وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت – لبنان

«سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان بار دیگر از اقداماتی که عربستان سعودی پس از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد انجام داده، دفاع کرد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت اقداماتی که عربستان سعودی در پرونده جمال خاشقچی انجام داده در چارچوبی است که به مسیر عدالت و کشف کامل حقیقت کمک می‌کند.

الحریری ادامه داد دستورات «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی امور را در مسیر درست قرار می‌دهد و در رد حملات مغرضانه به عربستان کمک می‌کند؛ این موضوعی است که مورد استقبال برادران عرب قرار گرفت؛ اجماع آنها بر ثبات عربستان سعودی و همبستگی با این کشور، موضوعی است که در هیچ شرایطی نباید مورد تردید قرار گیرد.

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان بیست و سوم ماه گذشته (مهرماه) نیز با عربستان سعودی در مقابله با حملات کنونی علیه این کشور اعلام همبستگی کرد.

الحریری گفت: جایگاهی که عربستان در دو سطح عربی و بین‌المللی دارد آن را در صف کشورهای معتقد به ثبات منطقه و نیز یاری مسائل عربی قرار داده است و حملاتی که این کشور را هدف قرار داده نقض این ثبات به شمار می‌رود و در واقع دعوتی مردود برای کشاندن منطقه به سمت تحولات منفی بیشتر است.

خاشقچی ۵۹ ساله سه‌شنبه (دهم مهر – دوم اکتبر) برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد و هیچ وقت از آن بیرون نیامد. عربستان پس از چند روز اظهار بی‌اطلاعی، سرانجام به کشته شدن این روزنامه‌نگار در کنسولگری اعتراف کرد.

الحریری در حالی این اظهارات را بیان کرد که خود طی سفر آبانماه سال گذشته‌ (۱۳۹۶) به عربستان سعودی بازداشت و در نهایت مجبور به استعفا شد.

«رویترز» به نقل از منابع دیپلماتیک عرب  و غربی نوشت الحریری در این مدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته بود و شخصی که بازجویی از الحریری را هدایت می‌کرد سعود القحطانی مشاور دیوان سلطنتی بود. آنها می‌گویند که ماجرای الحریری با مداخله فرانسه حل و فصل شد اما الان قضیه فرق می‌کند، کشورها و رهبران جهان از قتل خاشقچی انتقاد می‌کنند و توضیحات سعودی‌ها را نمی‌پذیرند. 

براساس گزارش رویترز، سعودی‌ها از ناتوانی الحریری برای ایستادگی در مقابل حزب الله و ایران که اصلیترین رقیب عربستان سعودی در خاورمیانه است بسیار خشمگین بودند؛ به ویژه از اینکه سعد الحریری نتوانسته بود پیام ریاض مبنی بر لزوم توقف مداخله ایران در امور لبنان و یمن را به علی اکبر ولایتی مشاور رهبر ایران منتقل کند بسیار ناامید و ناراحت بودند. الحریری مدعی بود که در دیدارش با ولایتی این پیام را منتقل کرده اما یک نیروی نفوذی که قحطانی در حلقه سعد الحریری گماشته بود به آنها رسانده بود که در دیدار نخست وزیر لبنان با ولایتی اصلا در این باره صحبت نکرده بود. 

رویترز در ادامه افزود؛ این مساله باعث شد تا سعودی‌ها سناریوی بازداشت وی را در سال ۲۰۱۷ به بهانه دیدار با محمد بن سلمان طراحی و اجرا کنند. الحریری را به ریاض دعوت کردند اما به جای دیدار با بن سلمان او را به اتاقی بردند که سعود القحطانی در آنجا منتظرش بود. او را مورد ضرب و شتم قرار دادند، شکنجه کردند و سپس مجبورش کردند از طریق پخش زنده تلویزیونی استعفا دهد.

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی از زاویه دید دوربین خبرگزاری وی هرت ایت.

