وی هرت ایت عکس

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – ایران / اقتصادی

در ادامه اعلام جداول روزانه قطع برق در تهران، امروز شرکت توزیع برق تهران بزرگ با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد “با توجه به استمرار هوای گرم و افزایش بی سابقه مصرف انرژی برق و نیز محدودیت منابع تولید انرژی، صنعت برق ضمن عذرخواهی ناگزیر به پیش بینی اعمال محدودیت بار در شبکه های توزیع برق تهران می باشد.”

ازاین‌رو، این شرکت برای روز جاری (۲۷ تیرماه ۱۳۹۷) اقدام به انتشار جدول جدید اعمال محدودیت‌های بار (خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده) کرد.

شرکت توزیع نیروی برق تهران از شهروندان تهرانی درخواست کرد که با تنها ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق به‌ویژه در ساعات اوج مصرف “۱۲ الی ۱۷ و ۲۰ الی ۲۳″، و انتقال مصارف غیرضروری به دیگر ساعات، مجموعه صنعت برق را در تأمین برق پایدار یاری رسانند.

برای مشاهده جدول قطعی‌های امروز برق در کلان‌شهر تهران اینجــــــــــــــــــــــا کلیک کنید.

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – ایران / سیاسی

«پانگ سن» اظهار داشت: بر اساس سیاست شفافی که چین در این توافق داشته، به همکاری های خود با ایران ادامه می دهیم که وزیر خارجه چین به عنوان یکی از اعضای برجام این شفافیت را در مذاکرات خود با وزرای خارجه دیگر اعضا به خوبی بیان کرده است.

«لی که چیانگ» نخست‌وزیر چین و دبیر حزبی شورای دولتی این کشور هجدهم تیرماه در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل درباره لغو توافق هسته‌ای «برجام» هشدار داد و گفت که این اقدام تبعات غیرقابل پیش‌بینی خواهد داشت. 

کمیسیون مشترک برجام پانزدهم تیرماه برای بحث درباره راه‌های حفظ این توافق، در سطح وزیران خارجه ایران و پنج کشور باقی ‌مانده دیگر در توافق هسته‌ای، به ریاست «فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین پایتخت اتریش برگزار شد.

**چین علاقه مند به ماندن در برجام است 

سفیر چین در تهران در پاسخ به این سوال که در صورت ادامه تحریم ها و اعمال فشارهای بیشتر بر ایران از سوی آمریکا در پی خروج از برجام، موضع دولت چین چه خواهد بود؟ گفت: چین علاقه مند به ماندن در برجام است.

وی تصریح کرد: این انتظار هم می رود که دیگر اعضای اروپایی برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) نیز بر اساس اعلام موضع اتحادیه اروپا در این ارتباط به تعهدات خود نسبت به این توافق پایبند باشند.

* به تعهدات خود پایبندیم 

سن درباره زمینه های همکاری های آتی پکن – تهران در چارچوب برجام با اشاره به روابط دیرینه دو کشور گفت: چین و ایران در بیشتر زمینه ها روابط خوبی با یکدیگر دارند و در طول سالیان بسیار این همکاری ها انجام شده است.

وی بر توسعه همکاری ها در چارچوب برجام بین دو کشور تاکید کرد و افزود: چین به تعهدات خود پایبند است.

**ادامه همکاری های تهران – پکن

سفیر چین در تهران در این ارتباط که آیا تحریم های آتی آمریکا می تواند خدشه ای در روابط دو کشور ایجاد کند، گفت: این تحریم ها می تواند روابط را تا حدودی دچار پیچیدگی کند اما با وجود همه این مسایل به همکاری های خود با ایران ادامه می دهیم.

سن با اشاره به اهمیت و مزایای اقتصادی برجام برای طرف های مختلف آن تاکید کرد: اعضای برجام نباید اجازه دهند که این توافق به انزوا کشیده شود.

«دونالد ترامپ» که از بهمن سال ۱۳۹۵ به عنوان رییس جمهوری آمریکا بر سر کار آمده است، هجدهم اردیبهشت ماه خروج از توافق هسته ای برجام را اعلام و دستور بازگشت تحریم ها در دوره ۹۰ و ۱۸۰ روزه را صادر کرد. 

این تصمیم سبب شد برخی شرکت ها برای ماندن در بازار ایران یا ترک کردن آن دچار تردید شوند و اعلام کردند که همکاری خود را به تدریج پایان خواهند داد تا از پیامدهای تحریم آمریکا در امان بمانند. هرچند کمیسیون اروپا اعلام کرده است برای مقابله با تحریم آمریکا قانون انسداد را برای حفاظت از شرکت های اروپایی اجرا می کند. 

