وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۷

اثرات سر درد بر رابطه جنسی

salamatmag 2 70 300x150 تاثيرات ميگرن بر رابطه جنسی

 

در این مقاله در سلامت مگ به تاثيرات ميگرن بر رابطه جنسی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

رابطه جنسی و بهبود سردردهای خفیف تا متوسط

سالیان سال هست که پزشکان بر اساس تحقیقات علمی بر این اعتقادند هستند که رابطه جنسی در زوجین موجب رفع سردردهای خفیف تا متوسط شده است. علت این امر آن هست که رابطه جنسی با بالا بردن میزان هورمون های جنسی در بدن باعث شده است تا میزان آندومورفین ها (آن دسته از ترکیبات شیمیایی طبیعی که درمغز به عنوان یک مسکن درد عمل کرده اند) بالا برود و بالا بودن این ترکیبات شیمیایی طبیعی در بدن و به ویژه مغز باعث شده که دردهای ناشی از سردرد تا حدود زیادی بهبود بیابد.

 

 

آیا رابطه جنسی بر سردرد میگرنی اثر دارد

 

تحقیقات جدیدی در دانشگاه مانستر آلمان که بر روی اشخاص مبتلا به میگرن مزمن و شدید انجام میگیرد عقیده قدیمی پزشکان در مورد بهبود سردرد با رابطه جنسی در اشخاص میگرنی را تایید نکرده است و معتقد هست که رابطه جنسی هیچ تاثیری درمانی خاصی برای بهبود سردرد میگرنی در اشخاص مبتلا به میگرن نداشته است. در واقع در این مطالعه مشخص میشود که حدود یک سوم از بیماران مبتلا به میگرن عنوان میکنند که انجام رابطه جنسی میزان سردردهای میگرنی را نه تنها در آنها بهتر نشده است بلکه در بعضی موارد و در اوج سردردها، رابطه جنسی به عنوان یک عامل مخرب برای بدتر کردن سردردهایشان عنوان شده است.

 

 

علت بی اثر بودن رابطه جنسی بر بهبود سردردهای میگرنی

 

اگرچه محققان تا حالا دلیل قطعی در مورد علت این موضوع که چرا رابطه جنسی مثل سایر سردردها، باعث بهبود و تسکین سردردهای مزمن میگرنی نشده است، کشف نکرده اند. اما در این زمینه فرضیه های ارائه شده که از آن جمله عدم علاقه شخص به انجام رابطه جنسی در زمان بروز حمله های میگرنی  و یا ارجحیت خواب به انجام رابطه جنسی بوده است. بر همین اساس امکان دارد این اعتقاد به وجود بیاید که انجام رابطه جنسی اجباری باعث شده است تا فرد مبتلا به میگرن به اوج لذت جنسی نمیرسد و در نتیجه از منافع حضور بالای ترکیبات آندومورفین ناشی از انجام رابطه جنسی بر بهبود سردرد سود نخواهد برد

 

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که آیا لخت خوابیدن مزایا و فوایدی دارد یا خیر شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست لخت خوابیدن چه مزایایی دارد مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 1 77 300x150 تاثيرات ميگرن بر رابطه جنسی

تاثیر سردرد بر رابطه جنسی

 

اصولا زمانی که بدن از هر نوع دردی در رنج برده است، هیچگونه علاقه ای به ایجاد رابطه نخواهد داشت. دکتر Stephen F. Grinstead مشاور خانواده و مدیر مرکز ترک اعتیاد در ساکرامانتو کلیف، عنوان میکند:بیشتر بیماران من که از سردردهای مزمن و میگرنی رنج برده اند، در زندگی زناشویی خود دچار سردمزاجی می باشند. دردهای مداوم، سطح سروتونین (که نوعی انتقال دهنده عصبی در مغز و مشخص کننده خلق و خوی است) را کم میکند. سروتونین ماده شیمیایی در بدن هست که موجب خوش رفتاری فرد شده است. دکتر Grinstead توضیح داده که کاهش سطح این ماده در بدن باعث افسردگی و عدم تمایل به ایجاد رابطه جنسی خواهد شد. افرادی که از دردهای مزمن رنج برده اند، به دلیل افسردگی، تمایلات جنسی خود را سرکوب کرده اند.

 

باید اضافه بکنیم که بیشتر از نیمی از مخاطبان در همه پرسی انجام شده توسط موسسه ملی سردرد، گزارش میدهند که رابطه جنسی به خودی خود باعث شدت سردردهای آنها شده است. در تحقیقی دیگر گفته میشود که در عده کمی از اشخاص، یک نفر از هر صد نفر، در زمان ارگاسم یا کمی بعد از آن، دچار سردرد شده اند. اصولا سردردهای ناشی از روابط جنسی برای مدت چند دقیقه بعد از رابطه، رخ میدهد، اما به ندرت افرادی می باشند که تا ساعت ها بعد از نزدیکی از سردرد رنج برده اند

 

salamatmag 3 57 300x150 تاثيرات ميگرن بر رابطه جنسی

 

حساس بودن به لمس کردن

 

دنیس داون، زنی ۵۵ ساله در آزمایشگاهی در فلوریدا گفته است که:” سردردی دارم که علامت دهنده آن می باشد که درون مغزم مشکلی به وجود امده است.”

دنیس داون از کودکی با میگرن دست و پنجه نرم کرده. او معتقد هست پس از آن که گردنش آسیب دید سردردهایش شدت می گیرد. او بیشتر روزها سردرد داشته و چند بار در طول یک ماه حملات میگرنی او را زمین گیر کرده است.

دنیس، داروهای ضد درد و میگرنی که پزشکان تجویز میکند را مصرف نموده که تنها شدت درد را کم میکند اما آنها را متوقف نخواهد کرد. سردردهای میگرنی بسیاری از اشخاص مبتلا را به نور، صدا و لمس کردن حساس خواهد کرد.

این زن ۵۵ ساله در ادامه گفته است:” وقتی سردردهای میگرنی شروع شده اند نمی خوام کسی بدنم را لمس بکند.”

این موضوع می تواند تاثیر بدی بر زندگی جنسی او گذاشته است. اما تنها روابط جنسی نبوده که از این موضوع آسیب خواهد دید.

دنیس عنوان میکند:” این موضوع تاثیر بسیار بزرگی در روابط میان فردی ام می گذارد – به خصوص که دیگر نمی توانم از در کنار همسرم بودن لذت برده باشم. – چون تعامل بسیار کمی با مردم داشته ام.”

مشکل این زن بسیار عمیق تر از سازش و برقراری ارتباط هست. دنیس می گوید:” همسرم این موضوع را میفهمد و از زندگی اش راضی هست.”

او می افزاید:” ما مثل دیگران نخواهیم بود که بدون رابطه جنسی زندگی مان ویران بشود. من و همسرم از در کنار یکدیگر بودن لذت می بریم و راضی هستیم.”

نوشته تاثيرات ميگرن بر رابطه جنسی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.