وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۳ام آذر ۱۳۹۷

صادرات ایران به اندونزی 10 درصد افزایش یافتشنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ – ۰۹:۵۱


رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت:صادرات ایران به اندونزی در هفت ماه سالجاری به ۴۰۲ میلیون دلار رسید که این رقم از نظر وزن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی هرت ایت ـ ایران ـ اقتصادی

“انور کمری” رایزن بازرگانی ایران در اندونزی به ایرنا گفته، با استناد به گزارشهای منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات ما به اندونزی در هفت ماهه سال جاری به ۴۰۲ میلیون دلار رسید که این میزان در دوره مشابه سال قبل که ۲۸۰ میلیون دلار بوده به لحاظ ارزش ۴۳ و از نظر وزن ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود:بر اساس این گزارش ها فلزات معمولی شامل آهن و فولاد با ۲۲۰ میلیون دلار و ۷۴ درصد رشد نسبت به دوره سال قبل در صدر اقلام صادراتی به اندونزی قرار دارد. 

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت:سوختها و روغن های معدنی و قیر با ۱۶۰ میلیون دلار، محصولات شیمیایی با ۱۰٫۳ میلیون دلار و محصولات پلاستیکی با ۶٫۲ میلیون دلار در رده های بعدی صادرات ایران قرار دارند. 

به گفته انوری همچنین طی هفت ماه گذشته میوه های خوراکی ، فرش و مواد نسجی از دیگر اقلامی بوده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش صادرات داشته اند.

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی همچنین گفت: از نکات مهم این گزارش قرار گرفتن محصولات غیر پتروشیمی در صدر اقلام صادراتی به اندونزی بوده که اتفاقی کم سابقه محسوب می شود و نشان می دهد اندونزی دارای ظرفیتهای زیادی برای پذیرش دیگر کالاهای صادراتی ایران غیر از محصولات نفتی و پتروشیمی است.

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی در یک بررسی مقایسه ای افزود: این در حالی است که شرکتهای ایرانی به نسبت رقبایی مانند ترکیه و سایر کشورهای خاور میانه حضور کمرنگ تری در رویدادها و نمایشگاههای تجاری اندونزی داشته اما در عین حال حجم صادرات کشورمان به اندونزی به مراتب از بسیاری از این کشورها بیشتر است که نشان از وجود ظرفیت برای افزایش صادرات به اندونزی دارد و درصورت حضور گسترده تر شرکتهای ایرانی در این بازار شاهد افزایش چشمگیر صادرات غیر نفتی به این کشور خواهیم بود. 

کمری با بیان اینکه صادرات ایران به اندونزی در سال گذشته ۶۶۰ میلیون دلار بود برآورد شده انتظار می رود این رقم در سال جاری به حدود ۹۰۰ میلیون دلار افزایش یابد.

اندونزی با جمعیتی افزون بر ۲۶۰ میلیون نفر در جنوب شرق آسیا چهارمین کشور پرجمعیت جهان پس از چین، هندوستان و آمریکا محسوب می شود.

“);
else {
//console.log(data[i].id);
$(‘.comment_box’).attr(‘data-id’,data[i].id);
id_comment = data[i].id;
}
});
}
});
(function (d) {
d.fn.shake = function (a) {
“function” === typeof a && (a = { callback: a }); a = d.extend({ direction: “left”, distance: 20, times: 3, speed: 140, easing: “swing” }, a); return this.each(function () {
var b = d(this), k = { position: b.css(“position”), top: b.css(“top”), bottom: b.css(“bottom”), left: b.css(“left”), right: b.css(“right”) }; b.css(“position”, “relative”); var c = “up” == a.direction || “down” == a.direction ? “top” : “left”, e = “up” == a.direction || “left” == a.direction ? “pos” : “neg”, f = {}, g = {}, h = {}; f[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + a.distance; g[c] =
(“pos” == e ? “+=” : “-=”) + 2 * a.distance; h[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + 2 * a.distance; b.animate(f, a.speed, a.easing); for (c = 1; c 0) {
$.ajax({
type: “POST”,
url: “//api.alalam.ir/service/modules/comment/ajax.php”,
data: { id: $(‘.comment_box’).attr(‘data-id’), name: $(“#txtname”).val(), email: $(“#Textemail”).val(), token: $(“.token”).text(), txt: $(“#txtmessage”).val(), siteid: 1, tableid: 0, parentid: 0, url: (“”) },
success: function (res) {
$(‘#AddCommentResult’).show();
$(‘#cmtSection’).hide();
//alert(res);
},
error: function (xhr, ajaxOptions, thrownError) {
//alert(‘message not sent’);
alert(JSON.stringify(xhr)+”-“+ajaxOptions+”-“+thrownError);
}
});

}
else { $(“#txtmessage”).css({ “border-color”: “red” }); }
});
});
(function ($) {
$.fn.extend({
limiter: function (limit, elem) {
$(this).on(“keyup focus”, function () {
setCount(this, elem);
});
function setCount(src, elem) {
var chars = src.value.length;
if (chars > limit) {
src.value = src.value.substr(0, limit);
chars = limit;
}
elem.html(limit – chars);
}
setCount($(this)[0], elem);
}
});
})(jQuery);