وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۴ام مرداد ۱۳۹۷

چرا بعد از زایمان مو های زنان ریزش پیدا می کند

salamtmag 3 300x150 دلایل ريزش مو بعد از زايمان

 

در این مقاله در سلامت مگ به دلایل ريزش مو بعد از زايمان می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

همراه با خیلی دیگر از تغییرات بدنی در مرحله بارداری و زایمان، خیلی از خانوم ها تجربه آنچه که به نام ریزش مو پس از زایمان شناخته خواهد شد را داشته اند این یک شگفتی برای خیلی از مادران هست که از دست دادن موهای خود در حالی که مراقبت از نوزاد جدید در چند ماه اول هست، شاهد آن هستند. با این حال، آن کاملا طبیعی هست. یک توضیح علمی کاملا منطقی پشت آن می باشد.

 

 

چرا زنان تجربه ریزش مو بعد از زایمان را داشته اند

 

در دوران بارداری با بالا رفتن سطح استروژن (هورمون بارداری) باعث ریزش موی کمتر خواهد شد. در واقع، در طول دوران بارداری، شما امکان دارد دریابید که شما موهایی ضخیم تر و با شمایلی لوکس تر بشود. این می تواند بعدها پیامد وحشتناکی برای شما به همراه اورد.

 

وقتی که زایمان کرده اید و سطح استروژن به حد نرمال برگشته است، فولیکول های مو به آنچه که مرحله استراحت نام دارد باز خواهد گشت در این مرحله، ریزش رشته های مو به طور منظم، امری کاملا طبیعی هست.  باز هم، این مرحله از ریزش مو کاملا طبیعی می باشد و بیش از شش ماه اصولا طول نخواهد کشید. با این حال، آن موجب به وحشت و استرس افتادن خیلی از زنان خواهد شد.

 

اگر شما به تغذیه با شیر مادر به کودک خود اقدام بکنید، توصیه میکنیم که شما مکمل های دوران بارداری خود را ادامه بدهید. شما باید با دکتر خود برای مقدار دوز مصرفی مشورت بکنید. ویتامین B ،E ،C، روی و مواد معدنی موادی هستند که بدن شما نیاز به آن برای جلوگیری از ریزش مو خواهد داشت.

 

salamtmag 2 300x150 دلایل ريزش مو بعد از زايمان

 

مصرف قرص های روغن ماهی

 

اگر شما واقعا نگران ریزش مو پس از زایمان می باشید، شما می توانید از بعضی از مکمل های تقویت کننده اضافی برای مو استفاده بکنید. روغن ماهی یک مکمل طبیعی هست که کمک خواهد کرد تا افزایش قدرت در موهای شما صورت بگیرد و دارای منافع بسیار دیگری برای بدن شما باشد. روغن ماهی در دوران بارداری ایمن هست و عملکردهای خوبی در سایر قسمت های بدن مثل داشتم ناخن های قوی و پوست درخشان  را تضمین خواهند کرد. (توجه داشته باشید: پیش از مصرف هر نوع مکمل، لطفا همیشه با دکتر خود مشورت بکنید.)

 

یک اتفاق بد که بعد از زایمان اتفاق می افتد، ریزش مواست. اما این ریزش مو به چه علت هست؟ تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ برای درمان  ریزش مو چکار باید بکنیم؟

تبریک می گوییم ! شما صاحب فرزند هستید. اما چرا نگران می باشید؟ آیا موهایتان مشت مشت میریزد و این شما را مضطرب ونگران کرده هست؟ می ترسید اگر به همین شکل پیش رود کل موهایتان را از دست داده باشید؟ اما راه از بین بردن نگرانیتان در این مقاله توضیح داده خواهد شد.

 

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده  که چرا زنان دچار ریزش مو می شوند برای اینکه دلیل اصلی ریزش مو در زنان را بدانید می توانید به پست دلايل ريزش مو در زنان مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

شما در طول دوران بارداری موهای سالم و خوبی را دارید و همه از موهای شما تعریف خواهند کرد. زیرا در این دوران شما بهترین رژِیم غذایی را داشته اید و تلاش میکنید همه مواد غذایی مورد نیاز بدنتان را تامین بکنید. و نیز در این دوران مرتب اسید فولیک دریافت خواهید کرد که این می تواند در سلامت موهای شما اثر گذار باشد.

