وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۷ام خرداد ۱۳۹۷

آموزش استفاده از کاندوم

salamatmag 4 9 300x150 آموزش صحیح استفاده از کاندوم

 

در این مقاله در سلامت مگ به آموزش صحیح استفاده از کاندوم می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

طریقه استفاده از کاندوم های مردانه و زنانه

 

کاندوم به عنوان یک وسیله جلوگیری از بارداری راه عبور عفونت ها را در زمان نزدیکی جنسی خواهد بست و نیز جزء یکی از روشهای جلوگیری از بارداری هست که مانع از رسیدن اسپرم ها به رحم خواهد شد.

 

 

کاندوم چیست

 

کاندوم (به انگلیسی: Condom) یا کاپوت یا غلاف، پوششی کشسان هست که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او و ورود اسپرم به دستگاه تناسلی زن جلوگیری به عمل می اورد. کاندوم به منظور پیش گیری از بارداری و نیز جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری زا و انتقال بیماری‌های آمیزشی به کار خواهد رفت.

همانطور که می دانید کاندوم مردانه پوشش پلاستیکی نرمی هست که قابلیت ارتجاعی بسیاری دارد و توسط مرد هنگام نزدیکی استفاده خواهد شد به این صورت که قبل از شروع نزدیکی بر روی آلت تناسلی در حالت نعوض (Erection) کشیده بشود و بدین صورت از ریخته شدن مایع منی که حاوی اسپرم ( سلول های جنسی مرد) هست به داخل دستگاه تناسلی زن (واژن و رحم) خودداری میکند.

اگر اسپرم مرد با تخمک (سلول جنسی زن) ترکیب شود حاملگی به وجود می اید و کاندوم از این امر جلوگیری خواهد کرد

 

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چرا مردان به رابطه جنسی مقعدی علاقه بیشتری دارند شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست چرا مردان به رابطه مقعدی بیشتر علاقه دارند مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

salamatmag 2 41 300x150 آموزش صحیح استفاده از کاندوم

 

مزایای استفاده از کاندوم زنانه

 

اگر همسر شما حاضر به استفاده از کاندوم مردانه نبوده است، شما به عنوان شریک جنسی می توانید از کاندوم زنانه استفاده بکنید.

استفاده از پلی اورتان در کاندوم زنانه باعث حساسیت کمتر نسبت به استفاده از لاتکس در کاندوم مردانه خواهد شد.

کاندوم زنانه اگر درست استفاده بشود، باعث جلوگیری از بارداری و بسیاری از بیماریهای مقاربتی خواهد شد.

تا ۸ ساعت قبل از مقاربت می توان آن را داخل واژن قرار بدهید.

جنس کاندوم زنانه نازک است و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتی صورت گرفته و حس خواهد شد.

انتهای باز کاندوم که خارج از مهبل قرار خواهد گرفت، امکان دارد در اثر سایش با کلیتوریس باعث نحریک بیشتر زن بشود.

کاندوم زنانه را می توان با روان کننده ها و چرب کننده ها نیز استفاده بکنید.

محل خاصی برای نگهداری نیاز نداشته زیرا تغییرات دمایی روی پلی اورتان تاثیر ندارد. اصولا تاریخ انقضای آن ۵ سال پس از تولید هست.

اثر استفاده از کاندوم زنانه در جلوگیری از بارداری چیست؟

در صورت استفاده درست و مستمر، اثر بخشی کاندوم زنانه به میزان ۹۵-۹۸% هست. اگر به درستی و به طور مداوم استفاده نشده باشد، میزان تاثیرگذاری آن بسیار کم میشود

 

salamatmag 1 47 300x150 آموزش صحیح استفاده از کاندوم

 

روش استفاده از کاندوم تاخیری

 

اساس کارکرد کاندوم های تاخیری بی حس شدن آلت هست که ناشی از مواد بی حس کننده از جمله لیدوکایین بوده است. به همین دلیل که بعد از استفاده از کاندوم برای مدت زمانی حدود ۳ تا ۵ دقیقه سر الت و ناحیه حشفه بی حس میشود و فرد تحریک کمتری را احساس خواهد کرد. کم کم در حین عمل جنسی وقتی که اثر بی حسی موضعی ایجاد شده کاهش می یابد فرد تحریکات را بهتر و بیشتر حس میکند و در نهایت به دنبال از بین رفتن بی حسی، تحریک را کامل حس میکند و به انزال خواهد رسید.

خیلی ارام کاندوم رو از لبه ی زیگزاگی باز بکنید.

پشت و روی کاندوم رو مشخص کنید. با نگاه کردن به کاندوم متوجه خواهید شد که کاندوم از کدوم طرف باز میشود.

مطمئن شوید که سر نگه دارنده کاندوم مسقیم و روبه بیرون هست.

مطمئن شوید که آلت مردانگی شما مانند برج باشه! (یعنی کاملا بلند شده باشد)

 

 

توصیه های مهم درباره استفاده از کاندوم تاخیری

 

در مورد طریقه استفاده از کاندوم مردانه باید تاکید بکنیم که استفاده از کاندوم مردانه باید پیش از شروع نزدیکی آغاز بشود زیرا ترشحاتی که مردان پیش از انزال کامل داشته اند، امکان دارد حاوی ویروس‌هایی نظیر اچ‌آی‌وی بوده باشد و باعث سرایت بیماری بشود.

در مواردی که بیم بیماری نبوده است برای کاهش احتمال بارداری ناخواسته باید از تماس با ترشحات پیش از انزال کامل پرهیز بکنید چون احتمال وجود اسپرم در آن‌ها صفر نبوده است.

کاندوم را باید بر روی آلت در حال نعوظ (راست شده) بکشید و از آن طوری استفاده بکنید که فضای خالی کوچکی در انتهای آن باقی مانده باشد تا در زمان انزال مایع منی در آن جمع بشود.

نکته ای که در هنگام استفاده از کاندوم باید به آن دقت بکنید این است که کاندوم باید تمامی طول آلت مردانه را تا ته پوشانده باشد.

در صورت پاره شدن کاندوم مردانه در حین مقاربت، باید مقاربت را بلافاصله متوقف بکنید و از کاندوم جدیدی استفاده بکنید. هم‌چنین امکان دارد استفاده از روش‌های دیگر پیش گیری از بارداری در این موارد ضروری هست.

نوشته آموزش صحیح استفاده از کاندوم اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.