با این وجود، یک روز بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، اتحادیه اروپا به ایران اطمینان داد که اگر به برجام پایبند باشد، این اتحادیه تحریم‌ های هسته‌ای خود علیه تهران را برنمی‌گرداند؛ چین و روسیه به عنوان دو عضو دیگر برجام نیز بر حفظ آن تاکید دارند.

روزنامه وال استریت ژورنال روز گذشته اعلام کرد: دولت های فرانسه، انگلیس و آلمان برای زنده نگه داشتن برجام، در حال بررسی فعال سازی حساب های بانک مرکزی ایران با بانک های مرکزی کشورهای خود هستند؛ این اقدام نخستین علامت قابل اعتنایی است که نشان می دهد اروپا می تواند به تعهد خود برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بماند و مقابل سیاست تحریم و منزوی سازی تهران توسط آمریکا بایستد.

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

ایده عالی مستدام

ساختن برای به خاطر ماندن

بعد از خواندن کتاب «نقطه بی بازگشت» نوشته مالکوم گلادول برادران چیپ و دان هیث تصمیم گرفتند درباره ویژگی هایی که یک اندیشه را مشهور و در اذهان مردم جاودانه می کند، تحقیق کنند. که نهایتا منجر به نوشتن کتابی با عنوان “ایده عالی مستدام”  با عنوان لاتین “Made to Sick”شد. 

این دو برادر، چندین و چند اندیشه و اثر مختلف از منابع گوناگون را بررسی کردند: افسانه های قدیمی، تئوری های توطئه، برنامه های اجرا شده در حوزه سیاست عمومی و محصولات به یادماندنی.

این دو برادر در بررسی های خود متوجه شش ویژگی مشترک در تمامی اندیشه های جاودانه شدند و آنها را در سرنام «SUCCES» خلاصه کردند و در کتاب ایده عالی مستدام منتشر کردند. این ۶ ویژگی به شما کمک می کند تا ایده های خود را ماندگار کنید. منظور از ماندگاری این است که ایده های شما فهمیده شوند، به یادآورده شوند، اثری با دوام داشته باشند و در نهایت نظر و رفتار مخاطبانتان را تغییر دهد.

۱- ساده (Simple):

اولین اصل ایده عالی مستدام ساده بودن ایده است. هسته مرکزی هر اندیشه جاودانه ای، مفهوم بسیار سادهایی دارد. برای ساده سازی ایده ها و اندیشه هایتان کافی است منظور اصلی تان را بیان و عناصر زائد را شناسایی و حذف کنید. به طور مثال، این مفهوم که هواپیمایی سوت وست، ارزان ترین شرکت هواپیمایی است که یک مفهوم ساده و عامه فهم است.

تبلیغی که  ساده می گوید که بین رانندگی و الکل یکی را انتخاب کنید:

۲- غیرمنتظره (Unexpected):

اندیشه یا ایده شما باید غیرمنتظره باشد و مخاطبان را غافلگیر کند. به عنوان مثال، دلیل شهرت خدمات مشتریان فروشگاههای زنجیرهای نورداستورم این است که این خدمات، بسیار بالاتر از خدمات مورد انتظار مشتریان است و آنها را شگفت زده می کند. مثلا خدماتی مثل اتو کردن پیراهن مشتری ای که می خواهد بعد از خرید به یک مهمانی برود؛ مراقبت از خودروی مشتری ای که یک خرید عجله ای دارد؛ و حتی کادو کردن محصولی که مشتری آن را از فروشگاههای رقیب خریده است، همگی خدماتی ورای انتظار مشتریان هستند. 

 وقتی ماشین گمانه زنی اشتباه می کند، ذهن آماده ی آماده برای پذیرش و بخاطر سپاری است اما فراموش نکنیم که قرار است غیر منتظره باشیم و از غیر منتظره بودن برای ماندگار شدن استفاده کنیم و قرار نیست اسپم باشیم(مثل ایمیل های غیر منتظره بعضی سایت ها) .

ایمیل هایی با عنوان “شما برنده شده اید”، فیلم های تبلیغاتی ترسناکی که با صدایی ناهنجار شروع می شوند، پیامک هایی که خبر از خوش شانسی شما می آورند و در نهایت دعوت به یک مسابقه و خیلی از پیام های غیر منتظره دیگر، هرگز ماندگار نیستند.برای غیر منتظره بودن باید متناسب با موضوع توجه مخاطب را جلب کرده و ارتباطی ملموس برقرار کنیم . این اصل ایده عالی مستدام، اصلی است که حتما باید متناسب با موضوع باشد.

