وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۶ام دی ۱۳۹۷

مقاومت اسلامی: آمریکا را مجبور به خروج از عراق خواهیم کردپنج‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ – ۰۵:۵۵


گروههای مقاومت اسلامی عراق هشدار دادند در صورتی که نیروهای آمریکایی از عراق خارج نشوند، این گروهها آنها را به این کار مجبور خواهند کرد.

وی هرت ایت – عراق

سفر اعلام نشده و شتاب زده دونالد ترامپ به عراق و دیدار از نظامیان آمریکایی در پایگاه نظامی عین الاسد در استان الانبار در شمال این کشور و اعلام اینکه واشنگتن قصد ندارد نیروهایش را از عراق خارج کند، با واکنش شدید احزاب سیاسی و گروههای مقاومت روبرو شد.

همزمان با اعتراض شدید ائتلاف سازندگی به رهبری هادی عامری و ائتلاف اصلاح و بازسازی با محوریت سید عمار حکیم و سید مقتدا صدر به این سفر و اظهارات مداخله جویانه ترامپ، گروههای مقاومت اسلامی نیز نسبت به این سخنان مداخله جویانه هشدار دادند.

ائتلاف های سازندگی و اصلاح و بازسازی دو فراکسیون بزرگ و اکثریت قاطع پارلمان عراق را در اختیار دارند.

‘جعفر الحسینی’ سخنگوی کتائب حزب الله عراق از نیروهای مقاومت اسلامی تابع سازمان الحشد الشعبی گفت که این نیروهای مقاومت اسلامی هستند که آمریکا را مجبور خواهند کرد نیروهایش را از عراق بیرون بکشد.

وی سفر غیر منتظره ترامپ به عراق و مختصر کردن آن به دیدار با سربازان آمریکا در یک پایگاه نظامی را نشانه عدم احساس امنیت او در عراق دانست.

الحسینی گفت که فرماندهان مقاومت اسلامی در عراق وعده داده اند که دستانی که بخواهد به کشورهای همسایه از جمله سوریه تعدی کند قطع خواهند کرد.

وی تاکید کرد که تصمیم بر خروج نیروهای آمریکا از عراق نه به دست ترامپ که در اختیار ملت و پارلمان عراق است.

شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق، دیگر گروه مقاومت اسلامی از مجموعه گروههای الحشد الشعبی عراق نیز در توییتی گفت که سفر مخفیانه ترامپ به عراق نشان دهنده ماهیت طرح آمریکا برای عراق است.

وی ی افزود: دیدار ترامپ از یک پایگاه نظامی آمریکا در عراق بدون رعایت عرف دیپلماتیک، ماهیت طرح آنان برای عراق را نمایان می کند.

وی خطاب به ترامپ که گفته بود واشنگتن قصد خروج نیروهایش از عراق را ندارد گفت که عراقی ها به کوری چشمانت اقدامات لازم را از طریق مصوبات پارلمان برای بیرون راندن نیروهایت از کشورشان انجام خواهند داد.

الخزعلی خطاب به رئیس جمهوری آمریکا افزود: اگر نیروهایت را از عراق خارج نکنی، ما تجربه و توان بیرون راندن آنها را به روشی دیگر که البته نیروهایت آن را به خوبی می شناسند و با همان روش در سال ۲۰۱۱ ناچار به ترک عراق شدند، داریم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و همسرش در سفری غیرمنتظره به عراق با نظامیان آمریکایی در این کشور دیدار کردند.

وی در این سفر دو ساعته که گفته شده برای تبریک عید میلاد مسیح (ع) به سربازان آمریکایی انجام شده، در اظهاراتی که از سفرش غیر منتظره تر بود اعلام کرد که برنامه ای برای خروج نیروهایش از عراق ندارد.

‘نعیم العبودی’ یک نماینده پارلمان عراق نیز فاش کرد که ترامپ از مقامات عراقی و مشخصا روسای سه گانه یعنی نخست وزیر، رئیس جمهوری و رئیس پارلمان این کشور خواسته با وی در همین پایگاه نظامی دیدار کنند اما آنها از این امر امتناع کردند.

دفتر نخست وزیری عراق نیز با صدور اطلاعیه درباره این سفر تایید کرد که اختلاف نظر بر سر برنامه دیدار سبب شد که ترامپ با مقامات عراقی دیدار نکند و به تماس تلفنی میان وی و عادل عبدالمهدی نخست وزیر اکتفا شود.

“);
else {
//console.log(data[i].id);
$(‘.comment_box’).attr(‘data-id’,data[i].id);
id_comment = data[i].id;
}
});
}
});
(function (d) {
d.fn.shake = function (a) {
“function” === typeof a && (a = { callback: a }); a = d.extend({ direction: “left”, distance: 20, times: 3, speed: 140, easing: “swing” }, a); return this.each(function () {
var b = d(this), k = { position: b.css(“position”), top: b.css(“top”), bottom: b.css(“bottom”), left: b.css(“left”), right: b.css(“right”) }; b.css(“position”, “relative”); var c = “up” == a.direction || “down” == a.direction ? “top” : “left”, e = “up” == a.direction || “left” == a.direction ? “pos” : “neg”, f = {}, g = {}, h = {}; f[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + a.distance; g[c] =
(“pos” == e ? “+=” : “-=”) + 2 * a.distance; h[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + 2 * a.distance; b.animate(f, a.speed, a.easing); for (c = 1; c 0) {
$.ajax({
type: “POST”,
url: “//api.alalam.ir/service/modules/comment/ajax.php”,
data: { id: $(‘.comment_box’).attr(‘data-id’), name: $(“#txtname”).val(), email: $(“#Textemail”).val(), token: $(“.token”).text(), txt: $(“#txtmessage”).val(), siteid: 1, tableid: 0, parentid: 0, url: (“”) },
success: function (res) {
$(‘#AddCommentResult’).show();
$(‘#cmtSection’).hide();
//alert(res);
},
error: function (xhr, ajaxOptions, thrownError) {
//alert(‘message not sent’);
alert(JSON.stringify(xhr)+”-“+ajaxOptions+”-“+thrownError);
}
});

}
else { $(“#txtmessage”).css({ “border-color”: “red” }); }
});
});
(function ($) {
$.fn.extend({
limiter: function (limit, elem) {
$(this).on(“keyup focus”, function () {
setCount(this, elem);
});
function setCount(src, elem) {
var chars = src.value.length;
if (chars > limit) {
src.value = src.value.substr(0, limit);
chars = limit;
}
elem.html(limit – chars);
}
setCount($(this)[0], elem);
}
});
})(jQuery);