وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۱ام خرداد ۱۳۹۷

آیا داشتن استرس در رابطه جنسی سبب زود انزالی میشود ؟

salamatmag 1 31 300x150 اثرات منفی استرس بالا در رابطه جنسی

 

در این مقاله در سلامت مگ به اثرات منفی استرس بالا در رابطه جنسی می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بی شک وجود نشانه هایی از مشکلات روانی نظیر اظطراب، نوسانات خلقی و نگرانی های روزمره یا بالینی یکی از زوجین یا هر دوی آنها می تواند باعث به وجود امدن اختلالات جنسی، نارضایتی جنسی و فقدان تجربه لذتبخش جنسی برای آنها بشود.

 

این مسئله در تحقیق ها و مطالعات زیادی مورد بررسی قرار میگیرد و به اثبات رسیده هست. با این حال این فرضیه که افزایش روابط جنسی می تواند باعث کم شدن فشار عصبی زوجین بشود، حتما در تمام شرایط درست نیست و شواهد پژوهشی چندان هم در حمایت از این فرضیه موجود نیست.

در بیشتر مواقع وقتی زن و شوهری با وجود فشارهای عصبی، نگرانی، استرس، خلق پایین و امثال آن اقدام به برقراری رابطه زناشویی کرده اند، عملا به دلیل شرایط خاصی که تجربه خواهند کرد، نمی توانند از روابط خود لذت برده و به دنبال آن حتی امکان دارد میلی به برقراری رابطه نداشته باشند یا در یک یاز مراحل رابطه زناشویی نتوانند موفق عمل بکنند.

رابطه زناشویی یک تجربه لذتبخش هست. وقتی زوجین دارای اضطراب عملکرد جنسی می باشند، داشتن این رابطه نمی تواند چندان برای آنها لذتبخش بوده باشد و بالطبع هم نمی توان انتظار داشت باعث کم شدن استرس شود اما اگر فشار روانی شخص ناشی از فقدان رابطه زناشویی و عدم تخلیه انرژی روانی او بوده است، برقراری رابطه می تواند به تخلیه انرژی روانی ذخیره شده کمک بکند و باعث کم شدن فشار روانی وی بشود.

 

نکته بسیار مهم این است که نبود رابطه زناشویی در بسیاری از اشخاص منجر به ذخیره سازی انرژی زیادی بشود که امکان دارد آنها را عصبانی، خشمگین، حساس و ناراحت بکند که در چنین شرایطی برقراری رابطه زناشویی می تواند به تعدیل این هیجانات منفی کمک بکند.

 

تحقیقات چندی هم نشان داده هست که رابطه زناشویی روزانه و مستمر امکان دارد باعث کاهش استرس در افراد بشود؛ این مطالعات نشان داده اند که رابطه زناشویی روز مره می تواند باعث رشد سلول هایی در هیپوکامپ مغز بشود که مسئول کنترل سطح استرس هست.

 

تحقیقات دیگر نشان داده داشتن رابطه زناشویی روزانه به مدت ۲ هفته باعث کم شدن فشار خون و سطح استرس مورد بررسی شده است. با این حال این مطالعات کم بوده و قابل تعمیم نمی باشند

بعضی هم فکر می‌کنند دیگران همیشه یک رابطه جنسی عالی، رضایت‌بخش و تهی از مشکل داشته اند و همین قضیه گاهی می‌تواند به نگرانی بینجامد.

 

وقتی همیشه به این موضوع فکر بشود که آیا می‌توانم رابطه جنسی صحیح داشته باشم؟ آیا همسرم از کارکرد جنسی من لذت برده است و برایش خوشایند بوده؟ آیا زیاد چاق یا زیاد لاغر به نظر می ایم؟ و… اختلال در کارکرد جنسی و عدم موفقیت در آن الزامی است، بی‌تردید ذهن درگیر و مغشوش با افکار منفی و پرسشگر، اجازه نداده همسرش از رابطه جنسی نهایت لذت را برده باشد.

 

salamatmag 3 27 300x150 اثرات منفی استرس بالا در رابطه جنسی

 

داشتن استرس در رابطه جنسی سبب مشکلات زیادی می شود و قوای جنسی شما را بسیار کم می کند شما مخاطبین عزیز برای بالا بردن قوای جنسی خود می توانید به پست چگونه میتوان قوای جنسی را تقویت کرد مراجعه کنید

 

نگرانی همیشه از ظاهر یا توانایی‌های جنسی، رابطه جنسی را ناموفق، بسیار پراظطراب و اعصاب‌‌خردکن خواهد ساخت، حتی گاهی امکان دارد به امتناع شدید از برقراری رابطه جنسی برسد.