۳- محسوس (Concrete):

ایده تان را طوری مطرح کنید که به خوبی فهمیده و به خاطر سپرده شود. راز موفقیت بوئینگ در طراحی هواپیمای ۷۳۷ این بود که مدیران ارشد شرکت، یک هدف محسوس و قابل فهم را برای هزاران مهندس شرکت در نظر گرفتند: ساخت هواپیمایی که ۱۳۱ صندلی دارد، مسیر نیویورک تا میامی را بدون توقف طی می کند، ودریک اتوبان ۴ خطه به راحتی می نشیند. 

درصد زیادی از حرف هایی که در روز گفته می شود و اهدافی که از آن صحبت میکنیم انتزاعی هستند و تصاویری مبهم را شکل می دهند.

شما صدبار هم به شخصی بگویید که سیگار نکش ضرر دارد، او قبول نخواهد کرد ولی اگر تبلیغی محسوس این را نشان دهد می تواند تاثیر گذار باشد… پس ببینید که این تبلیغ چگونه از این اصل ایده عالی مستدام استفاده کرده است:

۴- باور کردنی (Credibility):

ایده تان را طوری مطرح کنید که مخاطبان آن را باور کنند و بپذیرند، به عنوان مثال، خدمات پستی شرکت هندی سیفکس پرس به گونه ای است که مشتریان شرکت به آن اعتماد کامل دارند. دلیل این اعتماد این است که این شرکت، تمامی۶۹۰۰۰ نسخه آخرین کتاب هری پاتر را راس ساعت ۸ صبح روز انتشار کتاب، به کتاب فروشی های طرف قرارداد، تحویل داد.

 

۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۱ شایعه تصویر پپسی بر روی کره ماه مطرح شد، بسیاری این شایعه را باور کردند. چرا ؟

گزارش های خبرنگار “انتخاب” حکایت از آن دارد که صدها هزار نفر از مردم ایران ، راس ساعت ۱۰ و نیم امشب با حضور بر پشت بام ها، دقایق طولانی به ماه خیره شدند تا شاید تبلیغ پپسی را روی ماه ببینند!

این در حالی است که گروهی از مردم همان دقایق نخست، پشت بام را ترک کردند و به دروغ بودن این خبر، پی بردند، اما بسیاری نیز تا لحظاتی پیش، به ماه خیره شده بودند!

نکته عجیب تر آنکه، گروهی دیگری از مردم تا این لحظه از نیمه شب (۱ بامداد) با طرح این مسئله که “ایران با کشورهای غربی، تفاوت زمانی دارند” همچنان به ماه خیره شده اند!”

به گزارش نیو ادز نیوز بالاخره پس از مدتها شرکت پپسی توانست طرح تبلیغاتی خود برای تاباندن لوگوی پپسی بر روی کره ماه را که با مخالفت سازمان محیط زیست ملل متحد یو.اِن.ئی.پی مواجه بود را به مرحله ی اجرا برساند .

بر اساس این برنامه اولین پروژه ی آزمایشی تابش نور بر سطح کره ی ماه در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۱۶ خرداد ۹۱) در منطقه خاور میانه که شرایط مناسب تری را برای انجام این کار دارا میباشد انجام خواهد شد.

زمان دقیق این پدیده غیرطبیعی و جالب شامگاه ۵ ژوئن به وقت ایران در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه است که در سرتاسر ایران نیز به صورت کامل قابل رویت خواهد بود . مدت تابش احتمالا تنها حدود ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید
در صورت موفقیت کامل پروژه ، این طرح تبلیغاتی به صورت رسمی در نقاط دیگر جهان توسط شرکت پپسی و احتمالا دیگر غول های عرصه ی تجارت جهانی اجرا خواهد.

در این شایعه از تکنیک های معتبر بودن برای باورپذیری بیشتر آن استفاده شده بود، میتوانیم از همین تکنیک ها برای ایده های درست و حرف های حسابی استفاده کرده و اثربخش تر صحبت کرده و بنویسیم.

۵- احساسی (Emotion):

اهمیت ایده تان را برای مخاطبان جا بیاندازید. تحقیقات پیرامون تبلیغات مبتنی بر واقعیات و تبلیغات احساسی ترک سیگار نشان می دهند که ایده ها و افکار احساسی، اثرگذارتر و ماندگارترند

احساسی بودن برای ارائه ایده ها و گفتن حرف ها به این معنی نیست که احساسات دیگران را مانند فیلم یا داستان های گریه آور تحریک کنیم، بلکه هدف از احساسی کردن پیام ها این است که کاری کنیم که دیگران به آن اهمیت داده و به درستی با ما همراه شوند، تحریک احساسات به شیوه ای درست باعث برانگیخته شدن افراد برای اقدام می شود.

