2 300x150 علت خارج نشدن منی از آلت مردان

 

در این مقاله در سلامت مگ به علت خارج نشدن منی از آلت مردان می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

منی مایع جنسی مردانه می باشد که از آلت تناسلی وی خارج خواهد شد. این مایع در اثر ارضای جنسی ترشح خواهد شد و اگر در زمان مناسب با تخمک و در شرایط خوب لقاح باید باعث به وجود امدن جنین خواهد شد. اما به خاطر علت مختلف امکان دارد تا منی از آلت مرد خارج نشده باشد. در این صورت باید چه کار کنیم.

 

 

علت نيامدن مني در مردان

 

دلیل نيامدن مني در زمان ارضا شدن اقایان و علت نيامدن مني و علت خارج نشدن مني بعد از انزال مرد باید از راه آلت تناسلی به سرعت و جهش خارج بشود. اگر مني مرد بعد از ارضا شدن مردان خارج نشده باشد به این اختلال جنسی انزال پس گرد گفته اند.

 

 

علت نيامدن منی

 

انزال پس گرد به معنیه این است که در زمان انزال، مني به خارج از بدن نخواهد ریخت، بلکه به سمت عقب رفته و وارد مثانه بشوم و بعدها با ادرار دفع خواهد شد. در حالت عادی بیشتر از ۹۰ درصد حجم مني را ترشحات پروستات و کیسه های منی تشکیل داده اند. اول به صورت اختصار مکانیسم به وجود اوردن انزال جهت آگاهی خوانندگان گرامی توضیح میدهیم تا در درک و فهم مطالب بعدی به شما کمک بکند.

مکانیسم انزال یک فرایند دشوار بوده است که نیازمند عملکرد منظم سیستم عصبی- عضلانی فرد بوده است. کلاً حجم مني که اصولا ۴-۳ میلی لیتر می باشد, ناشی از ترشحات پروستات، کیسه های منوی، و بیضه ها خواهد بود.

شاید برخلاف تصور بیشتر افرادم, نقش بیضه ها در به وجود امدن حجم مني خیلی اندک ولی فوق العاده مهم بوده است. در حدود یک درصد حجم مني را اسپرمها تشکیل داده اند که در بیضه ها تولید و از راه لوله های منی، در مجرای خلفی مرد به ترشحات کیسه های منوی و پروستات ملحق میشوند (لطفاً تفهیم بیشتر به شکل مراجعه بکنید).

 

 

بيرون نيامدن منی مرد

 

در درصد قابل ملاحظه ای از اقایان نابارور که تعداد اسپرم آنها صفر بوده است، تقریباً هیچ تغییری در حجم مني این مردان مشاهده نمیشود و تنها با آزمایش منظم بوده است که می توان به فقدان اسپرم در مني این اقایان پی ببریم.

در زمان نزدیکی وقتی مرد به آستانه ای از تحریک رسیده است، ترشحات سه عضو فوق الذکر وارد مجرای خلفی شده که ورود این ترشحات به مجرای خلفی تحت کنترل سیستم عصبی خودکار هست، یعنی یک مرد نخواهد توانست آنرا به به عقب بیندازد و یا تسهیل اش بکند.

مثانه در اقایان به مجرای خلفی باز شده است ، تا از طریق مجرا محتویات خود که همان ادرار بوده است را بیرون ریخته. همانطور که خوانندگان گرامی اگاه هستند حتی اگر مثانۀ ما پر بوده است می توانیم خروج ادرار را کنترل بکنیم، و گرنه دچار بی اختیاری ادرار میشویم.

برای پرهیز از بی اختیاری ادراری دو تا مکانیسم هماهنگ با هم عمل کرده اند: اولی وجود اسفنکتر داخلی یا غیر اردادی هست که در گردن مثانه قرار داشته و با باز و بسته شدن خود خروج ادرار از مثانه را کنترل خواهد کرد وهمانطور که گفته شد باز و بسته شدن این اسفنکتر غیر ارادی و رفلکسی هست و تحت کنترل ما نبوده است

 

 

اختلالات مادرزادی

 

نقائص و اختلالات در زمان تولد بر باروری اقایان تأثیر گذاشته است. این نقائص شامل عدم رشد کامل مجاری اسپرم، آترزی مجرا (انسداد عادی) و عدم وجود کیسه منی برای ذخیره کردن اسپرم. هر نوع اختلال ساختاری دستگاه تناسلی مادرزادی جزو این دسته بوده اند.

