وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۷

چه کنیم که میل جنسی همسرمان کم نشود ؟

salamatmag 4 14 300x150 چرا میل جنسی من کم شده است

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چرا میل جنسی من کم شده است می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

آیا شما یا همسرتان دچار کاهش میل جنسی شده اید؟ فاکتورهای زیاد جسمی و روانی می توانند روی میل جنسی تاثیر بگذارند لذا اگر دچار این مشکل شده اید عوامل شایع از بین برنده میل جنسی را مرور بکنید

 

 

استرس

 

شما امکان دارد جزو افرادی بوده باشید که وقتی تحت فشار استرس قرار داشته اند می توانند همچنان کارهای زیادی را به خوبی انجام بدهند ولی احساس یا تمایل جنسی به احتمال زیاد جزو ان موارد نبوده است. استرس شغلی ، مشکلات مالی ، مراقبت از یک بیمار در خانواده و سایر استرس ها توانایی این را دارند میل جنسی را کم بکنند.برای کنترل سطح استرس تان بهتر هست یا مهارت های مدیریت استرس را یاد گیرند یا با یک مشاور تماس حاصل کنند.

 

 

مسائل حل نشده

 

یکی از رایج ترین علت های کم شدن میل جنسی مشکلات ارتباطی حل نشده می باشند.اللخصوص برای خانوم ها ، نزدیکی عاطفی یکی از عناصر اصلی در بروز میل جنسی هست.عصبانیت های پنهانن ، روابط ضعیف، خیانت به اعتماد و سایر موانع روابط عاشقانه می توانند منجر شود خارج شدن میل جنسی از مسیر عادی بشود.

 

 

الکل

 

نوشیدن یک یا دو جام نوشیدنی الکلی اغلب سبب سرحال شدن نخواهد شد. الکل بطور شناخته شده ای باعث کاهش مهار جنسی شده است. اما همچنین باعث کاهش تمایل جنسی نیز شده است.و حتی اگر سبب کاهش میل جنسی هم نشده باشد ، مسمومیت با الکل (مستی) سبب خاموشی تمایلات همسر میشود. همه این اتفاق ها با مصرف داروهای فرح بخش نیز اتفاق می افتد

 

 

خواب خیلی کم

 

اگر میل جنسی شما بیدار و برانگیخته نخواهد شد شاید صبح خیلی زود از خواب بیدار میشوید و یا شاید شب خیلی دیر وقت میخوابید! شاید به اختلال بی خوابی یا حتی وقفه تنفسی حین خواب مبتلا شده اید؟به هر شکل هر چیزی که خواب شما را مختل کرده است میل جنسی شما را نیز مختل میکند.خواب اندک ایجاد خستگی کرده است و خستگی میل جنسی را نابود میکند.

 

salamatmag 1 85 300x150 چرا میل جنسی من کم شده است

 

والد شدن (پدر یا مادر)

 

والد شدن بخودی خود باعث از بین رفتن میل جنسی نشده است.اما احتمالا سخت هست که در موقعیت معاشقه قرار بگیرید در حالیکه بچه ها زیر دست و پا ولو می باشند.گرفتن پرستار بچه برای بعضی مواقع جهت برنامه ریزی برای روابط لازم هست.والدین باید سعی بکنند روابط جنسی خود را در زمان خواب کودک خود زمانبندی کرده اند.

 

نبود میل جنسی یا کمبود شدید آن ناشی از چه مشکلات درونی در بدن ما هست؟چرا این عارضه به وجود امده است ؟چگونه در زمینه برقراری رابطه زناشویی سرد شده ایم و تمایلی در این زمینه در خود ندیده ایم این عارضه در خانم ها بیشتر مشاهده شده است یا در مردان؟تغذیه و سبک زندگی تا چه حد در این زمینه موثر می باشد؟پیشنهادات درمانی مشاورین در این زمینه چه بوده است ؟

 