کمپین “سر به سر تگزاس نذار” Don’t Mess With Texas، کمپینی که سعی میکرد با ایجاد حس انزجار از کثیف کردن تگزاس به هر بهانه ای، شهر تگزاس را تمیز تر از قبل حفظ کند

۶- داستانی (Stories):

ایده یا افکارتان را از طریق داستان سرایی به مخاطبان منتقل کنید. تحقیقات نشان می دهند که داستانسرایی، شبیه سازی ذهنی را فعال و تصویرسازی از یک ایده یا تفکر، به خاطر سپردن و به خاطر آوردن آن ایده یا تفکر را راحت تر می کند.

برادران هیث معتقدند که افکار بزرگ، متولد نمی شوند بلکه با کمک این ویژگی ها ساخته می شوند.

این دو برادر در تایید ادعایشان، تبلیغات اخیر رستوران های زنجیرهای ساب وی را که در آن جارد (جوان آمریکایی ای که توانست ظرف مدت سه ماه و با خوردن روزی دو ساندویچ ساب وی، ۴۵ کیلوگرم وزن کم کند) حضور داشت، مثال میزنند. این تبلیغ، فروش ساب وی را ظرف مدت یک سال ۱۸ درصد افزایش داد. برادران هیث معتقدند که  اولیه این تبلیغ، نمره بالایی در هر شش ویژگی ایده عالی مستدام می گیرد:

۱- ساده: کاهش وزن

۲- غیر منتظره: کاهش وزن با خوردن غذای فست فود

۳- محسوس: کاهش وزن با خوردن روزی دو ساندویچ ساب وی

۴- باور کردنی: شواهد و مدارک دال بر صحت ادعای جارد مبنی بر کاهش وزن به میزان ۴۵ کیلوگرم

۵- احساسی: غلبه بر سختی های کاهش وزن

۶- داستانی: داستان واقعی کاهش وزن با خوردن ساندویچ های در ساب وی

کتاب ایده عالی مستدام  با طراحی منحصر به فرد توسط انتشارات محترم آریانا قلم چاپ شده است. نکته جالب توجه این است که با خرید این کتاب انتشارات محترم برایتان کمپین حمایتی این کتاب را به صورت هفتگی ایمیل می کند.

(Visited 15 times, 1 visits today)

  • تاریخ : ۲۸ام تیر ۱۳۹۷

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105199018746.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105218397036.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105015111320.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807104825427673.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105804403982.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105645278408.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807106234080300.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807105908562292.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807106518605771.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807106325940848.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807101451313199.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807108199096834.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807107625760308.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807107809108745.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807107276951086.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807107316639315.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807107494025201.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807106949756116.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807109993842060.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102005141134.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103813025738.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103875632522.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807101391462782.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807109299730185.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807104470583294.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807109858719323.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807100516458451.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102862426255.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807101042653560.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103574968962.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103763907291.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103952845619.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102767338646.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102973978297.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102268707790.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807102698943097.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103853064615.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103630032670.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807104860998752.jpg Icana

بازدید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مراکز دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش شهرکرد http://cdn.icana.ir/d/019/201807103654996130.jpg Icana

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – ایران

مراسم بدرقه اولین گروه زائران حج ۹۷ با حضور حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و حمیدمحمدی رئیس سازمان حج و زیارت بامداد امروز ۲۷ تیرماه برگزار شد.

جداسازی ترمینال پرواز حجاج از سایر پروازهای خارجی/ پیش بینی سالن ویژه جانبازان

در ابتدای این مراسم آدم‌نژاد مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال سعی کردیم سفر معنوی حج را در فرودگاه امام(ره) انجام دهیم بر همین اساس تمامی فرآیند پرواز با همکاری نهادهای مختلف برنامه ریزی شد تا نظم و آرامش مسافران فراهم شود.

وی با بیان اینکه از مرحله ورود تا بازرسی و نظارت از مسیر عادی جدا شده و برای هر فرایند یک مسؤول دیده شده است افزود: با همکاری ایران ایر و دستگاه های امنیتی و نظامی کارشناس مستندسازی مستقر کردیم تا مشکلات شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه سالن ویژه برای جانبازان پیش بینی شده است تصریح کرد: آغاز به کار یک ترمینال نیازمند هماهنگی زیادی است به همین دلیل ما نخواستیم ناهماهنگی و آزمایش یک ترمینال با زائران حج صورت گیرد. البته در این ترمینال که برای حجاج پیش بینی شده همه پروازها کاملا مجزاست و تقریبا یک سوم پروازها از این فرودگاه خواهد بود.

