وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱ام تیر ۱۳۹۷

علت اصلی گرایش به هم جنس گرایی در مردان و زنان چیست ؟

salamatmag 1 62 300x150 عواملی که سبب همجنس گرايی می شود

 

در این مقاله در سلامت مگ به عواملی که سبب همجنس گرايی می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

همجنس گرایی یکی از رفتارهای اجتماعی هست که در اکثر جوامع نابهنجار محسوب شده است.کارشناسان و روانشناسان برای بیان دلیل این مشکل اجتماعی هنوز به توافق نرسیده.بعضی از متخصصان دلیل این گرایش جنسی را به عوامل زیستی و بعضی دیگر آن را به عوامل روانی و اجتماعی، رابطه فرزند و والدین و عدم کنترل بر غریزه جنسی می دانند.در این مطلب قصد داریم به بیان چگونگی های همجنس گرایی و تفاوت آن با همجنس بازی بپردازیم.

اگر علاقه فطری، عاطفی و جنسی به جنس مخالف را حالت دلخواه و معمول فرض بکنیم و بپذیریم که کشش و جاذبه به جنس مخالف درست مثل داشتن دو دست و دو پا و یک بینی نشانه سلامت جنسی و ژنتیکی انسان حساب میشود؛ می‌توانیم همجنس گرایی را یک حالت فطری و ژنتیکی خاص بگوییم

 

 

عوامل محيطي

 

هويت جنسيتي يا به عبارت ديگر حس اينكه شخص وابسته به كدام جنس می باشد در دوران كودكي به وجود امده است در اشخاص بالغ آگاهي بر اين مسأله كه حس جنسيتي به همجنس خود داشته اند گاهي يادآور حافظه دور ايام كودكي هست.

 

salamatmag 4 12 300x150 عواملی که سبب همجنس گرايی می شود

 

هويت جنسيتي يا احساسات قطعي نسبت به همجنس در پسران پیش از پايان دهه دوم حيات، تقریبا ۲۰ سالگي به وجود امده است و در خانوم ها اين احساس نسبت به همجنس در سنين بالا ظاهر میشود هرچند درباره مسائل جنسي با كودكان به ندرت مصاحبه میشود و تحقيقي كامل به عمل نیامده ولي اصولا با سوالاتي كه از بزرگسالان میشود در برخی از آنها رفتار غيرعادي، درباره جنس مخالف از زمان كودكي وجود دارد اين حالات در پسر بچه ها، بازي با دختر بچه ها و تمایل به اسباب بازي دخترانه و اجتناب از بازي با پسران و بازي هاي پسرانه، می باشد اين پسران گاهي ترجيح میدهند كه لباس هاي دخترانه، پوشیده و اغلب تمايلشان را به اينكه دختر هستند، عنوان کنند و عكس اين حالت در دختران می باشد. اين نشانه ها، در كتاب «تشخيص آماري روان پزشكي آمريكا» تحت عنوان مشکلات هويت جنسيتي، در كودكي، نام شده. وقتی مي توان اين حالات را بيماري هويت جنسيتي بنامیم كه كودك همیشه در حالت انزجار و فشار شديد روحي نسبت به جنسي كه برايش خلق شده باشد و از ساختمان بيولوژي تناسلي جنسي خودش، احساس تنفر و بيزاري بكند. بايلي و زوكر، در پژوهش های خود، درباره خانوم ها و اقایان همجنس باز، سابقه همچنين نفرتي را در دوران كودكي آنها می یابند، هرچند اين حركات و احساسات دوران كودكي خواهند توانست علتی براي وجود ژني براي همجنس گرايي بوده است ولكن از هم آنجايي كه تغييرات دوران بلوغ و شرايط محيط در خیلی از موارد، به اصلاح اين رفتار انجامیده است و شخص با جنس خدادادي كنار خواهد امد، در نتیجه، اين مسأله بيش از عامل ژن دخالت داشته است.

 

متخصصان اين رشته اعتقاد دارند جهاني وجود داشته كه اين احساسات جنسي به آن سو مايل شده هست، اين نظريه نيزوجود داشته كه كودكاني كه مورد تجاوز جنسي به هر طریقی، قرار می گیرند امکان دارد در بزرگي، تمايلي به «همجنس گرايي» داشته اند اما در تحقيقات که صورت گرفته عموميت و قاطعيت اين نظريه به اثبات نرسيده.

