وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱۳ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت _ سوریه

مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم  در سوریه اعلام کرد گروه‌های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته چندین بار توافق آتش‌بس در ادلب را نقض کرده‌اند و در پی حمله گروه‌های مسلح به منطقه‌ای در این استان چهار نظامی سوری کشته شده‌اند.  

بر اساس گزارش بخش اطلاع‌رسانی «الاعلام‌الحربی»، «ولادیمیر سافچنکو» مدیر مرکز آشتی روسیه در حمیمیم در همین زمینه گفت نقض‌های مکرر آتش‌بس توسط گروه‌های مسلح فعال در مناطق کاهش تنش همچنان ادامه دارد. این افراد مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته به شهر «الدجاج» در استان ادلب و روستای «ابودالی» در استان حماة حمله کردند که علاوه بر کشته شدن چهار نظامی سوری، یک نفر دیگر نیز زخمی شد.

سافچنکو در ادامه فرماندهان تمام گروه‌های مسلح غیرقانونی را به بایبندی به آتش‌بس و عدم تحریک‌آفرینی فراخواند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در ۱۷ سپتامبر سال جاری (۲۰۱۸) با همتای روس خود «ولادیمیر پوتین» در سوچی دیدار کرد و دو طرف بر سر ایجاد منطقه کاهش تنش در ادلب به توافق رسیدند؛ منطقه‌ای که میان اراضی تحت تسلط دولت سوریه و اراضی تحت اشغال شبه‌نظامیان در این استان فاصله ایجاد می‌کند.

هفته گذشته، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از خروج بیش از ۲۴۵۰ تروریست و ۲۰۶ خودرو و سایر تجهیزات نظامی آنها از منطقه کاهش تنش در ادلب خبر داد.

فارس