برگزاری عملیات حج در ۱۹ ایستگاه پروازی

در ادامه اسفندیاری قائم مقام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه امسال عملیات حج در ۱۹ ایستگاه پروازی کشور صورت می‌گیرد گفت: عملیات حج برکت کار ما به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای اعزام ۸۵ هزار زائر خانه خدا از اسفندماه آغاز شد خاطر نشان کرد: جلسات متعددی به منظور برقراری نظم برگزار شد و با توجه به اینکه سال گذشته با یک سال تأخیر پروازهای حج صورت گرفت برخی امکانات فراهم نشده بود اما امسال سعی کردیم تمامی مشکلات را هموار کنیم.

برخی تأخیرهای پرواز حجاج از عهده ما خارج است

عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به لزوم ایجاد ایمنی در پروازهای حج اظهار داشت: به دلایل مختلفی ممکن است در پروازها تاخیر وجود داشته باشد که این عوامل می‌تواند از دست همکاران ما در پروازها خارج باشد.

لزوم عدم همراه داشتن مواد مخدر و داروهای ممنوعه

سپس سردار مهری رئیس فرودگاه های کشور با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم که با هماهنگی عربستان صورت گرفت اعلام داروهای ممنوعه بود گفت: ما تمهیداتی اندیشیدیم که از زائران صیانت کنیم بر همین اساس فرماندهان ما نکات مهم را به زائران متذکر می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت عدم به همراه داشتن داروهای غیرمجاز و مواد مخدر افزود: در صورت کشف مواد مخدر از زائران آنها امکان ادامه سفر ندارند که این امر برابر قانون صورت می گیرد. همچنین زائران نباید امانتی از افرادی که نمی‌شناسند قبول کنند چرا که در صورت بروز مشکل آنها مجرم شناخته می‌شوند.

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – یمن

“عبد المالک الحوثی” رهبر جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با نشریه فرانسوی لوفیگارو اعلام کرد: ما به “مارتین گریفیس” نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرده ایم که نقش نظارتی و پشتیبانی که سازمان ملل خواستار داشتن آن بر روی بندر الحدیده است را رد نمی کنیم اما این در صورتی است که حملات علیه الحدیده متوقف شود.

بخش عمده ای از نیاز غذایی کشور جنگ زده یمن از طریق بندر الحدیده تامین می‌شود و تشدید جنگ باعث نگرانی سازمان ملل از ایجاد فاجعه انسانی در این کشوری شده که پیشتر نیز با بحران قحطی مواجه بوده است.

بندر الحدیده که در دریای سرخ قرار دارد از سال ۲۰۱۴ و پس از فرار رئیس جمهور مستعفی یمن در کنترل جنبش انصارالله یمن قرار دارد.

اوایل سال جاری میلادی، ائتلاف به رهبری عربستان این بندر را به محاصره در آورد و مدعی شد که جنبش انصارالله از این بندر برای انتقال اسلحه استفاده می‌کند.

ماه پیش امارات و عربستان و مزدوران وابسته به آنها حمله همه جانبه‌ای را به این بندر آغاز کردند تا بتوانند کنترل آن را در دست بگیرند اما موفق نشدند.

گریفیس در تلاش است تا به توافقی برای پایان دادن به خشونت در این بندر برسد تا جنبش انصارالله کنترل این بندر را به کمیته ای با نظارت سازمان ملل واگذار کند.

بر اساس گزارش‌ها، این ترتیبات بدان معناست که جنبش انصارالله همچنان کنترل بندر الحدیده را در اختیار خواهد داشت، شرایطی که امارات آن را رد کرده و خواستار عقب نشینی بدون قید و شرط نیروهای انصارالله از این بندر است.

عبدالملک الحوثی در ادامه مصاحبه با لوفیگارو اعلام کرد که فرانسه با فروش تسلیحات به عربستان سعودی و امارات در حملات به مردم یمن مشارکت دارد.

وی افزود: بسیاری از کشورهای غربی جنگ ها را در سایه منافع اقتصادی خود تا آسیب به حقوق بشر می بینند.

بر اساس گزارش‌ها در جریان جنگ یمن تا کنون حدود ۱۰ هزار نفر کشته شده‌اند که ۲۲۰۰ از آنها را کودکان شامل می‌شوند.