 

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد علت اصلی درد هنگام برقراری رابطه جنسی چیست برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست علت درد شديد هنگام رابطه جنسی چیست مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

دلیل محيط تنها به فاكتورهاي اجتماعي و رواني محدود نشده است، عوامل بيولوژيكي ساختماني حياتي فردي مانند اثرات هورمون ها در دوران حاملگي روي جنين و يا استرس زیاد مادر در همين ايام كه سبب تغيير ترشح هورمون ها شده است نيز جزء عوامل محيط به حساب می اید، اما بالي و همكارانش ثابت کردند كه اين عوامل علتي خاص و تنها براي همجنس گرايي به شمار نیامده است.

 

خوب هست اين نكته را هم بدانیم كه قرآن كريم نيز درباره قوم حضرت لوط (عليه السلام) معتقد هست كه عامل آلودگي آنان به اين گناه اين می باشد كه آنان بخيل می باشند و چون شهرهاي آنان بر سر راه كاروانهاي شام بوده است و آنها نمی خواستند از مهمانان و عابرين پذيرايي بكنند در آغاز چنين وانمود کرده بودند كه قصد تجاوز جنسي به آنان داشته اند تا مهمانان و عابرين را از خود فرار بدهند ولي اين عمل کم کم [اجرا و] به صورت عادت براي آنها شده است. (تفسير نمونه ج ۹ ص ۱۹۶ ,سوره هود ). اين به این معنی هست كه اين كتاب الهي هرچند درمورد عوامل ارثي ساكت هست اما بر عامل محيطي تأكيد داشته است. تحقيقات گوياي اين مطلب می باشد كه حتي طرز رفتار پدر و مادر با فرزندان نیز و يا عدم مراقبت از فرزندان همجنس و طرز معاشرت و خواب آنها باهم در خانه امکان دارد از عوامل اين آلودگي بوده باشد. گاهي امکان دارد انحراف اخلاقي ديگري سر از اين انحراف بيرون بیاورد. اين نكته را هم مي توانیم بگوییم كه فرار از مسؤوليت زندگي خانوادگي، تنوع طلبي، روح تربيت نشده و مسخ شدگي روان انسان در سايه آلودگي بيش از اندازه به گناهان انسان تربيت نشده را به اين عمل کشانده است

 

salamatmag 2 56 300x150 عواملی که سبب همجنس گرايی می شود

 

عده اندکی از اشخاصی که به همجنس خود علاقه داشته اند، بدون اين که عوامل بالا در اين گرايش دخيل بوده اند، به جنس مخالف تمايلي ندارند و بيش تر به همجنس خود علاقه نشان داده اند. اگر بخواهيم پاسخ سوال شما را داده باشیم ، قطعا روي سخن ما اين عده می باشند . با اکثريتي که در دسته اول وجود دارند، کاري نداشته ایم . در باره تمايل همجنسگرايانه دسته دوم، متخصصان پزشکي و روانپزشکي دو نظریه متفاوت از هم دارند. بعضی اين گرايش را نوعي بيماري می دانند و برخي ديگر آن را نه يک بيماري، بلکه يک خصوصيت ژنتيک و ذاتي دانسته اند. عادی است اگر نظر گروه اول را پذیرفته ایم، بايد بگوييم اين نوع همجنس گرايان نيز بايد مثل هر بيمار ديگر، به درمان خود اقدام میکند. بيمار بودن علت این که تجويز ارتباط جنسي آنان با همجنس نمیشود. اين اشخاص با استفاده از داروهايي که برايشان تجويز شده است و استفاده از هورمون هاي مخصوص کم کم تمايل شان به همجنس از بين میرود و به زندگي عادي بر خواهند گشت.

 

اما اگر اين نظر دسته دوم را بپذیریم و همجنسگرايي را نه بيماري ،بلکه يک واکنش عادی از طرف فردي دانسته ایم که از طريق ژنتيک اين خصوصيت را به ارث برده باشیم، در اين جا چاره اي نبوده تا براي همجنس گرايي که در اديان مختلف مذموم شمرده میشود ، يک استثنا بزینم و اين عده بسيار اندکی را از بقيه مردم جدا بکنيم و بگوييم براي اين عده گرايش و تمايل به همجنس ايرادي نداشته است.

 

نظر دوم هنوز در حد يک نظريه می باشد که مخالفان زيادي دارد و تاکنون به عنوان يک قانون و قاعده علمي صد در صد مطرح نبوده است. البته مجامع همجنسگرا و انجمن هاي همجنس بازي با تبلغات زياد دوست دارند وانمود بکنند که اين گرايش طبيعي می باشد و به انتخاب شخص اصلا بستگي ندارد و اين هم سبکي از زندگي هست. ولي با تبليغات و هياهو نمي توان قاعده علمي را به ثابت کرد.

نوشته عواملی که سبب همجنس گرايی می شود اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.