وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲ام تیر ۱۳۹۷

نشانه های به اوج لذت جنسی رسیدن زنان چیست ؟

salamatmag 3 45 300x150 چگونه بفهمیم همسر مان به اوج لذت رسیده

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چگونه بفهمیم همسر مان به اوج لذت رسیده می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

حتی اگر رساندن یک زن به ارگاسم خیلی دشوار نبوده باشد، بنظر می رسد مردان اساسا در مورد اینکه آیا زن هایشان پس از یک آمیزش جنسی ارضا شوند یا نه مشکل دارند. اما بیشتر مردان نیاز دارند در مورد ارضای خانم هایشان مطمئن بشوند.

اینکه خانم هایشان می گویند: عزیزم من خیلی ارضا شدم یا مدام سوال کنند ارضا شدی؟ زیاد جالب نبوده است.

در اینجا علائمی نه خیلی واضح را بیان خواهیم کرد که نشان دهنده آمادگی خانمتان برای آمیزش بوده است و اینکه نسبت به اعمال شما رضایت داشته اند

 

 

چگونه بفهمیم زن ارضاء شده است

 

اکثر اقایان تمایل دارند وقتی که زنشان ارضاء می شود متوجه شوند. خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم، اول باید رابطه عاشقانه خوب با همسر خود برقرار بکنند اگر این اتفاق نیفتد، مطمئنا خانمی ارگاسم یا ارضای جنسی را تجربه نمیکند.

ارگاسم در زنان فرایندی خاص هست و بعضی از اقایان نمی دانند در یک رابطه عادی زنان باید چگونه به ارضای جنسی رسند. یک اورولوژیست و استاد دانشگاه در این باره می گوید: «بهترین راه برای درک این مطلب، بالا رفتن آگاهی از فیزیولوژی جنسی همسر خود می باشد. اقایان باید اگاه باشند که واکنش همه خانم‌ها هنگام ارگاسم مثل هم نیست و شدت و ضعف خواهد داشت.

ولی در کل بعضی از تغییرات را همه خانم‌ها موقع ارگاسم حس میکنند که اصلی ترین آنها، به وجود امدن انقباضات در عضلات کف لگن و رحم، زیاد شدن ضربان قلب و حالت فروکش جنسی می باشد.» دکتر متخصص نیز گفته: «توجه به این مساله نیز اهمیت زیادی داشته است؛ زنان برای رسیدن به ارگاسم، اول باید رابطه عاطفی خوب با همسر خود به  وجود بیاورند.

دوم برای رسیدن به ارگاسم، نیاز به ۱۵-۱۰ دقیقه زمان همراه با تحریکات کافی و اثر گذار داشته اند اگر این اتفاق رخ ندهد، مطمئنا خانمی ارگاسم یا ارضای جنسی را حس نمیکند. در حالی ‌که حدود ۹۰ درصد اقایان ظرف ۲ دقیقه بعد از برقراری رابطه ارضا میشوند.» متخصصان این رشته می گویند: «اگر زنی باوجود برانگیختگی جنسی، تحریک‌های لازم و صرف مدت زمان کافی نتواند ارگاسم را تجربه بکند، به اختلال در ارگاسم مبتلا می باشد

 

salamatmag 1 65 300x150 چگونه بفهمیم همسر مان به اوج لذت رسیده

 

اوج لذت جنسی در اقایان و خانوم ها

 

اوج لذت جنسی حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی می باشد که در اثر تحریک جنسی به دست امده است و با انزال، سرخ شدن یا تشنج همراه می باشد. در خانوم ها و اقایان وقتی که دارن به اوج لذت جنسی و ارضا شدن عوارضی ظاهر میشود. برای نمونه ضربان قلب بیشتر شده بدن گرم می‌شود و گهگاه در بدن لرزش هائی را تجربه میکند. و به طور کلی شخص احساس سرما خواهد کرد ( که البته این حالت اصولا در شروع عمل جنسی و معاشقه اتفاق می افتد).

