وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۷

آِیا بوی بد واژن نشانه بیماری است ؟

salamatmag 1 33 300x150 علت بوی بد واژن هنگام رابطه جنسی چیست

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه علت بوی بد واژن هنگام رابطه جنسی چیست می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

سوال هایی که خجالت می کشید عنوان کنید

 

بعضی مواقع بعد از رابطه جنسی، احساساتی میشوم و گریه ام خواهد گرفت. این عادی است؟

کاملا طبیعی می باشد. رفتار جنسی میتواند طیف وسیعی از احساسات شدید را شروع کند. از شادی و سرخوشی تا غم و اندوه و خشم. هر زنی از نگاه خودش تجربه جنسی را دیده و معنا کرده است. به عنوان نمونه از خودش میپرسد آیا عشق ما به قوت خودش باقی مانده؟ آیا من بچه دار خواهم شد؟ وغیره همه اینها میتوانند تجربه های شدید عاطفی را ایجاد بکنند. بعلاوه بر این تجربه فیزیولوژیکی ارگاسم باعث رها شدن اکسی توسین، دوپامین و نوراپی نفرین در مغز زنان شده که میتواند احساسات عاطفی غیرمنتظره ای را فعال بکند.

 

احساس میکنم واژن بوی قوی داشته و طی سالهای هیچ تغییری نمیکند اما میترسم این بو غیرعادی باشد؟ آیا باید نگران باشم؟

احتمالا خیر. به خصوص اگر چیزی تغییر نکرده بود. اغلب زنان در مورد عطر و بوی واژنشان آگاه می باشند و بیشتر از شریک زندگیشان به آن تمرکز کرده و در حقیقت بسیاری از زنان میدانند که واژنشان بوی تندی دارد در حالی همسرشان از این بو ناآگاه هست و حتی آن را جذاب دانسته. پیامهای اجتماعی و هنجارهای فرهنگی میتواند درباره بوی طبیعی واژن در زنان شرم و خجالت را القا میکند. پژوهش ها نشان میدهد که عطر و بوی واژن یک عامل کلیدی در پاسخ جنسی هست و مهار آنها با تکامل و رضایت جنسی تداخل به وجود می اورد. اما اگر شما یا همسرتان متوجه تغییر آشکاری در بوی واژن یا ترشحات آن شده اید بهتر هست برای مشخص شدن عفونت به پزشک مراجعه بکنید.

 

بعضی موقع بعد از رابطه جنسی، احساس گرفتگی و انقباض خواهیم کرد، حتی زمانی که انتظار قاعدگی نداشته ایم

بله. گرفتگی بعد از مقاربت میتواند عادی باشد به خصوص اگر گردن رحم (قسمت پایین رحم) در طول رابطه جنسی، تماس با آلت تناسلی مرد و غیره تکان خورده است. احساس گرفتگی بعضی موقع میتواند نتیجه ناراحتی در مثانه یا دستگاه ادراری بوده باشد. برای کاهش انقباضات در طول و بعد از رابطه جنسی سعی بکنید قبل و بعد از رابطه جنسی مثانه تان را خالی کرده و با این حال اگر به طور مداوم تجربه درد بعد از مقاربت را دارید خوب است به پزشک مراجعه بکنید تا مشکلات نهفته ای مثل اندومتریوز، فیبروئید یا عفونت دستگاه ادراری تشخیص داده بشود

 

آیا بوی بد واژن نشانه بیماری رحم است شما مخاطبین عزیز برای آشنایی با بیماری های دهانه رحم می توانید به پست با بیماری های دهانه رحم بیشتر آشنا شوید مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

علل بوی غیر طبیعی واژن

 

مقاربت جنسی : بوی واژن در طی دوره قاعدگی تغییر خواهد کرد، به خصوص بعد از مقاربت جنسی با همسر، قابل توجه هست.

تعریق عادی ناحیه تناسلی : تعریق عادی ناحیه تناسلی نیز باعث بوی بد واژن شده و اگرچه خانم ها سعی خواهند کرد با استفاده از دوش واژینال و یا دئودورانت، بوی آن را کم بکنند، ولی این فراورده ها باعث ناراحتی واژن و بروز نشانه های مثل خارش و سوزش شده است.

واژینوز باکتریایی : واژینوز باکتریایی (رشد بیش از حد باکتری هایی که به طور طبیعی در واژن زندگی کرده اند)، شایع ترین نوع عفونت واژن هست که باعث بوی نامطبوع در واژن هست.

تریکومونیاز : تریکومونیاز (عفونت منتقله از راه تماس جنسی) نیز باعث بوی واژن شده است.

عفونت های کلامیدیا و سوزاک اصولا باعث بوی واژن نشده است. عفونت های قارچی واژن نیز بو نداشته.به طور کلی اگر بوی واژن با سایر علائم آن مثل سوزش و خارش همراه نباشد، غیر عادی نیست

 

salamatmag 2 28 300x150 علت بوی بد واژن هنگام رابطه جنسی چیست

 

درمان بوی بد ترشحات واژن/ بعد از نزدیکی حتماً ادرار بکنید

 

خانم ها در سنین بلوغ و پس از آن، دچار تغییرات هورمونی شده اند که از اثرات این تغییرات هورمونی، رشد مو در ناحیه تناسلی و ترشحات این بخش هست. این دو عامل خواهند توانست بوهای نامطبوعی را در ناحیه تناسلی خانم ها به وجود اورند که در صورت عدم رفع آن، نشان‌دهنده عدم رعایت بهداشت و یا حتی بی‌شخصیتی فرد هست.

شستشوی مناسب ناحیه تناسلی

یکی از راه های ساده و موفقیت آمیز از بین بردن بوی ناحیه تناسلی، شستشوی صحیح این قسمت از بدن هست. بانوان عزیز می توانند به جای استفاده از صابون های معمولی، از صابون های آنتی باکتریال برای شستشوی بخش تناسلی خود استفاده بکنند.

 

همانطور که اگاه هستید باکتری هایی روی سطح پوست زندگی می کنند که مواد موجود در عرق را تجزیه کرده اند و بوی نامطبوعی به وجود می اورند. به همین علت به عقیده پژوهشگران، عرق خودش بوی نامطبوعی نداشته و با از بین بردن باکتری هایی که بوی نامطبوع درست میکنند، می توان تا حدی بر بوی بد ناحیه تناسلی غلبه بکنند.

 

 

نکته مهم

 

برای شستشوی ناحیه تناسلی خود، از مصرف بیش از حد اندازه صابون به خصوص صابون های آنتی باکتریال پرهیز بکنید، زیرا صابون ها حاوی مواد شیمیایی می باشند که امکان دارد واژن را تحریک بکنند و منجر به حساسیت و واکنش های آلرژیک بشوند. باید به آرامی و سطح ناحیه تناسلی را با صابون بشویید.

شاید دلیل این بوهای نامطبوع، وجود عفونت ادراری، عفونت گردن رحم و یا عفونت واژن بوده است.

 

 

نوشته علت بوی بد واژن هنگام رابطه جنسی چیست اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.