 

salamatmag 1 6 300x150 علت خارج نشدن منی از آلت مردان

 

اختلالات اکتسابی

 

این اختلالات ناشی از یک بیماری یا عفونت دستگاه تناسلی بوده اند. التهاب می‌تواند باعث به زخم و تشکیل بافت اسکار شده باشد. انتقال اسپرم خواهد توانست به علت وجود زخم در مجرای اسپرم متوقف میشود و در نتیجه اسپرم در جای خود باقی مانده است. و نیز تحرک اسپرم امکان دارد تحت تأثیر انسداد مجرای اسپرم ناشی از فتق قرار گرفته باشد. بقیه انسدادهای مسیر اسپرم امکان دارد ناشی از عوارض جانبی عمل جراحی در ارگان‌های دیگر بدن شده باشد.

 

حتما تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که اهدا اسپرم چگونه است و آیا می توان با اسپرم اهدایی باردار شد. شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به پاسخ این سوال به پست اهدای اسپرم برای باروری مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

انسداد عملکردی

 

انسداد عملکردی اختلالی می باشد که می‌تواند تحرک و جنبش اسپرم را متوقف بکند و باعث ناباروری مردان شده باشد. این اختلالات عبارتند از عوارضی مثل آسیب عصبی ناشی از سانحه، انجام عمل جراحی که تاثیرات منفی بر عملکرد مجاری اسپرم داشته است و وارد اوردن آسیب به نخاع که حرکت عضلات را تحت تأثیر قرار داده است. سیستم عصبی نیز خواهد توانست با مصرف داروهای آرام‌بخش، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد فشار خون تحت تأثیر قرار بدهد

 

 

طول مدت درمان و بهبودی

 

جراحی TURED، پیوند لوله منی به اپیدیدیم و وازکتومی معکوس با میکروسکوپ تحت بی‌هوشی عمومی انجام شده است و حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید. طول مدت عملیات بازیابی اسپرم از اپیدیدیم یا بیضه قادر است چند دقیقه تا یک ساعت (بسته به درمان و سرعت دریافت اسپرم) طول کشیده باشد. بسته به نوع عمل، امکان دارد از بی‌هوشی عمومی یا موضعی استفاده شده باشد.

دفعات بازیابی اسپرم بسته به درمان متفاوت می باشد. این کار می‌تواند از چند روز تا چند هفته زمان ببرد. بیمار باید از فعالیت شدید پرهیز کند، و نیز تا وقتی که بهبودی کامل در صورت لزوم باید از محافظ بیضه استفاده بشود. در بعضی از موارد برای کم شدن خطر ابتلا به عفونت امکان دارد داروهای آنتی‌بیوتیک تجویز بشود. بیشتر اقایان در عرض چند روز قادر به بازگشت به کار می باشند و در عرض چند هفته خواهند توانست فعالیت‌های سابق خود را از سر گیرند. عوارض احتمالی شامل از عفونت، درد و خونریزی. در موارد نادر، آسیب‌‌دیدگی بیضه نیز موجود است. در صورت درد زیاد و یا استفراغ یا تب باید به پزشک مراجعه بکنید.

 

 

میزان موفقیت

 

روش وازکتومی معکوس خواهد توانست بسیار موفقیت‌آمیز عمل کند. در ۹۰٪ از موارد، انزال اسپرم قابل بازگشت بوده و در ۵۰-۷۰٪ موارد به بارداری منتهی میشود. توجه داشته باشید که هر چه فاصله زمانی بین انجام وازکتومی و وازکتومی معکوس بوده باشد، احتمال ناباروری مرد به علل تشکیل آنتی‌بادی اسپرم بیشتر می باشد. در حدود ۵۰-۷۵٪ از موارد، انزال اسپرم پس از عمل TURED قابل برگشت هست. با این حال، نرخ بارداری کم و در حدود ۲۵٪ هست. و نیز امکان دارد عوارضی مثل بی‌اختیاری ادرار، انسداد مکرر و انزال پس‌گرد (رتروگراد) ناشی از آسیب به مثانه به وجود اید.

 

در حالت موفقیت عمل پیوند لوله منی به اپیدیدیم با میکروسکوپ، انزال اسپرم در ۸۵-۹۰٪ موارد اتفاق می افتد. نرخ بارداری بین ۵۰-۷۰٪ متغیر هست. اگر اسپرم زنده وجود داشته باشد، روند بازیابی اسپرم از اپیدیدیم و یا بیضه خواهد توانست بسیار موفقیت‌آمیز عمل کند. با این حال، نرخ باروری با میزان موفقیت لقاح آزمایشگاهی (ART) تعیین شده است.

نوشته علت خارج نشدن منی از آلت مردان اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.