 

شما بعد از زایمان با نشانه های غیر منتظره زایمان مواجه میشوید. یکی از این علائم ریزش مو بعد از زایمان هست. اما اغلب مادران بعد از زایمان و تقریبا ۲ تا ۳ ماه بعد از تولد فرزند خود دچار ریزش مو خواهند شد. شما شاهد ریزش موهای زیبای خود می باشید و از این بابت بسیار ناراحت می باشید. ما به شما خواهیم گفت که این ریزش مو کاملا طبیعی می باشد و مادران دیگر هم در شرایط شما وجود خواهند داشت که دارای ریزش مو می باشند پس نگران نباشید. گروه سلامت اوما به شما خواهد گفت چه کارهایی می توانید انجام بدهید که  ریزش مو خود  را کمتر و یا از آن جلوگیری بکنید و در واقع با ریزش مو بعد از زایمان چکار بکنید

 

salamtmag 1 300x150 دلایل ريزش مو بعد از زايمان

 

عدم استفاده از مواد شیمیایی مختلف

 

اگر شما هر روز یا یک روز در میان حمام بروید. مواظب باشید از شامپوهایی با مواد شیمیایی گوناگون استفاده نکنید. از شامپویی استفاده بکنید که مطمعن هستید موهای شما را ضعیف تر و شکننده تر نخواهد کرد. از سشوار و یا اتو مو بیش از حد استفاده نکرده باشید

 

بصورت مکرر موهای خود را شانه نکرده و. شانه کردن زیاد مو موجب ریزش مو بیشتر شما خواهد شد. از شانه هایی با دندانه های پهن استفاده بکنید. موهای خور را هنگام شانه زدن کمی خیس بکنید اما نه اندازه که موهای شما بهم بپیچد و شما را نسبت به باز کردن آن نگران بکند.

 

 

موهای بلند خود را کوتاه کنید

 

وقتی نوزاد شما به دنیا امد دیگر مثل سابق وقت ندارید به موهای خود برسید . به آرایشگاه فته و کمی موهایتان را کوتاه بکنید. کوتاه کردن مو موجب کاهش ریزش مو شما نیز خواهد شد.

 

در آخر امیدواریم از این مقاله بهره مند بشویم و پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر این مقاله هم ” برای ریزش مو چه باید کرد” حتما بخوانید. نگران نباشید. با صبوری این دوران هم سپری بشود. شما الان یک فرزند تازه متولد شده را دارید پس خوشحال باشید. از نکاتی که گفته شده در این مقاله حتما استفاده بکنید. امید هست که درصدی از نگرانی های شما کم شود.

 

در دوران بارداری به علتافزایش سطح هورمون استروژن، موها در مرحله رشد خود، متوقف خواهد شد یعنی موهایی که اگر باردار نمی باشید از سرتان ریخته است، در دوران بارداری سرجای خود باقی خواهد ماند. به همین علت طی بارداری موهای‌تان پرپشت‌تر به نظر خواهد رسید.  بعد از این که زایمان کردید و سطح هورمون استروژن در بدن‌تان پایین آمد، تمام آن تارهای مویی که در فاز رشد بوده اند وارد مرحله استراحت بشوند و می‌ریزند، این ریزش موی شدید اصولا از ماه ۴-۳ پس از زایمان شروع و طی ماه ششم بعد از زایمان کم میشوند اما بعضی تازه مادران هم امکان دارد تا يك سال پس از بارداری به آن دچار مانده باشند.

 

این ریزش موقت مو به معنای کمبود‌ مواد مغذی در بدن یا سو تغذیه نبوده است و تنها یک اثر هورمونی هست. ریزش موی بعد از بارداری در تمام نقاط سر اتفاق خواهد افتاد و گاهی هم امکان دارد در زمان شانه یا برس زدن دسته‌ای از موها جدا بشوند یا موقع استحمام ریزش موی‌تان را بیشتر به چشم دیده باشید. اغلب خانم‌ها موهای‌شان از خط پیشانی خواهد ریخت. در نتیجه احتمال دارد جلوی موها کم پشت به نظر رسیده باشد.  به هر حال اگر با تمام این توضیحات نگرانی امان‌تان را بریده سری به متخصص پوست‌و‌مو بزنید تا خیال‌تان راحت باشد.

 

نوشته دلایل ريزش مو بعد از زايمان اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.