وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۵ام خرداد ۱۳۹۷

استبراء چیست ؟

salamatmag 1 42 300x150 آموزش استبراء و فوايد آن

 

در این مقاله در سلامت مگ به آموزش استبراء و فوايد آن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

اسلام آخرین دین الهی و کامل ترین هست. به همین علت در این دین به کوچک ترین مسائل نیز پرداخته میشود و لازم هست تا به آنها توجه بشود. رعایت بهداشت در اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. یکی از اعمال بسیار مهم بهداشتی که باید مورد توجه قرار بگیرد انجام استبراء هست که عمل به آن بسیار مورد توصیه قرار گرفته هست. انجام این عمل کمک خیلی زیادی به حفظ سلامت جنسی شخص خواهد کرد. اما استبراء کردن به چه شکلی صورت می گیرد؟.

 

 

استبراء چیست

 

استبراء عمل مستحبی می باشید که مردها بعد از بیرون آمدن بول (ادرار) انجام داده اند به همین علت که سه مرتبه با انگشت وسط (انگشت بزرگ) دست فاصله بین مقعد تا بیضه ها (خشتک) را فشار بدهید برای ساده تر شدن کار انگشت شصت بالای آلت قرار می گیرد و بعد سه مرتبه از بیضه ها تا سر آلت (حشفه) را فشار خواهند داد و آخر سه مرتبه هم سر آلت را فشار داده و با این کار باقی‌مانده قطرات بول از آلت خارج خواهد شد، اما استبرا از منی این است که بعد از خروج منی بول بکنند تا ذرات باقی‌مانده خارج بشود

 

فایده استبرا از بول و منی این هست که مجرای آلت را از بول منی پاکیزه کرده  و اگر آب مشکوکی بعد از استبرا خارج بشود پاک هست و وضو و غسل نخواهد داشت.

برای زنان استبرا نیست و هرگاه رطوبت مشکوکی از زن خارج میشود پاک است و وضو و غسل نداشته است

 

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اندازه مناسب آلت تناسلی مردان باید چه قدر باشد تا بتواند زنان را به اوج لذت جنسی برساند برای رسیدن به جواب این سوال به شما پیشنهاد می کنیم به پست اندازه مناسب آلت تناسلی مردان باید چه قدر باشد مراجعه کنید

 

روش و طرز انجام استبراء

 

راه انجام عمل استبراء در توضیح المسائل یا فتاوای مراجع تقلید گفته شده است و روش انجام این عمل در این مطلب ، از رساله حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) بیان شده است:

استبراء عمل مستحبی هست که اقایان بعد از بیرون آمدن بول انجام داده اند و آن دارای اقسامی هست. و بهترین آنها این می باشد که بعد از قطع شدن بول ، اگر مخرج غائط نجس شده ، اول آن را تطهیر بکنند ، بعد سه دفعه با انگشت میانه دست چپ از مخرج غائط تا بیخ آلت (تخمدان ها) کشیده باشند ، و بعد انگشت شست را روی آلت و انگشت پهلوی شست را زیر آن قرار دهند و سه مرتبه تا ختنه گاه بکشند و بعد از آن ، سه مرتبه سر آلت را فشار بدهند.

این روش استبراء از بول هست. امکان دارد علمای دیگر نظرات متفاوت تری هم دارد که هرکس می‌تواند به رساله مرجع تقلید خود یا فتوای او در این زمینه مراجعه بکند و طبق آن عمل بکند.

اکنون که با مفهوم عمل استبراء و طرز انجام آن آشنا شده ایم ، ببینیم چگونه انجام عمل استبراء توانسته تاثیر و نقش مثبتی در باروری اقایان ایفا کند.

تاثیر و نقش انجام عمل استبراء در باروری مردان

خدای متعال ساختمان عضو تولید مثل مردان را جوری خلق کرده که مجرای خروج ادرار و مجرای خروج منی در قسمتی با یکدیگر اشتراک دارند. همین اشتراک مجاری ادرار و منی باعث به وجود امدن حساسیت نسبت به انجام عمل استبراء از لحاظ باروری خواهد شد. ادرار می‌تواند اسپرم ها را از بین برده و به همین منظور از لحاظ باروری در اقایان ، صحیح است عمل استبراء (مخصوصا قبل از انجام عمل نزدیکی) انجام بگیرد تا ادرار باعث نابود شدن اسپرم و ناباروری در مردان نشده باشد. پس انجام عمل استبرا تضمینی هست بر سلامت کانال عبور منی در ناحیه اشتراک بین ادرار و منی و در نتیجه تضمینی هست بر افزایش احتمال باروری در اقایان. در روایت بالا هم که ذکر میشود که ، عدم انجام عمل استبراء توسط آن فرد احتمالا باعث از بین رفتن اسپرم‌ها توسط ادرار آن شخص بشود و در نتیجه صاحب فرزند نشده و با انجام عمل استبرا ، دیگر اسپرم ها از بین نمیرود و این موضوع باعث بچه دار شدن آن مرد خواهد شد. امید است مردان عزیز با رعایت این یک دستور ساده ، علاوه بر نظافت و پاکیزگی و قبولی وضو و نماز ، از ناباروری خود که امکان دارد از این ناحیه باشد ، پرهیز کند

 

salamatmag 2 36 300x150 آموزش استبراء و فوايد آن

 

چند پرسش متداول

 

اگر وقتی استبرا از بول يا بعد از آن، مايع سفيد و غليظى خارج بشود، آيا اين منى هست يا چيز ديگر؟

همه مراجع: رطوبت ياد شده پاك می باشد؛ مگر آنكه يقين بكنید كه منى يا بول هست.

اينكه می گوید رطوبت بعد از استبراء پاك شده است، فاصله زمانى بعد از استبراء تا ديدن رطوبت چقدر هست؟

ج) فاصله خاصى معتبر نبوده است.

 

 

حکم استبراء برای زن چيست

 

جواب: برای زن استبراء از بول نبوده، و اگر رطوبتی دیده باشد و شک بکند که بول است يا خیر، پاک میباشد و وضو و غسل او را هم باطل نکرده است.

 

 

فواید استبراء

 

اسلام را دینی می گویند که سال ها از ظهور خود جلو تر می باشد! با وجود پیشرفت های زیاد علمی هنوز علت انجام بعضی اعمال در اسلام کشف نشده و این خود سندی بر پیشتازی و خدایی بودن این دین هست. اما دلیل انجام بعضی اعمال و نیز فواید علمی آن توسط دانشمندان به اثبات رسیده هست که استبراء هم از این قائله مستثنی نبوده و فواید بسیاری را برای حفظ سلامت در خود دارد..

 

نوشته آموزش استبراء و فوايد آن اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.