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت – سوریه

روند بازگشت آوارگان سوری حاضر در خارج از سوریه به کشور خود همچنان ادامه دارد.

مرکز پذیرش آوارگان سوری اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۰ آواره سوری به کشور خود بازگشته‌اند.

این مرکز اعلام کرد که ۱۰۸ نفر از این افراد از لبنان و از طریق گذرگاههای «یابوس و تلکلخ» به سوریه بازگشته‌اند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ نفر از آوارگان مستقر در سوریه به محل سکونت پیشین خود باگزدانده شده‌اند.

مرکز پذیرش آوارگان اعلام کرد که در منطقه «الشیخ سعید» نهاد «احمد قدیرف» نهاد خیریه‌ای دایر کرده که در آن یک تُن نان در میان ساکنان این منطقه توزیع شده است.

در زمینه بازگشت آوارگان، «میرای جرار» نماینده کمیساریای عالی امور آوارگان در لبنان اعلام کرد که ۸۸% از آوارگان سوری حاضر در لبنان خواستار بازگشت به کشور خود هستند.

جرار تأکید کرد، عواملی که باعث می‌شود آوارگان در بازگشت به سوریه تردید کنند، طبیعتا مربوط به حل سیاسی بحران و بازسازی نیست، بلکه به برداشتن شماری از «موانع عملی» بازمی‌گردد.

فارس

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت _ گزارش

وقتی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۱ نوزده هواپیماربا که پانزده نفر از آن‌ها سعودی بودند به آمریکا حمله کردند، عربستان به ابزار لابیگری متوسل شد و مصرانه کوشید رابطه‌ی حساسش را با واشینگتن حفظ کند.

عربستان پس از آن که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای تأثیرگذاری بر واشینگتن هزینه کرد، حالا با یک بحران در حوزه روابط عمومی و تبلیغات روبرو شده است که پیشبینی‌اش را هم نمی‌کرد: قانون‌گذاران آمریکایی که زمانی مشتاقانه با شاهزاده‌های سعودی نشست و برخاست داشتند و نهادهایی که زمانی از پذیرش پول سعودی‌ها بسیار خشنود بودند، حالا می‌کوشند از این کشور فاصله بگیرند.

قتل جمال خاشقچی — روزنامه‌نگارِ تبعیدی — که در اندیشکده‌های واشینگتن حضور فعالی داشت و پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول جان خود را از دست داد، به بروز سطحی از نارضایتی و خشم بر ضد عربستانِ سلطنتی منجر شده که سال‌هاست مشابه آن مشاهده نشده است.

قانون‌گذاران حالا اقداماتی کم‌سابقه نظیر تعلیق فروش سلاح به عربستان سعودی — بزرگترین خریدار سلاح‌های آمریکا — و اخراج سفیر عربستان را پیشنهاد می‌دهند؛ گرچه با ابراز تمایل دونالد ترامپ به حفظ روابط، دستیابی به این اهداف در شرایط فعلی غیرمحتمل به نظر می‌رسد.

سعودی‌ها پیش‌تر به توان لابیگری خود در واشینگتن اطمینان داشتند. سنای آمریکا در ماه مارس، با اختلافی اندک به پیشنهاد توقف حمایت آمریکا از ائتلاف عربستان در جنگ یمن رأی منفی داد؛ جنگی که بنا بر اعلام سازمان ملل به مرگ هزاران غیرنظامی منجر شده است.

اندکی پس از آن، ولیعهد محمد بن سلمان فرد ۳۳ ساله‌ای که خودش را یک اصلاح‌طلب معرفی کرده است پیروزمندانه از آمریکا دیدن کرد و با شخصیت‌هایی از دونالد ترامپ گرفته تا اپرا وینفری ملکه برنامه‌های گفتگومحور ملاقات کرد.

