وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۷

آیا خود ارضایی سبب زود انزالی می شود ؟

 

salamatmag 4 300x150 خود ارضایی سبب زود انزالی می شود

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه خود ارضایی سبب زود انزالی می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

نکاتی درباره ی خودارضائی masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس خودارضائی با نام علمی (masturbation ) به معنیه انجام عملی توسط خود فرد جهت رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارضای جنسی (orgasm ) بدون عمل نزدیکی (intercourse ).البته این تعریف کامل نبوده است چون امکان دارد این عمل به وسیله همسر و زوج جنسی بدون رابطه جنسی صورت بگیرد. لذا اصطلاح (masturbation ) طیف گستردهای را شامل میشود که بسته به مذهب و فرهنگ و شرایط روحی و جسمی فرد متفاوت هست و امکان دارد در فردی بعنوان اقدام درمانی یا بعنوان قسمتی از نزدیکی قلمداد بشود.

 

خودارضائی اقایان یا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام خواهد شد و در تمامی آمارهای گفته شده درصد بالائی از پسران حداقل یکبار تجربه استمناء را در طول زندگی خود داشته اند ( متاسفانه هیچ آمار رسمی در ایران موجود نیست) و در اروپا شیوع آن را در طبقه در حال تحصیل و دانشجویان بیشتر می باشد. تا سالهای حدود ۱۹۶۵ توسط اکثر پزشکان عمل خودارضاعی شدیدا نکوهیده میشده است ولی پس از آن کم کم توسط گروه زادی از پزشکان نظر مثبت تری به آن داده شده هست و گاهی نیز بعنوان درمان توصیه میشود.علت پزشکانی که نظر مثبت بر عمل (masturbation) داشته اند, خودارضائی را بعنوان راه خودداری از شیوع بیماریهای مقاربتی و بالا رفتن تعداد حاملگی غیرقانونی ناشی از ارتباط جنسی جوانان دانسته اند و یا بعنوان قسمتی از رفتار جنسی طبیعی قلمداد میکنند و شاید صرفا ضرر های آن را در حد دفع مقداری از مایع منی (semen) یعنی دفع مقادیر ناچیزی پروتئین و ویتامین و مواد قندی دانسته اند (نظر مولف) و نیز با عمل خودارضائی از فشارهای عصبی ناشی از تحریکات جنسی میشود

 

پس از خود ارضایی اشخاص اغلب حس خوبی نداشته و این دلایل زیادی مانند احساس گناه (به ویژه در جامعه ایران)، عدم لذت کافی وغیره خواهد داشت. خود ارضایی بعضا می تواند باعث گودی و سیاهی دور چشم نیز شده باشد.

 

البته اغلب ضررهای خود ارضایی چند سالی هست که از سوی کتب و رسانی غربی رد شده است که شاید دلیل آن هم این باشد که جامعه غرب میخواهد بدین وسیله حس گناه و حس آسیب پذیر بودن را از افراد جامعه دور بکند تا اشخاص بتوانند بدون احساسات منفی به زندگی خود ادامه داده و البته از مضرات این کار گذر بکنند. حتی در این زمینه کلیبپ ویدوها و مقالات زیادی منتشر شده هست.

 

salamatmag 3 300x150 خود ارضایی سبب زود انزالی می شود

 

اما بنظر رسیده یکی از تاثیرات جانبی که می تواند وجود داشته باشد اثر روی عادات فکری و تمرکزی هست. یعنی زمانی که در حالت عادی شخصی با همسر خود مشغول رابطه جنسی بوده، این رابطه را از بوسیدن و نوازش شروع میکنند، گاها با مالش قسمتهای مختلف همسر همراه می باشد و بعد به رابطه جنسی خواهند پرداخت. که در این حالت هم باز حواس و تمرکز فرد تماما مختص رابطه جنسی نمی باشد و گاها به شریک جنسی خود نیز علاقه پیدا خواهد کرد.

 

برای اینکه دچار زودانزالی نشویم باید خود ارضایی را ترک کنیم ترک خود ارضایی کاری دشوار است اما اگر از راه روش صحیح اقدام به ترک خودارضایی کنیم کار راحت تر می شود شما مخاطبین عزیز برای آشنایی با روش های ترک خود ارضایی می توانید به پست چگونه می توانیم خود ارضایی را ترک کنیم ؟  مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

اما در خود ارضایی تمام توجه به ارضا می باشد و شخص می تواند خیلی زود به لحظه ارضا رسد. این کار پس از مدتی درونی میشود و شخص بسرعت به لحظه ارضا خواهد رسید. و نهایتا در رابطه با شریک جنسی خود نخواهد تواسنت از تمرکز خود کاسته و رابطه جنسی بلند مدت تری را برقرار کند که موجبات نارضایتی همسر خود را فراهم سازد.

 

salamatmag 1 1 300x150 خود ارضایی سبب زود انزالی می شود

 

آنها در توهمات جنسی خودشان را غرق میکنند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی نداشته است. به همین علت وقتی که در شرایط طبیعی قرار خواهند گرفت، نمی توانند از خود واکنش مناسب نشان بدهند و شکست خواهند خورد. “ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی هست که می تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی رخ بدهد.”

وقتی که یک فرد جوان دست به خود ارضایی زده است، بازه زمانی، برای او هیچ اهمیتی نداشته است و ترجیح خواهد داد که هر چه سریعتر خود را تخلیه بکند. در علم روانشناسی این امر نهایتاً باعث به بروز عارضه ی انزال زودرس در فرد شده است. بعلاوه این، استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر شده است که این عامل به نوبه ی خود باعث انزال زودرس را بیش از پیش فراهم میکند.

 

از طرف دیگر نباید از این امر غافل بشوید که “ملاتونین” هورمون بی چون و چرای جوانی هست. فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی داشته است. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح شده است و از سن ۲۵ سالگی به بعد ترشح آن در بدن کم میکند.

 

خود ارضایی، به ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می شود. این امر غده ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می گردد.

 

روابط جنسی نامشروع با اشخاصی متعدد نه تنها از نظر فیزیکی مضرات بیشماری را در برداشته، بلکه می تواند از نظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام داده اند، تاثیرات نامطلوبی گذاشته باشد.

 

اشخاصی که در مکالمات محرک جنسی شرکت کرده اند، کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد می باشند، و کسانی که به تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی علاقه پیدا کرده اند، مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به طور وحشیانه، به دور از شرافت، و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه خواهد ساخت. انسان ها باید یاد بگیرند که چگونه می توانند هوشمندانه زندگی بکنند.

نوشته خود ارضایی سبب زود انزالی می شود اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.