 

رابطه جنسی، چیزی فراتر از یک واکنش صرف جسمی و بدنی هست. تحریک جنسی ارتباط تنگاتنگی با احساسات و انگیزش داشته. وقتی ذهنتان مشغول و درگیر نگرانی‌ها می باشد یا این‌که مدام استرس داشته اید، بی‌شک تمرکز روی رابطه جنسی و تحریک بدن هم امری محال می باشد و با دشواری بسیار روبرو میشود.

 

وضعیت ذهنی شخص تاثیر شگرفی بر توانایی تحریک جنسی داشته؛ حتی اگر فرد در کنار کسی بوده است که از نظر جنسی برایش بسیار جذاب هست، نگرانی و تشویش خاطر از این‌که بتواند او را راضی بکند، امکان دارد انجام آن را برایش غیر عادی کند. وقتی فرد روی این مساله متمرکز بکند که می‌تواند خوب عمل کند یا نه، بی شخص نمی‌تواند بر آنچه بواقع انجام داده اید، تمرکز کنید. درواقع اضطراب از عملکرد جنسی، به یک چرخه دائمی منجر خواهد شد؛ شخص آن‌قدر در مورد رابطه جنسی نگران خواهد شد که نمی‌تواند عملی داشته باشد و این مساله به اضطراب بیشتر در این زمینه منجر شده است تا ‌آنجا که گاه می‌تواند فرد را از فکر داشتن رابطه جنسی دور بکند. در نتیجه می‌توان اذعان کرد اضطراب یکی از مهم‌ترین علل بسیار اساسی در مختل شدن احساسات جنسی هست و باعث می‌شود بعلاوه این که ذهن فرد مغشوش شود از شدت عملکرد و لذت جنسی در رابطه نیز کم بشود.

 

روان‌شناسان این نوع اضطراب را اضطراب جنسی تعریف می کنند. اضطراب جنسی در بعضی مردان و زنان قابل مشاهده شده است. بعضا شدت این مساله به قدری قوت داشته که زندگی جنسی شخص از ریشه و بن مختل می‌شود و مشکلات زناشویی عدیده‌ای را به وجود می اورد.

 

در این نوشتار سعی خواهیم کرد به اضطراب جنسی مردان بپردازیم، از چگونگی و چرایی آن بگوییم، علت‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت راهکارهایی را برای برطرف کردن و درمان این مشکل اجرا کنیم

 

salamatmag 2 26 300x150 اثرات منفی استرس بالا در رابطه جنسی

 

چگونگی تاثیرگذاری استرس بر رابطه جنسی

 

استرس در همه جا موجود است و به همه طریق می تواند بر سلامتی شما اثر بگذارد و آن را خراب بکند. اما با اینکه استرس همه جا وجود داشته، اما همیشه هم بد نبوده و همه ی ما به یک طریق به آن واکنش نشان نمیدهیم. دقیقتر بگویم، خانوم ها و اقایان، هرکدام به صورتی متفاوت در مقابل استرس واکنش نشان میدهند—تفاوت هایی که بر چگونگی روابط جنسی آنها اثر میگذارد.

 

همه ما می دانیم که اگر همیشه نگران و برانگیخته باشیم، برایمان مشکل ایجاد میشود. استرس برای شما مضر است؛ امکان دارد منجر به زخم معده، حمله ی قلبی، یا سکته بشود. حتی امکان دارد وضعیت کاری شما را نیز مختل بکند؛ قدرت تمرکز را از شما گرفته و حتی دیگر اجازه نمی دهد بتوانید تفریح بکنید.

 

استرس به اشکال گوناگون می آید: استرس کاری، استرس خانوادگی، استرس پول، استرس در روابط. ازاینرو، تعجبی نداشته که حتی بتواند بر روابط جنسی شما نیز اثر گذار باشد. برای نمونه، نگرانی و افسردگی دو مورد از حالت های استرس زا می باشند که میتواند هر رابطه ی  جنسی را نابود کنند.

 

اما اگر اینقدر استرس بد و مضر هست، چرا دوری از آن اینقدر برای ما سخت هست؟ به نظر می رسد که مهم نیست چقدر برای گذران زندگی تلاش کرده اید و سعی می کنید که همه چیز خوب جلو برود، دیر یا زود گرفتار استرس و فشارهای روحی میشوید.

 

چگونگی برخورد با استرس، به مسائل مختلفی بستگی داشته است؛ طریقه ی واکنش شما به آن، و اینکه زن هستید یا مرد، دراین زمینه بسیار اهمیت دارد.

نوشته اثرات منفی استرس بالا در رابطه جنسی اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.