“بن فریمن” مدیر برنامه شفافیت در نفوذ خارجی در مرکز سیاست بین‌الملل درباره اثرگذاری عربستان بر واشینگتن می‌گوید: «بسیاری از آمریکایی‌ها چیز زیادی درباره عربستان سعودی نمی‌دانند. این کشور به دلایل متعدد، مقصد پرطرفداری برای سفر نیست، و به همین دلیل شرکت‌های فعال در حوزه تبلیغات و روابط عمومی برای پر کردن این خلأ کار آسانی پیش رو داشتند. فکر می‌کنم اتفاقات اخیر (حواشی قتل خاشقچی)، باعث شده آمریکایی‌ها شرایط را از نزدیک احساس کنند. جمال خاشقچی همینجا زندگی می‌کرد و فکر می‌کنم بسیاری از روزنامه‌نگاران مرگِ او را به خودشان گرفتند و احساس کردند به یکی از خودشان حمله شده است.»

 اغوای صاحبان قدرت

در ادامه این مطلب آمده است: حتی اگر ارزش‌های این کشور مهجور مسلمان برای بسیاری از آمریکایی‌ها ناشناخته باشد، عربستان سعودی با استفاده از دسته چکَش در اندیشکده‌های ذی‌نفوذ، در مراکز قدرتِ واشینگتن نفوذ کرده و و روزنامه‌گاران و سیاستمداران ارشد و با‌سابقه را که به دنبال کسب درآمدی بیشتر هستند، اغوا و در قالب لابیگر استخدام کرده است.

بنا بر پرونده‌هایی که به شکل قانونی از وزارت دادگستری استخراج شده است، قانون‌گذارانی نظیر “نورم کولمن” — سناتور اسبق جمهوری‌خواه از ایالت مینه‌سوتا — از جمله‌ی این افراد هستند. او امسال برای صحبت به نمایندگی از سفارت عربستان سعودی، قراردادی به ارزش ماهانه ۱۲۵ هزار دلار امضا کرد. “باک مکیِن” — که تا سال ۲۰۱۵ رئیس کمیته نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان بود — نیز یکی از همین افراد است. شرکت او از عربستان سعودی هر ماه ۵۰ هزار دلار دریافت می‌کند. هیچیک از آن‌ها به درخواست این خبرگزاری برای مصاحبه پاسخ نداده است.

“جیک تَپِر” — خبرنگار ارشد سی‌ان‌ان در واشینگتن و یکی از فعالان حوزه تلویزیون در آمریکا — با انتشار یک توییت نوشت پس از آنکه تیم فوتبالِ آمریکایی محبوبش — عقاب‌های فیلادلفیا — مجوز حضور در رقابت‌های امسال سوپربال را دریافت کرد، عربستان سعودی با او تماس گرفت و پیشنهاد داد هزینه پرواز او را برای تماشای مسابقه فینال به عنوان میهمان بپردازد. او می‌گوید این پیشنهاد را رد کرده است، اما اینطور ادامه می‌دهد: «به این موضوع فکر کردم: چه کسی (به این درخواست) پاسخ مثبت داد؟»

از زمان مفقود شدن خاشقچی، دست‌کم ۴ شرکت فعال در حوزه لابیگری اعلام کرده اند دیگر نمایندگی عربستان را بر عهده نخواهند داشت. یکی از افرادی که رابطه خود را با عربستان سعودی قطع کرده است، “تئودور اولسن” — وکیل ارشد — است. او مسئولیت حمایت از جورج دابلیو بوش — رئیس‌جمهور اسبق آمریکا — را در برابر دیوان عالی آمریکا بر عهده داشت و شرکتش می‌توانست با حفظ روابط با ریاض، دست‌کم ۲۵۰ هزار دلار درآمد کسب کند.

اندیشکده‌های واشینگتن به آرامی از عربستان سعودی روی گردانده اند. مؤسسه خاورمیانه — که مدت‌هاست شریک عربستان سعودی بوده است — از مرگ خاشقچی ابراز «شگفتی و خشم» کرده است. خاشقچی در کارگروه‌های این مؤسسه حضور فعالی داشت و مؤسسه خاورمیانه حالا روابطش را با ریاض قطع کرده است.

