وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۳۱ام خرداد ۱۳۹۷

چرا مردان در رابطه جنسی کم میل می شوند ؟

salamatmag 1 59 300x150 دلیل بی ميلی مردان در رابطه جنسی چیست

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه دلیل بی ميلی مردان در رابطه جنسی چیست می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

جنسی مردان

 

بخشی از مشکل زناشویی زوچین بی میلی جنسی اقایان هست که منجربه سردی زندگی مشترک میشود، روان پزشک و عضو گروه پژوهشی خانواده و سلامت جنسی، درباره علل و درمان های کاهش میل جنسی مردان به پرسش های موجود در این حوزه پاسخ میدهد.

چرا بعضی اقایان تمایلی به برقراری رابطه زناشویی با همسرشان نداشته اند؟

معمولا داشتن فعالیت جنسی چه در زنان و چه در مردان امری چند بعدی هست و عوامل گوناگون مثل همسر، شرایطی که رابطه در آن اتفاق خواهد افتاد و عوامل شخصی در شکل گیری آن بستگی داشته است،

در نتیجه این مساله باید از جنبه های مختلف که در ارتباط با آن هست مثل میل جنسی، برانگیختگی، ارگاسم وغیره و از دیدگاه عوامل فردی، بین فردی، روان شناختی، پزشکی، محیطی و… بررسی شده است. اینکه بعضی از مردان تمایلی به داشتن روابط زناشویی با همسرشان نداشته، امری هست که امکان دارد عوامل متعددی در آن نقش دارد

 

 

چرا بعضی مردان تمایلی به برقراری رابطه زناشویی با همسرشان ندارند

 

معمولا داشتن فعالیت جنسی چه در خانوم ها و چه در مردان امری چند بعدی هست و علل های مختلفی مثل همسر، شرایطی که رابطه در آن رخ میدهد و عوامل فردی در شکل‌گیری آن بستگی داشته است، در نتیجه این مساله باید از جنبه‌های مختلف که در ارتباط با آن هست مثل میل جنسی، برانگیختگی، ارگاسم وغیره و از دیدگاه عوامل فردی، بین‌فردی، روان‌شناختی، پزشکی، محیطی و… بررسی شده است.

 

salamatmag 4 11 300x150 دلیل بی ميلی مردان در رابطه جنسی چیست

 

اینکه بعضی اقایان تمایلی به داشتن روابط زناشویی با همسرشان نداشته اند، امری هست که امکان دارد عوامل متعددی در آن نقش افرینی کرده باشد. مهم‌ترین نکته در تبیین چگونگی این قضیه، فهمیدن این موضوع هست که این اتفاق در چه شرایطی اتفاق می افتد؟ آیا از همان سال‌های اولیه زندگی مشترک بی‌میلی وجود دارد یا تحت شرایط زمانی و مکانی خاصی این مساله شکل گرفته است؟ آیا امکان دارد بی‌میلی تحت‌تاثیر مسایل دیگر (مشاجره با همسر، استرس، مشکلات اقتصادی و…) بوده باشد؟ و سوال‌های بسیاری که لازم است پاسخ آنها به دقت بررسی بشود.

 

شاید برای شما مخاطبین عزیز این سوال پیش امده باشد که علت اصلی کم شدن اسپرم مردان و نازایی چیست برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست علت کم شدن اسپرم در مردان چیست مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

یک فرد اصولا از کجا می‌تواند متوجه بشود که احتمالا با کم شدن میل جنسی مواجه می شود

 

بیشتر اشخاص میل جنسی را شهوت و هوای نفسانی دانسته اند، اگرچه این اصطلاحات می‌تواند تاحدی احساسات مربوط به میل جنسی را توصیف بکند، اما اصطلاح میل جنسی پیچیده‌تر از این مسایل هست. میل جنسی، یک مرحله روان‌شناختی هست که طی آن فرد تمایل به خیال‌پردازی و داشتن فعالیت جنسی داشته است.