تسنیم

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – آمریکا

به نقل از خبرگزاری شین هوا از هلسینکی؛ یوها سیپیلا نخست وزیر فنلاند اعلام کرد مقامات این کشور ۱۰ میلیون یورو برای برگزاری نشست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هزینه کرده اند. 

پوتین و ترامپ روز دوشنبه مدتی طولانی در هلسینکی با یکدیگر گفتگو کردند و در نشست خبری مشترک شرکت کردند. این هزینه در حال حاضر توسط دفتر ریاست جمهوری و شماری از وزارتخانه ها تامین شده است اما در صورت لزوم پارلمان بودجه اضافی برای آن تصویب خواهد کرد. 

وزارت امور خارجه فنلاند ۱٫۵ میلیون یورو برای این دیدار هزینه کرد. مسئول روابط عمومی این وزارت خانه در این باره گفت تنها میز غذایی که برای خبرنگاران در زمان نشست خبری آماده شده بود هزینه ای شش رقمی در بر داشت.

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807102728302809.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807105075805898.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807104165250805.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807103710978965.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807105389404145.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807103354716555.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107845791647.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807106344198254.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807108396395948.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107438288566.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807101511657204.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807106818555946.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107814674585.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807101999008314.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107558471230.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807102524644433.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107467485627.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807104311892288.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807104806745793.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807102609238122.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807107231089925.jpg Icana

دیدار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری http://cdn.icana.ir/d/019/201807105274438713.jpg Icana

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

آیا خشکی دهان و زبان نشانه بیماری است ؟

salamatmag 1 42 300x150 علت اصلی خشکی زبان و دهان چیست

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه علت اصلی خشکی زبان و دهان چیست می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

خشکی دهان شرایطی هست که در آن غدد بزاقی دهان شما به مقدار لازم بزاق تولید نخواهد کرد که بتوانند دهان شما را مرطوب نگه‌ داشته باشد. خشکی دهان بیشتر بر اثر عوارض جانبی بعضی از داروهای خاص یا افزایش سن یا پرتودرمانی برای سرطان به وجود امده است. دهان خشک در بعضی موارد نادر امکان دارد در اثر شرایطی که مستقیما روی  غدد بزاقی تاثیر گذاشته است، به وجود می اید.

 

بزاق دهان با خنثی‌سازی اسیدهای تولید شده است توسط باکتری‌ها، محدود کردن رشد باکتری‌ها و پاک کردن ذرات غذا، از پوسیدگی دندان جلوگیری یه عمل خواهد اورد. و نیز، بزاق، قدرت چشایی را افزایش داده و جویدن و قورت دادن را آسان‌تر خواهد کرد. کاهش بزاق و خشکی دهان امکان دارد تنها مایه رنجش بوده یا چیزی بوده است که اثر زیادی روی سلامت کلی شما و سلامت دندان‌ها و لثه‌هایتان و نیز روی اشتها و لذت از غذا داشته اند. درمان خشکی دهان به دلیل خشکی بستگی داشته اند

 

در بعضی موارد می توان از محرک های مکانیکی یا گوارشی برای بالا رفتن بزاق استفاده خواهد شد. برای این منظور در روش مکانیکی می توانید از ماساژ غدد بزاقی استفاده بکنیم. برای تحریک گوارشی، ساده ترین راه استفاده از آدامس های بدون قند می باشد. بعضی از این آدامس ها میتوانند باکتری ها را کم بکنند و ایجادکننده پوسیدگی از قبیل استرپتوکوک موتانس را در بزاق و پلاک دندانی نیز خواهند داشت. این مساله می تواند در جلوگیری از به وجود امدن بیماری های دهان و دندان نیز کمک بکند.

 

در مواردی مریض ها می توانند از جایگزین های بزاق مصنوعی یا دهان شویه های مخصوص استفاده کرده باشند. انواع مختلفی از بزاق های مصنوعی در بازار وجود داشته اند. تحقیقات بیانگر آن هست که دهان شویه هایی که پایه موسینی داشته اند، نسبت به آنها که دارای پایه کربوکسی متیل سلولز می باشند، بهتر عمل خواهند کرد.

 

در برخی اشخاص مرطوب کردن دهان با آب سرد یا حفظ قطعه کوچکی از یخ در دهان نیز به مقدار استفاده ازجایگزین های بزاق کمک کننده باشد. اسپری کردن محیط دهان هنگام شب، مالیدن میزان مختصری از خمیر دندان بچه بر سطوح دندان در شب نیز در مواردی توصیه میشود. این راه کارها در مرطوب نگه داشتن بزاق، حفظ تحرک و پاکیزه نگه داشتن مخاط مفید می باشد. در مواردی که خشکی دهان مرتبط با داروی استفاده شده هست، می توان با نظر پزشک نسبت به جایگزینی دارو اقدام بکنیم.