از میان دو اندیشکده معتبر، مؤسسه بروکینگز یک قرارداد خود را با عربستان سعودی لغو کرد و “مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی” نیز اعلام کرده در حال ارزیابی مجدد روابطش با عربستان سعودی است.

افزایش هزینه‌ها

بنا بر اعلام “مرکز سیاست‌های مسئولانه” که وظیفه‌اش گردآوری اطلاعات است، عربستان سعودی — چه از طریق دولت خود و چه از طریق مراکز وابسته‌اش — سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون دلار هزینه کرد و در سال جاری (۲۰۱۸) نیز تا به حال بیش از ۶ میلیون دلار برای اثرگذاری بر واشینگتن خرج کرده است.

امارات متحده عربی — متحد عربستان — بیش از این نیز هزینه کرده است گرچه کره‌جنوبی و ژاپن از این حیث پیشتاز هستند و تمرکزشان بیشتر بر تقویت تجارت معطوف است.

گرچه قوانین آمریکا عناصر خارجی را از تأمین منابع مالی نامزدهای انتخاباتی منع کرده است، “فریمن” می‌گوید پژوهشش یک نقطه تاریک را نمایان می‌کند.

او می‌گوید شرکت‌هایی که نمایندگی مشتریان سعودی را بر عهده دارند، سال گذشته به نامزدهای کنگره حدود ۴۰۰ هزار دلار پول پرداخت کردند، و در مواردی این پول پس از آن پرداخت شد که در ابتدا دغدغه‌های ریاض با آن‌ها درمیان گذاشته شد.

سعودی‌ها که با باراک اوباما روابط سردی داشتند، با انتخاب دونالد ترامپ بر هزینه‌های خود افزودند. اوباما برای کاهش تنش‌ها با ایران — مهمترین رقیب منطقه‌ای عربستان — گام‌هایی برداشته بود.

اما اوباما در یکی از شکست‌های حقوقی عربستان سعودی، طرفِ ریاض را گرفته بود: قانونی که به خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر اجازه می‌دهد از عربستان شکایت کنند. اوباما استدلال می‌کرد این اقدام می‌تواند زمینه شکایت از آمریکا در خارج از این کشور را فراهم کند.

“جِیمی فلای” — عضو ارشد صندوق آلمانی مارشال در آمریکا انتظار دارد فشار کنگره در خصوص فروش سلاح به عربستان افزایش یابد. وی در این خصوص می‌گوید: «دولت آمریکا مجبور است به نوعی به این فشار کنگره پاسخ دهد و به اعضای نگران کنگره نشان دهد که این موضوع را جدی گرفته است.»

 

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810107653722217.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810107866697078.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810107290192948.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810107476895320.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810103251167177.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106467471592.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810109638000644.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810102307281398.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810102820408178.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810101951890091.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810101061477406.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106199902125.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810108163323573.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106997263212.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810100001157382.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810105298707238.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810102480298534.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810101753612655.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810104806543831.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810103838001985.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106824332433.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810102920431937.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106882280974.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810106630922191.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810107458947285.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810101116924027.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810101187915648.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810102001431173.jpg Icana

دیدار فریده اولادقباد با رئیس گروه دوستی مجلس سنا و مجلس نمایندگان فرانسه http://cdn.icana.ir/d/019/201810103877197861.jpg Icana

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت _ ترکیه

اردوغان در خصوص مساله جمال خاشقجی با بیان این که این حادثه را به خانواده، ملت عربستان و جامعه رسانه ای تسلیت میگویم. در چند گروه افرادی از فرودگاه آمدند که در مجموع ۱۵ نفر بودند و به هتل رفتند و صبح به سرکنسولگری آمدند و با جمال خاشقجی تماس گرفته و از او خواستند که بیاید. وی با نامزد خود به سرکنسولگری رفت. ساعت ۵ بعداز ظهر نامزد خاشقجی پیگیر وضعیت وی شد که از کنسولگری خارج نشده است.

