وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۷

آیا تغییر رنگ منی نشانه بیماری است ؟

salamatmag 2 77 300x150 خطرات تغيير رنگ منی

 

در این مقاله در سلامت مگ به خطرات تغيير رنگ منی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

وجود خون در مایع منی خبر از چه عارضه هایی در اقایان میدهد آیا می تواند باعث نازایی آن ها بوده باشد ؟با مشاهده این عارضه به متخصص اورولوژی مراجعه بکنید سرطان کیسه‌های منی و سرطان پروستات اصلی ترین عارضه هایی می باشند که پزشکان با وجود خون در ادرار به آن ها مشکوک شده اند آزمایش تجزیه و کشت ادرار، بررسی از نظر وجود مریضی هایی مثل سل و  آزمایش از ترشحات مجرای ادرار به پزشکان در تشخیص درست تر این اختلال کمک خواهد کرد

 

 

عفونت ها

 

رایج ترین دلیل تغییر رنگ مایع منی ابتلا به یک عفونت هست. اگر به همراه مایع منی زرد رنگ بوی بدی نیز حس کرده اید، احتمال ابتلا به عفونت بالا هست. برای برطرف کردن این شرایط امکان دارد به مصرف آنتی بیوتیک نیاز داشته اید. با مراجعه به پزشک بهترین روش درمان پس از بررسی مایع منی تعیین شده است.

 

 

مایع منی در ترکیب با ادرار

 

بعضی موقع رنگ زرد مایع منی قادر است  وجود ادرار در آن که داخل مجرای ادرار باقی مانده است، حکایت داشته است. این شرایط ظاهر زرد رنگ و بوی نامطبوع مایع منی را موجب شده است. باقی ماندن ادرار در مجرای ادرار امکان دارد به علت یک عفونت دستگاه ادراری اتفاق می افتد، به خصوص اگر هنگام دفع ادرار احساس سوزش داشته اید.

 

 

افزایش سن

 

با بالا رفتن سن، رنگ مایع منی نیز احتمال بیشتری داشته است به رنگ زرد متمایل هست. این شرایط بر باروری یا عملکرد جنسی فرد تاثیرگذار نبوده است. افزون بر این، امکان دارد در هر بار انزال با رنگ زرد مایع منی مواجه نشده اید.

 

 

رژیم غذایی

 

آن چه مصرف کرده اید می تواند بر رنگ مایع منی تاثیرگذاربوده است. اگر رژیم غذایی شما حاوی مواد غذایی غنی از گوگرد بوده است، رنگ مایع منی ممکن است زرد باشد. از جمله این مواد غذایی می توان به سیر، پیاز، و پیازچه اشاره میکنیم. مصرف بعضی داروها نیز امکان دارد موجب زرد رنگ شدن مایع منی بشود که از آن جمله می توان به مولتی ویتامین ها و داروهای مورد استفاده در درمان سل اشاره بکنیم.

 

 

انزال پس از مدتی طولانی

 

اگر مدتی از نظر جنسی غیر فعال می باشد، در نخستین انزال پس از این مدت احتمال داشته است با رنگ زرد مایع منی مواجه میشوید. این شرایط به علت باقی ماندن مایع منی در کیسه های منی برای مدتی زیاد و غلیظ شدن آن شکل گرفته است.

 

salamatmag 1 84 300x150 خطرات تغيير رنگ منی

 

بیماری های مقاربتی

 

بعضی از بیماری های مقاربتی خواهد توانست به تغییر رنگ مایع منی منجر بشوند. از جمله رایج ترین این بیماری ها می توان به سوزاک و کلامیدیا اشاره بکینم. اگر تغییر رنگ مایع منی در نتیجه بیماری های مقاربتی اتفاق بیوفتد، احتمالا بوی ناخوشایند و احساس سوزش در زمان انزال را نیز تجربه میکند.

 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که بعضی اوقات در منی خود خون ببینید آیا وجود خون در منی نشانه بیماری است ؟ شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست علت به وجود آمدن خون در منی مردان مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

برای برطرف کردن رنگ زرد مایع منی چه باید بکنیم

 

 

مایعات زیاد بخوریم

 

تغییر رنگ مایع منی امکان دارد در نتیجه کم آبی بدن اتفاق بیوفتد. بر همین اساس، نوشیدن حداقل سه لیتر مایعات در روز از جمله آب و آبمیوه به منظور تامین آب مورد نیاز بدن را از یاد نبرید

 

 

رنگ قهوه ای در منی

 

هر میلی لیتر مایع منی به طور عادی حاوی میلیون ها اسپرم بوده است اما بیشتر حجم آن را ترشحات غدد موجود در دستگاه تناسلی مرد تشکیل داده اند.هدف مایع منی فقط تولیدمثل هست، بعنوان وسیله ای برای بردن اسپرم به دستگاه تناسلی خانوم.

بااینکه انزال منی همراه با ارگاسم و لذت جنسی بوده هست اما نعوظ و ارگاسم توسط مکانیزم های مختلفی کنترل شده اند و برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش، نیازی به بیرون آمدن منی نخواهد بود.

مایع منی بعلاوه اسپرم از ۶۵ درصد مایع کیسه منی، ۳۰ تا ۳۵ درصد از پروستات، و ۵ درصد از رگ ها تشکیل میشود. مایع منی حاوی اسید سیتریک، اسید آمینه های آزاد، فروکتوز، آنزیم ها، فسفوریل کولین، پروتاگلاندین، پتاسیم و روی تشکیل شده است. میزان مایع منی تولید شده از چند قطره تا ۶ میلی لیتر متغیربوده هست.

 

مایع منی وقتی که به رنگ سفید بوده است، سالم در نظر گرفته شده است. البته اگر اندکی به رنگ زرد نیز تمایل داشته اند، جای نگرانی نبوده است. با این وجود، اگر با رنگ های زرد یا سبز مواجه می باشند، مراجعه به پزشک توصیه شده است زیرا این شرایط به طور عادی از یک عفونت جدی، به ویژه زمانی که با نشانه هایی دیگر همراهی شده است، حکایت داشته است.در شرایطی که گاه گاهی تغییر رنگ جزئی خواهد توانست در رنگ مایع منی اتفاق می افتد، اما تغییر رنگ ناگهانی، به ویژه زمانی که با بوی بد یا نشانه های دیگر همراه بوده است را نباید نادیده بگیرد.

 

 

عفونت پروستات

 

تغییر رنگ مایع منی به زرد-سبز خواهد توانست نشانه ای از احتمال عفونت پروستات بوده باشد. عفونت پروستات امکان دارد در نتیجه نشت باکتری های ادراری به پروستات به وجود اورد. علائم این مشکل شامل موارد زیر هست:

ادرار سخت، دردناک یا مکرر

ساختار ابر مانند در ادرار

درد در زمان انزال

درد در ناحیه پایینی کمر، شکم، آلت تناسلی یا کشاله ران

فاکتورهای مربوط به طریق زندگی

الکل و تنباکو امکان دارد بر روی رنگ مایع منی تاثیر میگذارد و به طور موقت آن را زرد رنگ بوده است. و نیز بعضی اقایان پس از مصرف غذاهایی خاصی مثل غذاهای غنی از سولفور از جمله سیر، پیاز و پیازچه نیز این تغییر رنگ را مشاهده شده است. داروهای خاصی نیز امکان دارد در تغییر رنگ مایع منی دخیل بوده است.

 

نوشته خطرات تغيير رنگ منی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.