 

روش دیگر در بالا رفتن میزان بزاق مصرف داروست. این داروها با تحریک غدد بزاقی موجب افزایش بزاق خواهد شد؛ البته این داروها با نظر دندانپزشک تجویز شده اند

در این مقاله از نمناک قصد خواهیم داشت تا شما را با راه های پرهیز از خشکی دهان و عوارض آن آگاه بکنیم . جهت اطلاع بیشتر در این موضوع ادامه این مطلب را مطالعه کنید

 

salamatmag 4 10 300x150 علت اصلی خشکی زبان و دهان چیست

 

آب بنوشید

 

برای رفع تشنگی روزمره تان شما باید روزانه ۸ لیوان آب مصرف کنید و برای خودداری از خشکی دهان توصیه خواهد شد که روزانه این مقدار آب را بخورید تا دهانتان خشک نشده باشد و مشکلاتی که در ابتدای مطلب به شما معرفی میکنیم ، ظاهر نشوند ،از تمام نوشیدنی ها می توانید استفاده بکنیم.

 

 

زنجبیل بجویید

 

زنجبیل خواص زیادی خواهد داشت که به شما در مبارزه با مشکلاتی که برای سلامتی تان اتفاق افتاده کمک بکند و یکی از درست گزینه ها برای رفع خشکی دهان هست. در کل جوییدن موجب میشود بزاق بیشتر تولید بشود و در نتیجه اگر شما زنجبیل را بجویید بزاق زیادتری در دهانتان ایجاد بشود و از عوارض احتمالی در آینده جلوگیری بکنید .

 

تنها کاری که شما باید انجام بدهید این هست که باید زنجبیل را به قطعات کوچک تری تقسیم بکنیم و هر یک را به مدت چند دقیقه در دهنتان بجویید(حداقل ۴ دقیقه) . توصیه میکنیم که این روند را روزانه ۳ بار در روز تکرار بکنید

 

درحالت استمرار این مشکل حتماً با متخصص آسم و آلرژی تماس گیرید، زیرا واکنش بدن به خمیر دندان می‌تواند خطرناک بشود؛ یکی از مواد اصلی موجود در خیلی از نماد‌های تجاری خمیر دندان در دنیا ماده سولورات سولفات سدیم (SLS) می باشد که برخی افراد به آن آلرژی داشته اند و موجب تحریک سیستم ایمنی بدن شده اند.

 

البته خیلی از شرکت‌های سازنده خمیر دندان توجه به خصوصی به استفاده از مواد ضد حساسیت زا برای خودداری از بروز آلرژی داشته اند، اما بعضی افراد که مستعد آلرژی می باشند به ویژه آلرژی‌های پوستی، تنفسی و غذایی به برخی خمیر دندان‌ها آلرژی داشته اند.

 

salamatmag 2 34 300x150 علت اصلی خشکی زبان و دهان چیست

 

همیشه به میزان استاندارد از خمیردندان برروی مسواک خود استفاده بکنید و بعد از اتمام مسواک زدن دهان خود را به طور کامل شستشو دهید تا از مواد شیمیایی پاک بشود؛ قورت دادن آب دهان مخلوط با خمیر دندان می‌تواند موجب تحریک معده و بروز مشکل‌های گوارشی شده باشد.

 

در کنار استفاده از خمیر دندان‌های شیمیایی خواهید توانست از بعضی دهانشویه‌ها و آب نمک (آب نمک را قورت ندید، زیرا موجب افزایش فشارخون شده است) نیز استفاده بکنید تا از خطر بروز واکنش‌های آلرژیک ایمن مانده باشید

 

اگر سوزش و درد در دهان به دنبال بروز آفت دهانی، زخم‌های ناشی از پروتزهای دهانی یا همراه ضایعات قارچی ویروسی یا بیماری‌های ضعیف بکنند سیستم ایمنی بروز میكند، جزو سندرم سوزش دهان به‌شمار نخواهد امد.

