وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۱ام تیر ۱۳۹۷

در طول رابطه جنسی چه اتفاقی برای بدن رخ می دهد

 

salamatmag 2 1 300x150 واکنش های بدن در طول رابطه جنسی

 

در این مقاله در سلامت مگ به واکنش های بدن در طول رابطه جنسی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

تفاوت مراحل واکنش جنسی، در زنان و مردان

 

همیشه هم برای خانوم ها و هم برای اقایان، تفاوت با جنس مخالفشان در رابطه جنسی، مانند سفر به یک جزیره ناشناخته، هم جذاب و هم اسرارآمیز بوده هست. احتمالا اولین چیزی که نوجوانان در این مورد فهمیده اند و آن را برای دوستانشان تعریف کرده اند، همان تفاوت معروف چشمی بودن مردان و گوشی بودن زنان هست.

 

البته با افزوده شدن تکنولوژی های ارتباطی، بیشتر نوجوانان تفاوت های جنسیتی بیشتری را دانسته اند. البته همین تکنولوژی های ارتباطی باعث میشود متن های غیرعلمی، جایگزین خرافه های قدیمی در مورد زن و مرد شده باشد. در این مطلب چند تفاوت مهم و مبتنی بر یافته های علمی را میشماریم. تفاوت هایی که دانستنشان از بروز بسیاری از مشکلات همسران، مخصوصا همسران جوان پیشگیری کرده اند.

 

قبل از این که تفاوت های جنسی در رابطه جنسی را گفته باشیم، بد نیست مراحلی را که زنان و مردان در یک رابطه جنسی تجربه کرده اند بدانیم. چرخه واکنش های جنسی یا مراحل رابطه جنسی در اقایان و خانوم ها را می توان به چهار مرحله واکنش جنسی، تقسیم بکنیم: تحریک جنسی، برانگیختگی جنسی، اوج لذت جنسی (ارگاسم) و مرحله آرامش.

 

 

مرحله اول در واکنش جنسی مرد و زن: تحریک

 

در مرحله تحریک، بدن خود را با بالابردن ضربان نبض و فشار خون و نیز سفت کردن ماهیچه ها برای آمیزش آماده کرده است. در قایان، خون به سمت آلت مردانه روان میشود که باعث بزرگ تر شدن و سفت شدن آلت تناسلی خواهد شد، همان پدیده ای که به نعوظ مشهور بوده است. در خانوم ها، خون در اندام جنسی جمع شده اند و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کرده است می کند و دیواره های مهبل (واژن) نمناک میشود، بخش درونی مهبل پهن تر بوده است، کلیتوریس بزرگ شده و در اندام های جنسی، حرارت و تورم احساس میشود.

 

 

مرحله دوم در واکنش جنسی مرد و زن: برانگیختگی

 

در مرحله برانگیختگی جنسی تنفس زیاد و ضربان نبض و حرکات سریعتر شده است و سخت شدن ماهیچه ها ادامه می یابد. سر آلت مردانه متورم شده و کیسه بیضه ها به سمت بالا جمع و کمی سفت خواهد شد. در خانوم ها بافت دیواره یک سوم خارجی واژن، به دلیل پرخون شدن، متورم میشود که در نتیجه، باعث تنگی ورودی دهانه مهبل خواهد شد و کلیتوریس منقبض شده و به داخل کشیده شده است

 

 

مرحله سوم در واکنش جنسی مرد و زن: اوج لذت جنسی

 

در این مرحله اوج لذت جنسی یا ارگاسم، فشارهای عصبی- ماهیچه ای، که در مرحله ی پیش از جمع شده است، در چند ثانیه آزاد میشود . در اقایان، با اوج گیری و انباشته شدن فشار جنسی، تمام هیجانات جنسی در یک لحظه آزاد خواهد شد و ارگاسم در یک آن اتفاق می افتد و آلت تناسلی که در آن لحظه به حداکثر اندازه و سفتی خود رسیده است، با ۳ الی ۵ مرتبه ضربان زیاد که اللخصوص در سر آلت حس میشود، با پمپاژ ضربانی، مایع منی را با فشار زیادی به بیرون پرتاب میشود. در خانوم ها نیز، مهبل (لوله واژن) شروع به انجام یک سری انقباضات منظم کرده است، و نیز انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می اید و بالا بودن انقباض عضلات، موجب رسیدن به اوج لذت جنسی میشود. بسته به شدت ارگاسم در زنان، این انقباض عضلانی می تواند در دیگر اندام بدن نیز اتفاق بیوفتد. در زنان برخلاف مردان، پس از اولین ارگاسم، لذت و حالت ارگاسم، قطع نشده است و می تواند با ادامه رابطه و تحریک بیشتر، برای مدتی ادامه دار بوده باشد.