وی گفت: ماموران امنیتی کنسولگری اقدامی انجام ندادند و نیروهای امنیتی ترکیه وارد عمل شدند. نیروهای امنیتی وارد شده به ترکیه نیز فردا با ۲ هواپیما خارج شدند و بدل جمال خاشقجی نیز با هواپیمایی از کشور خارج شد.

رئیس جمهور ترکیه افزود: هیئتی از عربستان سعودی به ترکیه آمد و با وی گفتگو کردیم و عنوان کردند که اجازه بازرسی از کنسولگری را می‌دهند.

اردوغان افزود: ما عنوان کردیم که در این جنایت ساکت نخواهیم بود و منتظر نتایج بررسی هیئت خواهیم بود و با پادشاه عربستان که با من تماس گرفت در این خصوص گفتگو کردم. قرار شد با گروه تشکیل شده ترکیه همکاری کنند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: شخصاً نسبت به صداقت ملک سلمان شکی ندارم. پیشنهاد و درخواست میکنم که این ۱۸ نفر در استانبول محاکمه شوند.

وی تاکید کرد: خاشقچی در استانبول به قتل رسیده است بنابراین طبیعی است که ترکیه در این زمینه به تحقیقات بپردازد.

اردوغان یادآور شد: برخی ما را متهم به همدستی با عربستان می کنند اما ما تأکید کردیم که جزئیات این جنایت را اکشف می کنیم و ترکیه این ماجرا را تا پایان پی گیری می کند.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: پنهان کردن هر گونه اطلاعاتی درباره این جنایت احساسات جهانیان را جریحه دار می کند ما امیدواریم عربستان با ما همکاری کند.

اردوغان یادآور شد: همه شواهد نشان می دهند که این جنایت از پیش برنامه ریزی شده است و بر خلاف ادعای عربستان صرفا به خاطر یک مشاجره نبوده اسن

وی ادامه داد: عربستان باید هویت شهروند ترک را که جنازه خاشقجی را تحویل گرفته افشا کند.

رئیس جمهور ترکیه خواستار تشکیل کمیته بی طرف برای بررسی و افشای نکات ابهام جنایت شد.

اردوغان افزود: پیشنهاد می کنیم مقامات سعودی ۱۸ عامل این جنایت را برای محاکمه تحویل ترکیه دهد.

در حال تکمیل….

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810105199746896.jpg Icana

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810108542785956.jpg Icana

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810108001569662.jpg Icana

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810104975033263.jpg Icana

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810106101210046.jpg Icana

نشست فراکسیون شفاف سازی مجلس شورای اسلامی http://cdn.icana.ir/d/019/201810105606690988.jpg Icana

  • تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۷

وی هرت ایت-یمن

یحی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش و نیروهای مردمی این کشور عملیات ویژه ای را از چندین محور مختلف در جنوب منطقه کیلومتر ۱۶ ساحل غربی این کشور علیه پایگاه های ائتلاف ضد یمن انجام دادند.

وی تاکید کرد در جریان این عملیات شمار زیادی از مزدوران ائتلاف ضد یمن کشته و زخمی شدند و در جریان این عملیات شمار زیادی از تجهیزات جنگی و نفربرهای ائتلاف ضد یمن منهدم شدند.

یحیی سریع همچنین تاکید کرد که شمار زیادی از ادوات نظامی و تسلیحات مزدوران و نظامیان ائتلاف ضد یمن به دست نیروهای مردمی و ارتش یمن افتاد.

وی در ادامه افزود که یگان مهندسی ارتش یمن در جریان یک عملیات ویژه توانست شمار زیادی مین در پایگاه های ائتلاف ضد یمن جا گذاری کند و این عملیات با وارد کردن تلفات جانی زیادی بر دشمن با موافقت همراه بود.