 

علائم این نوع سندرم كه نوعی مریضی روان تنی محسوب خواهد شد به‌صورت احساس سوزش در نوك یا یك سوم قدامی زبان و گاهی كام و لب‌هاست كه بیشتر صبح‌ها به‌هنگام برخاستن از خواب آغاز خواهد شد و تا غروب به حداكثر خواهد رسید، اما در زمان جویدن و خواب تسكین خواهد یافت؛ البته در خیلی از موارد نوع مزمن این عارضه با افسردگی بروز پیدا خواهد کرد، اما هنوز مشخص نبوده است كه افسردگی موجب این عارضه خواهد شد یا سندرم سوزش دهان سبب تشدید افسردگی شده است.

 

البته این متخصص بیماری‌های دهان و دندان معتقد می باشد كه ابتلا به پاركینسون نیز به دلیل اختلالی كه در درك تحریك حسی و مزه در دهان به وجود می اید، خواهد توانست پس از افسردگی و اضطراب از علت‌های بروز این سندرم به شمار اید.

 

 

علت خشكی دهان را پیگیری بكنید

 

فراموش نکرده باشد كه بزاق دهان، اولین سد دفاعی بدن برای خودداری از ورود باكتری و تكثیر آن در دهان و دستگاه گوارش و ممانعت بكننده از پوسیدگی دندان‌ها و بروز بیماری‌های لثه‌ای هست.

بعد كاهش بزاق و بروز خشكی و كم‌آبی دهان و زبان، اتفاقی هست كه باید هرچه زودتر با مراجعه به پزشك و دندانپزشك علت‌یابی بشود تا از بروز عوارض بعدی پیشگیری بشود.

نوشته علت اصلی خشکی زبان و دهان چیست اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

  • تاریخ : ۲۷ام تیر ۱۳۹۷

وی هرت ایت – یمن

باعوم در بیانیه ای اعلام کرد : شورای انقلابی اعلای آزادسازی جنوب یمن بار دیگر از نیروها و افسران جنوب یمن می خواهد که میادین جنگی را به سوی مرزهای پیش از سال ۱۹۹۰ ترک کنند و به هیچ دستوری برای مشارکت در درگیری های خارج از این مرزها تن ندهند. (شمال و جنوب یمن از سال ۱۹۶۷ دو بخش مجزا بودند و هر یک برای خود پرچم ملی جداگانه داشت و سرانجام در سال ۱۹۹۰ متحد شدند).  

باعوم اعلام کرد که هیچ نیروی نظامی که اهل استان های جنوبی یمن نباشد، نباید در این استان ها مستقر شود.   

رئیس شورای انقلابی اعلای آزادسازی جنوب یمن گفت که مردم استان های جنوبی خصوصاً عدن و حضرموت باید برادران خود در استان المهره را الگوی خود در میهن دوستی و وفاداری به آب و خاک خودشان قرار بدهند زیرا مردم این استان توانستند بینی اشغالگران بیگانه را به خاک بماند و آنها را از مداخله در امور داخلی شان بازدارند.   

باعوم خواستار در پیش گرفتن مبارزۀ مسالمت آمیز شد و گفت که خواسته اش مبتنی بر ۶ دهه فعالیتش در صحنه های سیاسی و مبارزاتی و گذراندن تجربه های تلخ در این عرصه ها بوده است به این نحو که هم با بریتانیای استعمارگر جنگیده و هم درگیر جنگ ها و مناقشات مرزی با کشورهای عربی بوده و هم جنگ های نیابتی دوران بلوک های غربی و سوسیالیستی را تجربه کرده و جنگ های داخلی و کشمکش های سیاسی را دیده است و همۀ این امور زمینه را برای عقب ماندن یمن از کاروان پیشرفت جهان فراهم کرده است.  

باعوم گفت: هدف از آزادسازی جنوب یمن آزاد کردن مردم این بخش از کشور، پاک کردن اذهان آنها از خاطرات ناگوار چند دهۀ گذشته ملت و نشان دادن این واقعیت است که هیچ هواپیما یا خودروی زرهی بیگانه و کمک های مالی خارجی نمی تواند برای انسان آزادی به ارمغان بیاورد.

باعوم افزود: براساس همین اصل، ما دیدگاه خود را درباره جنگ کنونی یمن بیان کردیم و ملت هم بیش از پیش درستی دیدگاه ما را باور دارد و پذیرفته است و ما از ابتدا با تبدیل کشورمان به میدان جنگ نیابتی طرف های منطقه ای و بین المللی مخالفت می کردیم.

باعوم در پایان سخنان خود گفت: ما نخواهیم پذیرفت که خون و اجساد فرزندان جنوب یمن به پلی برای رسیدن توطئه گران به اهداف خود تبدیل شود و تا دستیابی به آزادی، استقلال و تشکیل کشور جنوب یمن به دیدگاه ها و آرمان های خود پایبند خواهیم بود.