 

 

مرحله چهارم در واکنش جنسی مرد و زن: آرامش

 

در اخر در مرحله آرامش آلت مردانه به حالت پیشین باز میگردد و در خانوم ها مهبل و بقیه اجزای دستگاه جنسی به حالت اول پیش از تحریک باز میگردد.

 

 

تفاوت در واکنش جنسی، میل جنسی

 

 

مردان جنسی، زنان عاطفی

 

نه این که همه اقایان این طور باشند، اما در مردان این قابلیت وجود داشته است که بدون این که با کسی رابطه عاطفی داشته اند، بتوانند با او رابطه جنسی برقرار کرده اند. اما برای زنان رابطه جنسی و رابطه عاطفی کاملا درهم پیچیده است. درواقع این شاید مهم ترین تفاوت جنسی زنان و مردان در رابطه جنسی بوده است. تفاوتی که باعث نظریه پردازی های زیادی در روان شناسی میشود.

 

حتما تا به حال زیاد این جمله را شنیده اید که می گویند خود ارضایی سبب زود انزالی می شود آیا واقعا این حرف حقیقت دارد ؟ شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به جواب این سوال به پست خود ارضایی سبب زود انزالی می شود مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 1 2 300x150 واکنش های بدن در طول رابطه جنسی

 

روان شناسان تکاملی در ادامه می گویند: اقایان بالقوه و روی کاغذ خواهند توانست میلیون ها فرزند داشته باشند و برای همین ژن های تنوع طلبی دارا می باشند، در مقابل، خانوم ها به علت دوره بارداری و شیردهی به فرزندان خواهند توانست فرزندان کمی را پرورش داده باشند. به خاطر این تفاوت ها آن ها احتیاج به مرد مراقبی داشته اند که در دوره بارداری و شیردهی از آن ها و فرزندشان حمایت میکند. برای این حمایت طلبی آن ها رابطه عاطفی را با رابطه جنسی ترکیب کرده اند. به هرحال این تفاوت پایه بسیاری از تفاوت های دیگر می باشد

 

با یادگرفتن ارگاسم چندگانه خواهند توانست سایر مشکلات جنسی مانند انزال زودرس را هم برطرف بکنند. با این روش نه تنها می توانید زمان سکس خود را بیشتر کرده باشید بلکه استرس و اضطرابهایتان هم کمتر میشود و می توانید بیشتر روی ارضای خود و شریک جنسیتان تمرکز بکنید.

 

 

سن

 

امکان دارد خیلی از شما سوال بکنید که آیا سن هم می تواند در موفقیت یا شکست این تکنیک تاثیر بگذارد یا نه. موفقیت همه اقایان در این تکنیک یکسان نیست زیرا فعالیت جنسیشان و میزان آگاهیشان از سطح هوشیاری جنسی خود یکسان نبوده است.

اگر در رسیدن به ارگاسم های تکی چه به تنهایی چه همراه با شریک جنسی خود مشکلی ندارید، یاد گرفتن ارگاسم چندگانه فقط لازم است صبر، عزم و تلاش هست. اما اگر در داشتن ارگاسم های تکی هم مشکل داشته اید در ارگاسم چندگانه نیز با مشکلات و مسائل بیشتری روبه رو خواهید شد به همین علت اگر احساس کرده اید که در روابط جنسی خود مشکلات جدی داشته اید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

 

تفکرات قدیمی

 

مسئله ارگاسم چندگانه ایده جدیدی نبوده است. فلاسفه چین قدیم، هزاران سال پیش آن را شناخته اند. خیلی از رمز و رازهای جنسی هنوز ناشناخته می باشد. باوجود اینکه طی دهه چهل و پنجاه محققان بسیاری در زمینه مسائل جنسی در غرب توانایی اقایان در داشتن ارگاسم چندگانه را تایید میکنند. اما حتی در این عصر میزان ناآگاهی جنسی، راهنمایی های غلط و سردرگمی جنسی به وفور دیده شده است.

 

 

خط آخر

 

خط آخر اینکه توانایی شما در داشتن ارگاسم چندگانه به آگاهی و هوشیاری کلی شما در زمینه جنسی و قدرتتان در کنترل عضلات لگنی بستگی داشته است. شایان ذکر هست که این قابلیت را نخواهد توانست یک شبه به دست آورید. بااستفاده از مطالبی که در این مقاله گفته ایم، احتمالاً باید بفهمید که هفته ها یا حتی ماه ها امکان دارد طول بکشد تا بتوانید در این زمینه موفق باشید. نتیجه ای که به دست می آورید به تلاش و اراده خودتان بستگی داشته است.

نوشته واکنش های بدن در طول رابطه جنسی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.