عدم و یا نداشتن میل جنسی و یا (بدون داشتن میل جنسی) یک امشکل عملکرد جنسی رایج هست اما مهم پیدا کردن ریشه میل جنسی پایین هست که با درمان آن از فعالیت جنسی میتوانید لذت برد اختلال عملکرد جنسی در زنان رایج بوده است نداشتن میل جنسی در مردان شایع نبوده است.مطالعات نشان داده اند که بیش از ۳۰ درصد از خانوم های جوان و میانسال اغلب با دوره های طولانی هیچ احساس تمایلی به رابطه جنسی نداشته اند در بیشتر موارد، آن یک مرحله به طور موقت برای خانوم ها است اما بعضی موقع، لازم هست به دنبال توصیه های روانی و پزشکی کارشناسان بوده اند متاسفانه، حل این مشکل عملا به علت به بسیاری از عوامل اساسی که منجر به کمبود میل جنسی شده است آسان نبوده امید خود را از دست نداده باشید همیشه چیزهایی که شما می توانید انجام بدهید و یا درمان پزشکی برای کمک به شما وجود داشته است.

 

شاید برای شما هم پیش امده باشد که بعد از مدتی مشاهده می کنید که میل جنسی همسرتان کم شده است این کم شدن میل جنسی شریک جنسی شما دلایل مختلفی دارد یکی از اصلی ترین این دلایل اشتباهاتی است که شما در حین رابطه جنسی انجام می دهید شما مخاطبین عزیز اگر می خواهید با اشتباهاتی که سبب کاهش میل جنسی همسرتان می شود آشنا شوید می توانید به پست بزرگترين اشتباهات در رابطه جنسی مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 چرا من هیچ میل جنسی ندارم

 

میل جنسی کم، تعاریف گوناگونی برای افراد مختلف داشته است و امکان دارد برخی از تفاوت ها در چیزی بوده باشد که منجر به یک هدایت جنسی کم در مردان و زنان بشود.

 

salamatmag 3 61 300x150 چرا میل جنسی من کم شده است

 

نداشتن میل جنسی در خانم ها

 

تمایل جنسی کم یکی از مشهور ترین مسائل جنسی برای زنان هست تمایل پایین جنسی به معنی نداشتن استمناء، نداشتن علاقه به رابطه جنسی، داشتن کم یا نداشتن رابطه جنسی فانتزی نبوده است در مورد نداشتن میل جنسی خوب نگران باشید تکنیک های جنسی گوناگون و تغییر در شیوه زندگی می تواند به بهبود چیزهایی کمک کرده است اما مهم هست که اول علت ریشه ای مشکل را تشخیص داده باشید در اینجا بعضی از دلایلی هست که چرا برخی از خانوم ها هیچ علاقه ای به رابطه جنسی نشان نداده اند:

 

 

مسائل فیزیکی

 

تعدادی از تغییرات فیزیکی، بیماری و داروها خواهد توانست علت کم بود میل جنسی در زنان بوده باشد دیگر علل فیزیکی شامل موارد زیر هست:

درد در هنگام رابطه جنسی و یا عدم توانایی برای رسیدن به اوج لذت جنسی امکان دارد روی تمایل زن برای رابطه جنسی اثر گذارد.

استفاده از داروهای ضد افسردگی، ضد فشار خون و ضد تشنج داروهایی که توانسته است میل جنسی را کم بکند.

بعضی بیماری های غیر جنسی  مثل دیابت، ورم مفاصل، سرطان، بیماری های عروق کرونر، فشار خون بالا و اختلالات عصبی خواهند تواسنت میل جنسی را کم بکنند.

مواد غیر قانونی، مثل کوکائین، هروئین و ماری جوانا امکان دارد میل جنسی را کم بکند.

جراحی مربوط به دستگاه تناسلی خواهد توانست روی عملکرد جنسی شما اثر بگذارد و باعث کاهش میل جنسی بشود.

 

 

تغییرات هورمونی

 

نوسان هورمونی می تواند تمایل زن را برای رابطه جنسی تغییر داده این معمولاً پس از یائسگی اتفاق افتاده است که میزان هورمون استروژن یک زن کم میشود و نیز خشکی واژن و مقاربت دردناک در یائسگی امکان دارد باعث میل جنسی پایین تر شده باشد به طور مشابه، برای زنان تجربه تغییرات هورمونی در دوران بارداری آشکار هست در زنان شیرده سطح هورمون ها تغییر یافته است که می تواند یک تعدیل کننده در میل جنسی بوده باشد.

نوشته چرا میل جنسی من کم شده است اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.