وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۶ام خرداد ۱۳۹۷

آیا سر درد بعد از رابطه جنسی علایم بیماری است ؟

salamatmag 2 37 300x150 چرا بعد از رابطه جنسی سر گیجه میگیریم ؟

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چرا بعد از رابطه جنسی سر گیجه میگیریم ؟ می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

سرگیجه و سردردهای بعد از روابط جنسی در زوجین میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و در صورت درمان نکردن این سردردها زن و مرد در زندگی خانوادگی با مشکلات روحی و جسمی روبرو میشوند که امکان دارد باعث نارضایتی شده است.

 

سردرد مقاربتی یا سرگیجه بعد از رابطه جنسی Cephalalgia (سردرد جنسی) یک نوع کم یاب از سردرد می باشد که فرد پس از درگیر شدن در فعالیت جنسی، به خصوص پس از رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم آن را تجربه خواهید کرد. ماهیت این نوع سردرد سرسام آور می باشد و بیشتر در گردن حس میشود

و نیز امکان دارد این خواب‌آلودگی صرفا یک «اثر جانبی» ناشی از علت تکاملی مهم‌تری بوده است که به آزادی اکسی‌توسین و وازوپرسین ربط دارد. این دو هورمون بعلاوه بر‌اینکه با خواب مرتبط است، در «ارتباط عاطفی زوجین» یا پیوند اجتماعی که زوج‌های انسانی در بیشتر موارد دارند، دخیل می باشند. آزادی این مواد شیمیایی در مغز در حین ارگاسم احساس این پیوند عاطفی و اعتماد بین همسران را افزایش میدهد و امکان دارد تا‌حدی توضیح‌دهنده رابطه میان آمیزش جنسی و پیوند عاطفی بوده باشد. این پیوند عاطفی به نفع بچه‌دار شدن زوج هست، زیرا همکاری دو همسر در بزرگ کردن بچه، احتمال بقای او را به حداکثر خواهند رساند.

در هر‌حال علل بالقوه بیوشیمیایی و تکاملی خیلی برای خواب‌آلودگی پس از آمیزش جنسی وجود داشته است، بعضی از علت های با اثر مستقیم و بعضی از دلایل با اثر غیرمستقیم، اما هیچ‌کس تا به الان علت دقیق این پدیده را ثابت نکرده است، اما یک چیز قطعی هست: زنان باید با این پدیده کنار ایند، زیرا به‌نظر نخواهد رسید این عادت مردان به این زودی‌ها تغییر می کند و اگر از جزء زنانی هستید که از به خرخر افتادن همسرتان پس از آمیزش ازار میبینید به یاد داشته باشید که وضعتان خیلی هم بد نمی باشد. یک نظرخواهی اخیر از ۱۰ هزار مرد انگلیسی نشان میدهد که ۴۸ درصد آنها در حین خود آمیزش به خواب رفته اند

 

salamatmag 1 43 300x150 چرا بعد از رابطه جنسی سر گیجه میگیریم ؟

 

بررسی علل سردرد بعد از رابطه جنسی

 

درباره سردرد های بعد از رابطه جنسی باید بگوییم علت مختلفی باعث بروز آنها شده است. بعضی از سردرد ها ناشی از فشاری هست که در حین نزدیکی به گردن و عضلات نگهدارنده گردن و پس سر وارد شده است. بعضی ناشی از باز شدن عروق خونی مغز و بالا رفتن جریان خون مغز می باشند. بعضی ناشی از مصرف برخی داروها در حین یا قبل از نزدیکی هسند و برخی ناشی از پارگی عروق خونی داخل مغزی.بعضی از سردرد ها نیز ناشی از افت قند خون بعد از رابطه جنسی می باشند.

 

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده باشد که بهترین زمان برای بر قراری رابطه جنسی چه زمانی است شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست چه زمانی برای رابطه جنسی مناسب است مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

اگر پوزیشن اشتباه در حین نزدیکی داشته باشیم یا فشار بیش از اندازه به گردن و عضلات پس سری وارد بکنیم بعد از نزدیکی به خاطر خستگی عضلات و فشار ناشی از انقباض این عضلات ، سردردی را احساس کرده ایم که اکثرا در نواحی پس سری و در دو طرف گردن هستند. راه درمان این سردرد اصلاح پوزیشن نزدیکی و همچنین کم بودن فشار به سر و عضلات پس سر در حین نزدیکی هست.

اگر از نظر غذایی شخص مدت زمان زیادی گرسنه بوده اید و در این حال به نزدیکی بپردازد به علت آنکه عضلات انرژی زیادی حین نزدیکی مصرف کرده اند قند خون افت کرده و رایج ترین علامت آن سردرد همراه با ضعف هست. حتی فرد عرق سردی نیز کرده است. برای رفع این نوع سردرد لازم هست حدود ۳ تا ۴ ساعت قبل از نزدیکی وعده ای غذایی مصرف میشود و میزان قند خون در حد متعادلی حفظ میشود. و نیز کمی مواد قندی بعد از سکس مصرف میشود. مثلا دو قاشق عسل در نصف لیوان اب حل بشود و مصرف شده باشد.

بعضی مواقع شخص داروهایی مصرف کرده است تا نزدیکی بهتری را تجربه بکند مثلا قرص ویاگرا مصرف کرده است. این قرص باعث تجمع خون داخل مغز میشود و به وجود امدن بی قراری و سر درد می کند. کاهش دوز یا عدم مصرف قرص مانع از به وجود امدن سر درد میشود.

 

در نزدیکی ای که در حال اضطراب و تنش عصبی انجام شده است خون زیادی داخل مغز جمع شده است و عضلات نیز فشار زیادی را تحمل کرده اند و ایجاد سنگینی و رخوت بعد از نزدیکی خواهند کرد. لذا حفظ آرامش و طمانینه در سکس و خودداری از تنش و اضطراب باعث شده است سردرد ایجاد نشده است. و نیز بعضا فعل و انفعالات زمان نزدیکی باعث بالا رفتن فشار خون و ایجاد سردرد ناشی از آن شده است

راههای جلوگیری و درمان: در غالب اوقات نیاز به درمان پزشکی نداشته و سردردها اصولا پس از مدتی خود بخود محو میشوند. اما سردردهای مزمن و یا خیلی دشوار پس از س ک س باید مورد بررسی پزشکی قرار گرفته باشد تا احتمال خونریزی مغزی، تومور مغزی و سکته منتفی بشود. ۱- پرهیز از برقراری رابطه جنسی برای یک یا دو هفته باعث محو شدن سردردها شده است. ۲- مصرف پروپرانولول و یا آسپرین و ایبوپروفن پیش و بعد از رابطه ۳- شل کردن عضلات گردن و آرواره ها در وقت فعالیت جنسی. ۴- از سرعت و شدت رابطه جنسی بکاهید ۵- کم کم و آرام آرام به اوج لذت جنسی رسیده باشید. ۶- چنانچه خسته می باشید و یا و یااضطراب دارید از برقراری رابطه جنسی خودداری بکنید ۷- سعی بکنید در هنگام رابطه جوری قرار بگیرید که سر و گردن شما در وضعیت عادی و مطلوبی قرار گرفته باشد ٬ قرار گرفتن سر در موقعیت های نادرست میتواند باعث عوارض خطرناک و جبران ناپذیری بشود .

 

نوشته چرا بعد از رابطه جنسی سر گیجه میگیریم ؟ اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.