وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱ام آذر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – بحرین

دو گروه اصلی مخالف در بحرین — گروه الوفاق و گروه وعد — از معرفی نامزد برای این انتخابات منع شده اند؛ موضوعی که درخواست‌ها را برای تحریم انتخابات پارلمانی افزایش داده است.

این کشور کوچک خلیج‌فارس از سال ۲۰۱۱ و از زمانی که نیروهای امنیتی سرکوب اعتراضات شیعیان را آغاز کردند، با نا‌آرامی‌های مداومی مواجه بوده است. گروه‌های مخالف خواهان برگزاری انتخابات برای گزینش نخست‌وزیر و تغییر در قانون اساسی این کشور بوده اند.

بر اساس آمارها، بیشتر ساکنان این کشور ۱٫۴ میلیون نفری شیعه هستند.

“نیل پارتریک” — کارشناس آشنا به سیاست‌های کشورهای حوزه خلیج فارس — در این خصوص می‌گوید: «انتخابات بحرین از سال ۲۰۱۰ و زمانی که گروه الوفاق — مهمترین جنبش شیعه و مخالف دولت — تحریم را در دستور کار خود قرار داد، تمامی معنای عملی و سیاسی خود را از دست داده است. پس از آن نیز غیرقانونی شناخته شدن الوفاق و گروه وعد تنها نمایانگر بی‌معنا شدن انتخابات در بحرین است.»

گروه‌های مخالف آخرین انتخابات را که در سال ۲۰۱۴ برگزار شد تحریم کردند و آن را تمسخرآمیز نامیدند. همچنین دادگاهی در سال ۲۰۱۶ فعالیت‌های گروه الوفاق را به ادعای ترویج تروریسم غیرقانونی اعلام کرد. پس از آن بود که موجی از اعتراض و نا‌آرامی بحرین را فرا گرفت.