وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

علایم سرطان بيضه

salamatmag 1 45 300x150 درمان و پيشگيری از سرطان بيضه

 

در این مقاله در سلامت مگ به درمان و پيشگيری از سرطان بيضه می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

تفاقات و بیماری هایی که برای بیضه ها به وجود امده اند خواهند توانست خیلی سریع و یا بسیار آرام بوده باشند، صحیح است علائم سرطان بیضه را شناسایی کنید.

 

سه عامل خطرآفرین برای ابتلا به سرطان بیضه (Testicular Cancer) وجود دارند

 

چرا باید بیضه هایمان را چک بکنیم

 

اتفاقات و بیماری هایی که برای بیضه ها به وجود امده است می توانند خیلی سریع و یا بسیار اندک بوده باشند. تعداد اندکی از بیماری های بیضه جدی می باشند و بیشتر آنها زیاد مشکل ساز نمی باشند. پس بعد از دیدن هر گونه مشکلی در بیضه ها، خونسردی خود را حفظ کرده باشید و دانسته باشید که با وسواس و یا ترس هیچ مشکلی حل نشده باشد و حتی امکان دارد مشکل بیشتر خواهد شد.

 

دانستن این قضیه که بیضه های شما در صورت طبیعی چه حسی داشته اند و یا به لحاظ ظاهری چه شکلی بوده اند می تواند به شما کمک بکند که اگر چنانچه تغییری به وجود امده است، بلافاصله متوجه شده اید و برای بررسی زیادتر به پزشک مراجعه بکنید

 

سرطان بیضه تنها تقریبا ۱ درصد از سرطان های اقایان را به خود اختصاص داده اند، اما با این وجود مشهور است سرطان در میان اقایان ۱۵ تا ۴۴ سال به حساب می اید. هر ساله بیش از ۲۰۰۰ مورد تازه ابتلا به سرطان بیضه در انگلستان تشخیص داده اند. متاسفانه تعداد موارد مبتلا به سرطان بیضه در انگلستان، در ۲۵ سال پیشین سه برابر شده و هنوز هم در حال زیادتر شدن است. اما به لطف راه های درمانی تازه میزان مرگ و میر ناشی از سرطان بیضه در ۴۰ سال گذشته تا ۸۰ درصد کم میشود.

 

هم اکنون بیش از ۹۷ درصد از اقایان ابتلا بودن به سرطان بیضه بیش از ۵ سال زنده مانده اند و بیشتر از ۹۶ درصد از آنها حداقل ۱۰ سال دیگر خواهد توانست به زندگی ادامه میدهند که عملا می توان گفت که آنها درمان پیدا میکند. اگر سرطان بیضه در مرحله اولیه ی آن کشف شده است احتمال زنده ماندن اشخاص بسیار بیشتر شده است، زیرا انجام آزمایش ها و چک آپ توسط خود فرد خیلی مهم بوده و خواهد توانست به تشخیص زود هنگام سرطان بیضه کمک خواهد کرد.

 

salamatmag 2 37 300x150 درمان و پيشگيری از سرطان بيضه

 

اگر چه سرطان بیضه کم یاب هست، اما پیدا کردن یک توده در بیضه ها چندان غیر عادی است. به یاد داشته اند که شرایط پزشکی بسیاری موجود است که امکان دارد با سرطان اشتباه گرفته بشود که اصولا بیشتر آنها مشکل چندان جدی ای حساب نشده اند. اگر بعد از انجام خود آزمایی بیضه ها متوجه وجود توده و یا هر چیز غیر عادی دیگری شدید و یا نسبت به سلامتی بیضه های خود احساس نگرانی کرده اند، حتما به پزشک مراجعه بکنید

 

بیماری به نام چرخش بیضه وجود دارد که باعث چرخش بیضه ها می شود شما مخاطبین عزیز برای اینکه راه های درمان بیماری چرخش بیضه را بدانید می توانید به پست راه های درمان چرخش بیضه مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 

نشانه های، پیشگیری و درمان سرطان بیضه

 

سرطان بیضه بسیار اهمیت خواهد دااشت. خیلی از اقایان جوان امکان دارد به سرطان بیضه دچار میشوند شیوع سنی این سرطان بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی می باشد. در حقیقت رایج ترین سرطان در اقایان ۲۰ تا ۴۰ ساله هست. این سرطان بین مردان بسیار شایع هست و از هر ۲۵۰ مرد تقریبا ۱ نفر به ان مبتلا شده اند و به همین علت بسیار با اهمیت هست.

 

سرطان بیضه (Testicular Cancer) یکی از سرطان‌های نسبتاً رایج در اقایان هست. از هر ۲۵۰ نفر مرد یک نفر آن در طول زندگی مبتلابه سرطان بیضه شده اند.

سرطان بیضه دارای اهمیت بالایی بوده است. بیشتر اقایان جوان را گرفتار خواهد کرد. حداکثر شیوع سنی آن مابین ۴۰-۲۰ سالگی هست، در حقیقت آن شایع‌ترین سرطان در مردان ۴۰-۲۰ ساله می باشد.

سرطان بیضه یک درصد کل سرطان‌های بدخیم در اقایان را شامل شده است. در حدود ۳-۲ درصد موارد، سرطان بیضه دوسویه می باشد.

سرطان بیضه اگر به‌موقع تشخیص داده نشده باشد، به‌سرعت در بدن پخش خواهد شد.

 

salamatmag 4 11 300x150 درمان و پيشگيری از سرطان بيضه

 

یک سری افراد فاکتورهای خطرآفرین وجود داشته است که باعث شیوع زیاد سرطان بیضه (Testis Cancer) در افرادی خواهد شد که دارای این فاکتورهای خطر می باشد.

سرطان بیضه بندرت پیش از ۱۵ سالگی دیده خواهد شد، ولی انواعی از سرطان بیضه وجود داشته است که حتی در شیرخواران نیز دیده شده است. خوشبختانه سرطان بیضه از جمله سرطان‌های هست که درمان‌های خوبی برای آن وجود داشته است. اگر به‌موقع تشخیص داده شده باشد و درمان درست انجام بشود، تا ۹۰ درصد موارد را می‌توان با موفقیت درمان بکنیم. حتی در مواردی که سرطان بیضه به بقیه نقاط بدن دست‌اندازی کرده باشد، تا ۸۰ درصد موارد قابل‌درمان می باشد.

 

رایج ترین علامت سرطان بیضه وجود یک توده بدون درد در درون نسج بیضه بوده است، مانند بیمار یک توده سفتی به‌اندازه فندق در داخل نسج بیضه لمس کرده اند. تقریباً ۹۹ درصد توده‌های سفت در درون نسج بیضه سرطان می باشند، در نتیجه هر توده داخل نسج بیضه سرطان هست مگر اینکه خلاف آن ثابت شده باشد.

 

مریض نباید به دلیل خجالت کشیدن، از مراجعه به پزشک پرهیز کند. به‌تمامی مردان توصیه خواهد شد که هرچند یک‌بار بیضه‌های خود را به‌دقت لمس خواهد کرد و در صورت دیده شدن هرگونه توده در داخل نسج بیضه بلافاصله به پزشک مراجعه بکنید.

این اللخصوص در اشخاصی صدق خواهد کرد که دارای عوامل خطرساز برای سرطان بیضه بوده اند.

 

 

نوشته درمان و پيشگيری از سرطان بيضه اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.