 

شاید برای شما همیشه این سوال پیش آمده باشد که چه موقع بفهمیم همسرمان به ارگاسم  رسیده است شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به جواب این سوال به پست ارگاسم موفقيت آميز چه ارگاسمی است مراجعه کنید

 

نشانه های فیزیولوژیک اختصاصی در ارگاسم یا ارضا شدن زنان

 

ارضا شدن لذت‌بخش‌ترین مرحله عاشقانه جنسی هست. در مرحله ارگاسم انقباضات ریتمیک و ریفلاکسی در عضلات کف لگن و بخشی از واژن، پرینه و مقعد و نیز در رحم به وجود می اید. ارگاسم یا ارضا شدن از راه اثر روانی ( از بین رفتن مرزها و جدایی ) و اثر فیزیولوژیک (آزادسازی اکسی‌توسین) باعث نزدیکی زن و مرد میشود. تغییر سریع رنگ لب‌های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و بالا رفتن سطح پرولاکتین از علایم ارگاسم یا ارضا شدن در خانوم ها هست.

 

 

عوامل ارضا شدن زنان چیست

 

ارضاع شدن خواهد توانست طی تحریک جنسی مکان‌ های گوناگونی در نواحی جنسی یا غیرجنسی به وجود اید. کلیتوریس و دیواره قدامی واژن رایج ترین مکان‌های تحریک می باشند. تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه، رویاپردازی یا هیپنوز نیز منجر به بروز ارگاسم شده است.

 

salamatmag 4 13 300x150 چگونه بفهمیم همسر مان به اوج لذت رسیده

 

نشانه های ارضا شدن زنان

 

خانوم ها  در هنگام ارضا شدن مقداری قطر رحمشان افزایش می یابد مایعی لزج از آن بیرون میزند. این مایع غالبا بیرنگ هست که باعث میشود عمل دخول آسانتر انجام شود. در خانوم ها قسمت داخلی رحم کمی تنگ تر می باشد، نوک سینه ها کمی سفت شده است احساس گرمایی که به زن دست داده است برای این می باشد که منی کاملا گرم وارد بدن زن بشود زیرا سرما اسپرم ها را نابود میکند و منی با پرش به بیرون پرتاب خواهد شد در زن ها غالبا بعد انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان فرو مینشیند.

 

این نکته را باید در نظر بگیرید که چون در خلال عمل جنسی به علت شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نبوده بر اثر شدت شور جنسی گه گاه به همدیگر فشارهائی وارد خواهد کرد که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس شده است. مانند در بعضی موارد پای ایشان به فرش و مانند آن مالیده شده است و یا بر اثر فشار زیاد در زمان دخول حوالی آلت تناسلی ملتهب شده است.

 

حد و میزان مطلوب برانگیزش جنسی خانوم ها، به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده به وی بستگی داشته است. برای رسیدن به اوج لذت جنسی چه از لحاظ روانی و چه جسمی، تحریک جنسی نیاز می باشد برخی از خانوم ها با خیال پردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم رسیده اند. درصد کمتری تنها با لمس و باز هم بدون تحریک اندام جنسی اوج لذت جنسی را حس میکنند. بعضی هم ارگاسمهای خود به خودی داشته اند و برخی ارضا شدن در خواب را تجربه کرده اند. بر خلاف این استثنائات بیشتر زنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت اندامهای جنسی نیاز داشته اند.

 

 

برخی از افراد ارضا شدن در خواب را حس میکنند

 

سن، تحصیلات، کلاس اجتماعی، مذهب، شخصیت و مرتبط بین فردی عوامل روانی اجتماعی می باشند که روی توانایی ارگاسم تاثیر داشته است.

رایج ترین علت روانی برای اختلال ارگاسم پایش وسواس‌گونه خویشتن در مرحله تحریک می باشد که اصولا با اضطراب و افکار گیج‌کننده و منفی و خودشکن همراه بوده اند. این خانوم ها به حدی در مورد رابطه جنسی خود نگران شکست می باشند که قادر به کسب آرامش به منظور بروز بازتاب عصبی طبیعی برای ایجاد ارگاسم نبوده اند و ناخودآگاه خودشان باعث مهار این عملکرد طبیعی شده اند. این نوع اضطراب، اضطراب نمایشی گفته میشود.

 

نوشته چگونه بفهمیم همسر مان به اوج لذت رسیده اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.