مشکلات مربوط با میل جنسی، زمانی عنوان خواهد شد که افراد نداشتن میل‌جنسی یا میل‌جنسی پایین را تجربه میکنند، درحالی که سایر اشخاص میل جنسی بالا یا دائمی داشته اند. میل جنسی بسیار زیاد یا بسیار پایین می‌تواند برای اشخاصی که این مشکلات را تجربه کرده اند، ناراحت‌کننده و آزاردهنده بوده است و طبیعی هست که طرف مقابل را هم ناراحت بکند. میل جنسی پایین یک اختلال (بدکارکردی) حساب میشود، درحالی که میل جنسی بسیار زیاد، بیشتر به عنوان اعتیاد جنسی حساب شده است.

مشکلات مرتبط با میل جنسی چه در خانوم ها و چه در اقایان، با توجه به مسایلی مثل نبود رغبت، اشتیاق و میل (در ارتباط با شرایطی از قبیل خیال‌پردازی‌های جنسی، خودارضایی یا داشتن رابطه جنسی) تعریف میکند. بی‌میلی جنسی به ۲ نوع بی‌میلی جنسی موقعیتی و بی‌میلی جنسی فراگیر تقسیم شده است. زمانی که فرد نسبت به همسرش در شرایط خاصی مثلا در محیط خانه بی‌میل هست، ولی در مسافرت و خارج از خانه به برقراری رابطه زناشویی علاقه دارند میل جنسی از نوع موقعیتی هست اما زمانی که در هر شرایط میلی به برقراری رابطه وجود ندارید، از نوع فراگیر هست.

 

salamatmag 2 53 300x150 دلیل بی ميلی مردان در رابطه جنسی چیست

 

چرا برخی از اقایان میل جنسی خود را از دست خواهند داد؟ چه عواملی باعث می‌شود میل جنسی کاهش یابد

 

خیلی از زوج‌ها در شرایط نامناسب با هم نزدیکی میکنند؛ آنها بیشتر به علت مشغله‌های کاری، خستگی جسمانی و روانی، نگرانی‌های خانوادگی وغیره آمادگی لازم را ندارند و بنابراین طبیعی است که چنین شرایطی عموما باعث کم شدن میل جنسی در هر دو جنس می باشد.

وجود مشکلات روان‌شناختی مثل اضطراب، بویژه افسردگی هم به علت به وجود امدن این اختلال و استفاده از داروهای ضدافسردگی (به‌خصوص فلوکستین)، باعث کم شدن میل جنسی میشود. به‌علاوه طرز تفکر و نگرش‌های فرد تاثیر زیادی در عدم تمایل به داشتن رابطه زناشویی داشته است.

 

خیلی از زنان و مردان رابطه را صرفا وسیله‌ای برای تداوم نسل دانسته اند و اعتقاد دارند داشتن رابطه رناشویی با هدفی غیر از این، گناه حساب میشود، در نتیجه طبیعی هست که برای ایجاد رابطه در زمان‌های دیگر اقدام نکرده باشند . ازطرفی نوع نگرش فرد نسبت به عملکردش نیز باعث کم شدن میل جنسی او خواهد شد ،به عنوان نمونه مردانی که تصور کرده اند در هرشرایطی باید آمادگی لازم برای برقراری رابطه زناشویی داشته اند، وقتی در عمل با شکست مواجه شده اند امکان دارد نسبت به توانمندی خود شک بکنند و عزت‌نفس جنسی‌شان کاهش پیدا کند و دیگر میلی به داشتن رابطه ندارند.

 

البته وجود مشکلات جنسی دیگر مثل اختلال در نعوظ، انزال زودرس در اقایان و نگرش‌های منفی‌ای که شخص به عملکرد جنسی خود پیدا کرده است و حتی مشکلات جنسی زن مثل خشکی واژن، درد وغیره، ترس از تکرار شکست و عدم موفقیت رابطه جنسی یا ارضا نکردن همسر و آزار و اذیت او در زمان رابطه جنسی (به دلیل درد ناشی از مقاربت) همگی باعث خواهد شد میل به رابطه زناشویی کم بشود. بعلاوه بر مشکلات روان‌شناختی و جنسی، وجود مشکلات جسمانی مانند سرطان نیز باعث کاهش میل‌جنسی خواهد شد و بیماری‌های قلبی‌-‌عروقی، فشارخون بالا، کلسترول زیاد و دیابت هم با کم شدن جریان خون به ناحیه تناسلی میل جنسی را کم بکنند.

نوشته دلیل بی ميلی مردان در رابطه جنسی چیست اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.