وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۷

عمل ترمیم و دوخت پرده بکارت

salamatmag 1 78 300x150 انواع پرده های بکارت

 

در این مقاله در سلامت مگ به انواع پرده هاي بکارت می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

پرده بکارت غشایی هست که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را پوشانده است. Hymen لغتی یونانی هست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen وام گرفته میشود. یونانیان باستان از این لغت برای نوع پرده ها از جمله پرده ای که قلب را احاطه کرده است(پریکارد)، استفاده کرده است، اما با گذشت زمان، کاربرد آن به پرده بکارت محدود میشود.

در طول نخستین مراحل رشد جنینی، به طور اساسی هیچ بخش ورودی به واژن وجود نخواهد داشت. لایه باریک بافتی که در این مرحله واژن را پوشانده است، پیش از تولد به طور ناقص تقسیم شده است، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود اورده است. در حالی که در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گرفته است، باعث شده برخی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند.

خیلی ها فکر میکنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار داشته است. در حالیکه اینطور نمی باشد. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی هست و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار داشته است

 

 

نكات قابل توجه درباره ی پرده بکارت

 

رشته های عصبی در پرده كم بوده اند و به همین علت در هر حال آرامش جسمی و روانی، پارگی آن اصولا بدون درد هست. مختصر دردی که در اولین دخول به وجود امده است مربوط به اعضای دیگر از جمله واژن هست.

عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر هست در زمانی كه بدن آرام می باشد و هیچ اضطراب و خستگی وجود نداشته انجام بشود. در نتیجه نزدیكی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نخواهد شد.

زنان خوب است پیش از نزدیكی، نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بكارت بلكه به علت آگاهی از نوع پرده به پزشك متخصص خانوم ها مراجعه كرده و توضیحات لازم را از او بخواهند. زیرا در موارد نادری كه پرده از نوع ضخیم است، احتیاج به عمل جراحی داشته است.

در صورت احساس تنگی در دهانه واژن، صحیح است از كرم و ژلهای تسهیل كننده یا اسپری بی حس كننده مصرف بکنند. ضمن اینكه تحریك زن وخروج ترشحات از دهانه واژن باعث روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی شده است.

برخی پرده بكارت با یك یا دو بار نزدیكی كاملا پاره نشده است وهر دفعه قسمتی از آن پاره شده و كمی خونریزی خواهد کرد. یعنی در تمام نزدیکی های اولیه ، مقداری خونریزی یا لک دیده شده است. در این موارد فرد در ۵-۶ بار نزدیکی اول ش لک خواهید دید.

 

حتما برای شما هم این سوال پیش امده است که آلت تناسلی زنان چه نقاط حساس و تحریک پزیری دارد شما مخاطبین عزیز می توانید برای آشنایی با آلت تناسلی زنان و نقاط تحریک پذیر زنان به پست

دانستنی هایی درباره آلت تناسلی زنان مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

بعضی موقع ، (بندرت) امکان دارد بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن باعث حاملگی شده است، زیرا اسپرماتوزوئید موجود در اسپرم قادر است از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن رفته و حاملكی ایجاد بشود. در این موارد زن با پرده سالم حامله خواهد شد

ورزشهایی مثل سواركاری، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده ی دختر نشده اند مگر اینكه وی طی حادثه ای و در زمان بازی، سقوط كرده و در همان زمان جسمی نوك تیز به پرده دختر برخورد میکند و باعث پارگی آن بشود .(که بسیااار بعید است)

اما سوال این است كه حتی با وجود پرده بكارت چه كسی توانایی این را دارد تعیین كند كه آیا دختر پیش از ازدواج رابطه جنسی داشته هست یا نه؟ معمولا خونریزی در شب عروسی می تواند دلیلی بر باكره بودن شخص هست در حالی که این نظریه توسط اطلاعات پزشكی رد میشود زیرا همانطور كه گفته میشود یا به علت آرامش زن، یا عدم وجود پرده بكارت به طور مادرزاد، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد.

بعلاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول نبوده است، دختر خواهد توانست با حفظ پرده بكارت از راههای گونتگون ارتباط جنسی برقرارکند و یا شاید با وجود پاره شدن پرده بكارت برای تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحی ، آن را دوباره به حالت اول باز میگرداند. به همین علت وجود یا عدم وجود پرده بكارت، همیشه نخواهد توانست مدرك معتبری برای تعیین باكرگی شخص بوده باشد

 

salamatmag 2 71 300x150 انواع پرده های بکارت

 

علائم بیماری ناشی از وجود پرده بکارت بسته

 

اصولا بیماران دارای این نوع پرده نادر که از دوران کودکی همراه آن‌ها می باشد ولی به وجود آن پی نخواهد برد نشانه های همچون:

احتباس ادراری

درد شكم

احساس خروج توده از واژن

عدم دفع مدفوع

را در خود احساس کرده اند که در گزارش‌های مربوط به شرح حال این مریض ها نشانه ذکر شده آورده شده هست. علت انسداد دستگاه ادراری، اثرات مكانیكی رحم و واژن متسع هست.

اغلب در مشاهده دستگاه تناسلی خارجی توده برآمده آبی رنگ در دهانه ورودی واژن به چشم خورده است كه هیچ گونه منفذی برای دهانه ورودی واژن وجود نداشته است. در معاینه شكم و ركتوم توده‌های نرم با اندازه تقریبی ۱۰-۱۲ سانتیمتر لمس خواهد شد.

خون قاعدگی به ندرت و بعد از چند ماه در داخل واژن، رحم و احتمالاً لوله‌های فالوپ جمع میشود و آن‌ها را مسدود کرده است. به این حالت بیماری گفته شده است

 

 

پاره شدن پرده بکارت

 

برخی فعالیت‌ها می‌تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شوند از جمله :

 

ورزش‌های سنگین از جمله ژیمناستیک

برداشتن وزنه سنگین

ضربه‌های شدید در ناحیع مهبل (مثل لگد خوردن)

داخل کردن شیء خارجی به درون مهبل مثل انگشت

تصادف

عملهای لگنی وخیم

بعضی نیز بطور مادرزادی پرده‌ی مهبل نداشته است

عمل جنسی که همراه با ورود آلت جنسی به مهبل بوده است

 

نوشته انواع پرده های بکارت اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.